Zakázaný ostrov

xxxxxxxooo hodnoceno 184x (Seznam vlastníků)

Zakázaný ostrov - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Matt Leacock
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zkušenosti s hrou

Hodím tady krátké info ke hře a můžete se přidat se zážitky...
9.11.2010 07:59:22

první hra
Včera jsme poprvé hráli Forbidden Island.

Vůbec nám to nepřišlo jako"light" Pandemic.
Hra byla poměrně těžká i na novice obtížnost a vyhráli jsme s odřenýma ušima až v poslední hře. (A to jsme všichni IT analytici a třeba se Space Alertem nemáme potíž ;))

Systém potápějícího ostrova je moc hezky provedený a vytváří skvělé napětí. Vlastnosti postaviček se hodně podobají Pandemicu. Hra je moc hezky provedena... jen mě mrzí, že v anglické verzi nejsou lidské figurky jako ve verzi německé.

A co se týče kooperace, mám pocit, že jsme opravdu společně plánovali... což se třeba v Pandemicu a jiných kooperativkách zvrhává v řízení hry jedním hráčem.

9.11.2010 08:07:06

Leech
Moje řeč, my to hráli taky na novice úroveň a měli jsme co dělat. A to byl v týmu Siaron :-) Osobně mi to přijde lepší než Pandemic, atmosféričtější, mnohem provázanější s tématem (ta deprese z potápějícího se ostrova je fakt hmatatelná) a ne tak suché přidávání kostiček. Má to spád a není to vůbec jednoduché.
Jedinou závažnější výhradu mám ke kartám, jsou moc měkké a ohýbají se, ale to vyřeší obalení nějakými pevnějšími obaly.

9.11.2010 10:00:09

po dvou hrách
mám pocit, že to je mnohem lehčí než Pandemie. Hráli jsme ve čtyřech a ten ostrov je tak malý, že jsme se potkávali pořád - takže předání karet bylo jednoduché. Navíc jsme se rozestavěli tak, abychom stihli ostrov vysoušet...
Každopádně je ta hra chytlavá a, jak psala Elissa, výborně provázaná s tématem.

9.11.2010 12:06:31

dilli
A už jste zkusili Legendary úroveň obtížnosti? ;)
Na Novice úroveň je to uhratelné, ale pak už jen stěží...

27.11.2010 13:41:44

chci se zeptat
z toho co jsem si tady přečetl, mám pocit, že Forbidden island by mohlo být něco přesně mezi Pandemic a Ghost Stories. Je to tak? Pandemic mi přišel hodně "suchý" jak tady už padlo, že mu chybí atmosféra, zato Ghost Stories mají atmosféry na rozdávání, takže pokud by tahle hra měla být blíže GH, ihned bych do ní šel :)

11.12.2010 17:47:38

porovnání Forbidden Island: GH X Pandemie
No, přišlo mi to jako lehčí Pandemic v tématičtějším hávu. Hrála jsem to asi 10x, asi i víckrát.

Původně jsem to chtěla koupit, protože se to líbilo dětem, ale prozatím to vypouštím, protože má strach z opakovatelnosti.

Líbí se mi to víc než Pandemic, protože to má lepší atmosféru. S Ghost Stories mi to teda moc podobné nepřipadá - GH je o třídu výš (komplexností).

11.12.2010 17:57:05

Dojem
Prave jsme si s zenou strihli prvni hru a na normal jsme to projeli. Proste se nam ten ostrov potopil, nez jsme stihli vse sebrat. Ve dvou to urcite neni lehke s ohledem na hand limit, ktery je 5. A clovek potrebuje 4 stejne karty na to, aby mohl zachranit konkretni poklad. Dokazu si predstavit, ze ve ctyrech to bude hracka, protoze se budou dost menit karty hracum mezi sebou. Ale ve dvou zadna sranda. Pandemicu to je podobne dost, ale zas na druhou stranu dost odlisne na to, abych byl rad, ze mame doma oboji;)

17.1.2011 22:42:29

Dojem
zkouseli jsme na zatroconu ve 4 a ostrov se topi o to rychleji :D. Skoro jsme stihali ale ve chvili kdyz zacnes taha 4 karty tak to jde do kopru :D. Libi se mi ze hra je mnohem sviznejsi nez pandemic.

18.1.2011 02:16:18

rbx

Aneken
Zase kdybyste to dali hned napoprve, tak to je o prdu :-) Ono to je ke konci hrozne maso, protoze uz jsou z baliku vyhazeny vsechny poklady a zbyvaji tam flood karty, ktete se desne rychle toci. Dokazu si predstavit, ze ve dvou hracich to bude o spravne volbe postavy.

18.1.2011 08:36:44

Jazyk
Sou tam jazycne komponenty nebo je to bez textu??

18.1.2011 09:08:12 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx
My jsme si je losovali:) A diver se ve dvou moc neosvedcil teda, protoze jsme dilky museli otacet tak, aby se mohla pohybovat po mape i druha figurka. Druha vec je, ze jsme neodhadli, jak desne rychle se na konci bude ostrov potapet;)

18.1.2011 11:52:07

rbx

Habrik
jsou tam karty postav, kde je receno, co ktera postava dela a pak specialni karty akci, jako treba vrtulnik, nebo vak s piskem, kde je taky trosicku textu, ale fakt malilinko, rekneme do 10 slov.

18.1.2011 11:52:12

PJ

Dojem po první hře...
...se přesně shoduje s tím, co jsem napsal v popisu: nádherný light Pandemic. Hráli jsme poprvé ve třech a na obtížnost normal a dali jsme to s mírnou rezervou, a to i přesto, že můj messenger se téměř nedočkal uplatnění.
Krásně to vypadá, má to hezky propojené téma s mechanismy, příjemně se to hraje, ale Pandemic mi připadá komplexnější, dramatičtější, mechanismy zajímavější (hlavně řetězové reakce epidemií)...

14.2.2011 14:30:33

Obtížnost
Příjemné na tom je jen, že je to hodně rychle odehrané,

Ale dost mě štvaly možnosti záseků typu - v prvním tahu jeden hráč odehraje a zatopí se plošina. Následující hráč to vidí, ale je na druhé straně mapy a vrtulník ani pytle s pískem ještě nešly. Hráč tedy se nestihne dostat včas k zatopené plošině (byť u ní stojí třeba i jiní hráči) a ještě je smolař a vytáhne si Voda stoupá. Protože jako u Pandemicu se zamíchají karty, kterých ještě moc nešlo - přijde druhá vlna a je po plošině, aniž by s tím mohl kdokoliv cokoliv udělat. To ale není o obtížnosti, ale o nevyváženosti.

4.4.2012 08:42:27

spokojenost
Odehrál jsem asi deset her ve dvou, třech i čtyřech hráčích a můžu říct, že jsem naprosto spokojen s tím,co jsem od hry očekával a co jsem nakonec dostal :)
Hra má výborné zpracování, dobře se "ovládá", obtížnost je nastavená tak akorát, nutí hráče ke spolupráci a nedává výhru zadarmo ;)
Je pravda jak psal níže krapnik, že vyjímečně může dojít k situaci, kdy se potopí helipad než se protočí první kolo, ale v tom bych neviděl závažnější problém, protože hra se ještě nerozběhla a není nic snadnějšího než zamíchat všechny karty, ostrov klidně nechat rozestavěný jak je a hurá znovu na to!

Ale jedna výtka by tu přece jen byla. Nevím jestli to není jen malým počtem odehraných partií, ale příjde mi, že potapěč je výrazně slabší než ostatní profese.
Zatím ho beru jako prvek ztěžující hru :)

17.4.2012 15:58:32

hrani
Vcera sme hrali ja , manzelka a 8 leta dcera a moc super. Ve druhe hre nam zustali jen 4 potopene dilky, kdyz sme uleteli :) a to na novice :)

6.10.2012 23:26:10

my sme zacinali 3 na expertovi a skoncili sme s dvoma artefaktami :-D Kazdopadne pohodova oddychovka

24.11.2012 19:42:53

slabší
Mno, tak nějak jsme (po skvělém Flash Pointu) čekali od této coopky víc. I náš osmiletý syn lehce seznal že o úspěchu se nejvíce rozhoduje při losu povolání (trio inženýr, průzkumník a posel) prostě snad ani nemůže prohrát. Na začátku je třeba se rozhodnout které 4 dílky (co nejblíže přistávací plochy) ponechat v merku (kvůli artefaktům) a které bez těžkého svědomí obětovat. Pokud hráči důkladně v každém kole "vysušují" takovéto 4 dílky, tak snad ani na záplavu nelze prohrát. Jediné co dokáže zaříznout je líznutí si počtu karet stoupání vody k lebce.

Není třeba ani nikam pořád pobíhat a s klidným svědomím 2 třetiny ostrova obětovat, protože karta dojít musí takže tam hráči ke konci postávají a čekají na ten správný líz.

Na to že to Vasel hodnotil jako nejlepší dětskou hru jsme čekali daleko víc :(

6.4.2014 22:30:03

slabe
Souhlas s udernikem, presne totez jsem chtel zrovna napsat! Dokonce pochybuju, jestli nam neco z pravidel neuteklo, ale tohle je po dvou hrach opravdu rozhodnuty. Resi se pouze 4 policka, zbytek se necha potopit a veskera hratelnost je pryc.

Takze jeste jednou - neutika nam neco z pravidel...?

1.8.2016 14:49:27

Mno vidím že my to hráli blbě
....a karty potopených území nechávali ve hře v balíčku, takže musíme zahrát znova, jestli to má nějaký silný efekt na tu kulhající hratelnost

2.8.2016 18:11:58

Hratelnost
Je to opravdu tak, že si člověk musí hlídat 4 políčka a stačí to k vítězství?
Trochu mě Onas a úderník od této hry odradili.

27.9.2017 22:22:54

ruy

@Úderník
..len si poriadne precitajte co a kedy zahadzovat a uvidis, jake to je ked ti tece do bot (a aj do trenek)

:)

28.9.2017 10:43:54

4 policka
presne tak to je, staci si strazit z kazdeho artefaktu jedno policko a donekonecna ho vysusovat, tak sa nikdy nepotopi. A drzat si karty vrtulnika.

Hra dobra pre deti, taky light easy coop.

28.9.2017 11:32:44

ruy

wuuduu
to je blbost, to zdaleka nestaci..
okrem policok samotnych potrebujes udrziavat aj co najoptimalnejsiu cestu medzi nimi a to rozhodne viac, nez 4 karty

29.9.2017 22:02:53

Jsem stejného názoru jako RUY
Asi někdo špatně přečetl pravidla a hrál to špatně, ale opravdu nestačí držet 4 políčka.

30.9.2017 22:11:08

Vybíráme z Bazaru

Archipelago DE
Archipelago DE
Akt. cena: 25 €
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas