X-Wing - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Jason Little
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Tak už je to venku...

FFG začli prodávat X-Wing

Video: http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=3571

Chystané lodě: http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=3565

Co na to říkáte? Mě osobně se to hodně líbí, ale jen proto, že to je Star Wars. Hraní nebude nějak extra komplexní. Naplánovat pohyb a PEW PEW!. Toť vše. Ale jsou tam i nějaké mise. Piloti mají různé vybavení a schopnosti, takže proběhne určitý "deckbuilding", protože je hráč limitován body. Každá loď má jinou bodovou hodnotu a vybavení a schopnosti taky.

Je mi jasné, že to bude velký vysávač peněz. Rozšíření vychází zatím po 4 lodích, takže jsem zvědav na frekvenci, zatím se to tváří dráž než LCG :(

Odolávám, ale asi podlehnu...
15.9.2012 17:35:04

Druhý Core Set
Je dobře, že se dají kombinovat. Alespoň to uvolňuje tlak ze strany FFG na nákup dvou CS. Takhle kupujete 2 CS a přitom nekupujte dvakrát to samé. A navíc ten novej X-wing vypadá dobře ;)

30.12.2015 22:31:03

Původní nebo The Force Awakens Core Set?
Ahoj
Když bych chtěl začít s X-Wingem, který core set by jste doporučili koupit jako první?
Ten původní nebo Force Awakens? Četl jsem, že má revidovaná pravidla a pár vylepšení.
Chtěl bych si pak přikoupit první letku (Wave1=TieAdv,TieFigh, X-wing,Y-wing), tak aby to taky k sobě pasovalo. Díky

17.6.2016 11:43:53

Záleží
Záleží, jestli chceš hrát tak nějak samo domo, nebo kompetetivně na turnajích.

Jestli chceš začít dokupovat wave 1, tak se vyplatí první core set, protože se to navzájem dá používat a prhazovat.

Druhý core set (jen samotný ve srovnání se samotným prvním core setem) je asi zajímavější hratelně pro začátečníka - má jiné modely s jinými druhy pohybu, jiné karty, karty poškození a ne všechno je zpětně kompatibilní.

Ale jen core set je na hraní málo. Pro ideální množství kostek a modelů je stejně nejlepší pořídit 2 core sety. Když koupíš oba, akorát ti narostou možnosti.

Pokud tě to chytne a začneš chodit hrát na turnaje, tak stejně pořídíš většinu dalších modelů :)

17.6.2016 12:23:16

marshalX
ahoj, treba povedať že v prvom core sete maš x-wing a 2x tie fighter, a v druhom core sete (fa) maš t70 x-wing a tie-fo/fighter, z toho vyplýva že k prvému coresetu kupuj prvú vlnku a ak sa rozhodneš pre force awakens core set tak si kup radšej rozširenie t70x-wing a tie-fo (aby sa piloti dali navzajom kombinovať).... y-wing a tie-advance sú plne samostatné a môžeš ich dokupiť k obom coresetom

17.6.2016 13:08:04

Původní set + rozšíření
Asi koupím ten původní + první vlnu a možná i vlnu 2 už kvůli těm modelům (M.Falcon a Slave).
Turnaje hrát nebudu, pouze na domácí hraní.

17.6.2016 13:27:04

Vybíráme z Bazaru

Dark Moon
Dark Moon
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 10 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas