World Without End

xxxxxxxxxo hodnoceno 15x (Seznam vlastníků)

World Without End - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, budovatelská
Čeština: není
Vydavatelé: Galakta
Kosmos
Mayfair Games
Autoři: Michael Rieneck
Stefan Stadler
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Otázky na pravidlá

1. ak je na karte udalosti "...trade 2 gold for 1 piety" čo presne odovzdávam a čo za to dostanem?
2. ak je karta udalosti s modrým podkladom, platí do konca kapitoly. Ako je to s obchodovaním ak je to na nej uvedené - napríklad také ako v otázke č. 1 vyššie? Koľkokrát môže každý hráč uskutočniť túto akciu?

Ďakujem
19.3.2010 11:12:29

Peco
Nehral jsem, ale melo by to byt, ze za 2 zlata ziskas 1 zboznost...

19.3.2010 11:22:59

jj
odevzdáváš dvě zlata

19.3.2010 15:20:29

anaken, dilli
Ďakujem, ak si dobre pamätám, tak sme intuitívne zvolili správnu výmenu.

Ešte keby sa niekto mohol vyjadriť k otázke č. 2. Koľkokrát a kedy v priebehu kapitoly, prípadne, za splnenia akých podmienok (napr. zahratia adekvátnej akčnej karty) môžem použiť tú výmennú akciu na modrej karte udalosti?
Ďakujem vopred

19.3.2010 17:25:52

Joe

peco
Modré karty sú kontrolované/vykonávané vždy pred zahraním akčnej karty v každom kole.

To znamená, že ich možno využiť (ak sa dajú) vždy pred zahratím akčnej karty - každým hráčom.

Rovnako ak majú nejaký efekt (hráč, ktorý nemá zbožnosť, stráca VB...), na začiatku každého kola kapitoly sa vyhodnotia a hráči sa podľa toho musia zariadiť.


V pravidlách je to napísané dosť nejasne, ale komentáre na BGG to potvrdili.

19.3.2010 19:33:53

Joe
Ďakujem, to je informácia, ktorú som potreboval doplniť.
Čím ďalej tým viac sa mi táto hra pozdáva a na BGG je aj veľmi zaujímavý variant pre hru dvoch...No, ešte je skoro na experimenty :-)

19.3.2010 21:44:35

počkaj
až vyjde kartová hra. To bude mazec. Podľa toho, čo som testovala, to bude zaujímavejšie a hlavne viac na rozmýšľanie.

19.3.2010 22:12:48

Joe

dilli
Myslíš Duel der Baumeister - lokalizovaný???

19.3.2010 23:56:46

dilli
ach jaj, potrebujem ďalšie informácie (k tej avizovanej kartovke)... :-)

20.3.2010 01:54:23

The Pillars of the Earth: Builders Duel
Práve som dopozeral videorecenziu na BGG, no a vyzerá to na to, že musím mať túto hru! :-) Nebodaj sa niekto chopil česko-slovenského vydania??? Takto vznikajú fámy... :-)

20.3.2010 02:21:01

to Joe & Pecovarhy
Nejde o Duel der Baumeister aka Builders Duell. Ten je totiz kartovkou podla Pilierov zeme. Kartovka (s vlastnym boardom a kopcom oznacovacov rozvoja) s mechanizmom stvorcovej karty, ktora ma 4 mozne vynosy pre aktivneho hraca sa vsak testuje a pripravuje v Kosmose. Mne osobne sa pacila. Mozno viac ako WwE. Doba vydania? Zrejme Essen 2010. CZ - SK? To si este pockame, ak vobec.

20.3.2010 10:34:02

Peco
Nechci byt spatnym prorokem, ale po relativnim neuspechu Piliru na ceskem trhu bych s lokalizaci moc nepocital, jestli teda ta karetka, o ktere mluvi Dilli, nebude pecka:)

20.3.2010 11:18:43

Joe

dilli
Dik! A ma to aj nejake meno? Resp. su vobec niekde uz nejake informacie, aj typu "chystame taku a taku hru, info vtedy a vtedy"?

20.3.2010 12:49:01

Joe
info nenajdes, ja som ju hrala s autorom na stretnuti autorov.

21.3.2010 11:29:18

Joe

Dilli
tak budeme sledovať Kosmos :)

21.3.2010 18:52:58

Joe

Dilli
moze to byt toto?

http://tinyurl.com/yg45mxr

22.3.2010 00:03:40

Joe
to bude asi ono, ale už vidím jen 3-4 hráči z mojí strany nekoupitelné, není to pro dva hráče.

22.3.2010 06:39:31

PJ

(Další) karetní hra Pilíře Země
Docela mě zaráží, jak z toho tématu "vaří". Pilíře tak budou mít jednu deskovou a dvě karetní varianty - docela unikum. Když je tam mechanismus z WwE, proč hru nezasadili do prostředí WwE? Překvapila mě příjemná cena 5 €.

22.3.2010 07:56:08

Joe
To by chcelo asi potvrdiť od dilli, pretože už len z tej úvodnej kresby na obale mi to veľmi nepasuje na WwE spracovanie, ktoré avizovala dilli. Uff, strácam prehľad a chcem mať doma všetko okolo Pilířov. :-)

O relatívnej neúspešnosti PZ v Čechách a na Slovensku: Čím si vysvetľujete tento fenomén? Je zvyčajné, že kopírujeme celosvetový trend u iných hier a práve u tejto nie? Sa mi to nejak nezdá, ale bez konkrétnych čísel to nejde posúdiť...

22.3.2010 16:09:35

Peco
Je vic her, ktere propadly - Pilire, Vladci vesmiru u Albi, Mindok se netrefil s Yspahanem a Corfix mel spatnou ruku u nekolika her od Queen Games. To, ze je hra uspesna venku, nemusi nutne znamenat, ze bude mit uspech i tu. Uz se to tu resilo prave u Dobyvatelu, IMHO velmi pekne hry, ktera dopadla v Cesku vicemene katastrofalne... Faktoru bude vic nez jen lokalni vkus, napriklad cena, mira propagace produktu, fakt, ze lokalizovanych her je cim dal vic...

22.3.2010 16:17:43

ne
to neni obrazek hry o ktere jsem psala

22.3.2010 22:28:07

kajúcnik
Ahoj, keď sa musí hráč kvôli nedostatku zbožnosti kajať podstupuje trest. Kajúcnik na začiatku novej kapitoly náhodne stráca jednu akčnú kartu - vytahne mu ju spoluhráč. Túto kartu si hráč položí na svoj odhadzovací balíček kariet, teda lícom dole? A keď príde v tom kole na rad fáza zahrania akčnej karty (hráč má teraz nepár?), tak už hrá štandardne - jednu kartu odhodí a jednu zahrá?
Nejako tomu zle rozumieme..
dík

23.7.2012 11:45:46 | Upraveno autorem (porovnej)

to johan
Akci zahrajete, ale žádnou kartu už k ní neodhodíte.

Odhodil vám jí náhodně soupeř.

23.7.2012 13:17:27

Leech
ok, čiže hráč jednoducho na začiatku kapitoly nedobrovoľne prichádza o jednu akčnú kartu. To je celé. Nevznikne ani nepár, keďže pri hraní akč. kariet zahrá, ale len jednu kartu. vďaka

23.7.2012 20:14:22

Vybíráme z Bazaru

Euphoria: Cestou k lepší dystopii od Blackfire
Euphoria: Cestou k lepší dystopii od Blackfire
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas