Wings of War: Famous Aces

xxxxxxxooo hodnoceno 20x (Seznam vlastníků)

Wings of War: Famous Aces - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: 1. světová válka
Herní kategorie: karetní hra, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Nexus
PS-Games
Autoři: Andrea Angiolino
Pier Giorgio Paglia
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dojmy/hrajete?

Tuhle hru mám doma už dlouho, kdysi jsem ji zkoušel a moc mě nechytla. Ale včera jsme tomu dali šanci ve dvou a bylo to překvapivě zábavné. Taková dobrá oddechovka, ale přitom zábavná rychlá řežba. Ve víc lidech to bude taky vtipnější. Co vy na to? hrajete někdo? Co ty další rozšíření/karty/modýlky? máte/požíváte?
21.4.2010 09:29:59

miniatury
Mám WoW Miniatures (zatím 8 modelů). Jako malej jsem vyrůstal na sešitu z roku 1936 o Bigglesovi, takže tohle bylo prostě must have =).
Na Silvestra jsem to ukázal kamarádům a byli z toho naprosto nadšení, chtěli to hrát porát dokola. To se opakovalo i v druhý partě, kde se do toho kluci rovněž nadchli (holky to tolik nebere, ale jelikož jsou taky hravý, tak s náma lítaly). A když je na stole naráz 8 letadel, je to fakt mazec ;).

Úsměvná poznámka: Kamarád již ve značně ovíněném stavu létal Albatros D.Va a jak byl v ráži, tak si říkal Eso Rimmer (podle toho taky lítal). Ale nejlepší na tom bylo, že na konci hry, kdy tam zůstal samotnej, měl asi 15 zásahů a z toho mizerný 3 body poškození. Prostě klikař ... pak mu holky zakázaly si říkat Eso Rimmer a hned byl sestřelenej =)

21.4.2010 09:47:48

Morthe
:)
já jsem včera zinkasoval asi 10 poškození, nemohl jsem zatáčt vpravo a ještě jsem měl pokažený motor, ale dokuckal jsem se nakonec k vítězství (krouživ stále doleva :) ). fakt pěkné.
osm modelů je jako pro osm hráčů? nebo má každý víc letadel? a hrajete to na nějaké podložce? na stole ty karty dost kloužou. i když s modýlkama to asi odpadá. A modely jsi kupoval po jednom nebo v nějaké sadě? a plánuješ rozšířit sbírku nebo těch osm modelů stačí?

21.4.2010 09:54:22

Miniatury
Taky máme verzi s miniaturama. Kdysi jsme to hrávali více, teď jen občas, ale když to vytáhneme stojí to za to. Máme jen základní 4 modely, ale to nám stačí. I modely dost na stole kloužou a nedrží směr :( Řešili jsme to namalováním terénu na bílý ubrus :) ale taky to nebylo ono. Teď jsme to vyřešili téměř geniálně: jako hrací plochu používáme takovou tu korkovou nástěnku 120x90. Nic neklouže, všecho drží, prostě paráda.
Modely doporučuju, jsou fakt krásné...

21.4.2010 10:06:37

Kandelabr
Modely tolik nekloužou (jsou těžší), nicméně je třeba trochu šikovnosti a opatrnosti a ne bejt jak slon v porcelánu - často se stává, že di sebe letadla "nalítnou" a překrývají se, tak je třeba jemný přístup ... ty modely vypadají fakt hodně napomáhají požitku ze hry (ukázka: http://ppavlinka.rajce.idnes.cz/2010-03-07_Swine_valley_na_Vrchovinu/#43Vrchovina.jpg).
Vytvořil jsem si pro WOW mapu 16xA4, ale nějak jsem ji ještě nebyl schopnej podlepit a celou zprovoznit, takže jsem hodili přes stůl deku a už to neklouzalo vůbec. Každý měl jedno letadlo, ale když je ná s míň, tak každý lítá třeba za 2 (1 na 1 to je jen takový honění).
První 4 modely jsem koupil v Deluxe setu společně s pravidly a herním materiálem a pak postupně přikupoval další... a ještě 28 mi ji zbývá z WWI =D (třeba znám kluka co má ty modýlky všechny a nově i modely vzducholodí). To je prostě sběratelská záležitost...

21.4.2010 10:07:13

re
Já mám WWII (ale zatím bez modelů) a musím říct, že čím víc hráčů a letadel na ploše, tím je to zábavnější. Opravdové koření jsou pak mise (bombardování atd), samostatný dogfight je hlavně s málo letadly dost stereotypní (po prvním střetu Immelman, střelba, Immelman, střelba :-)

21.4.2010 11:02:09

miniaturky
a nevíte jestli prodávají někde ty figurky v brně?

21.4.2010 15:06:34

kandelabr
s kamennýma je to v Brně zlý, ale zkusiil bych se být tebou obrátit na Planetu her, ta má v Brně pobočku

21.4.2010 15:17:53

Morthe
Díky, po netu to není problém, chtěl jsem právě něco kamenného, kde bych ty modýlky mohl prozkoumat a neodolat. Internet není tak spontánní :)

21.4.2010 15:25:00

Kandelabr
Je mi to jasný... Se obávám, že budeš muset na nákupy do Prahy =D

21.4.2010 15:28:55

první letadla
tak jsem zavolal do corfixu a stavil se u nich ve firmě, dovolili mi nakoupit si přímo od nich, sláva jim. A ještě jsem tam narazil na známého z nedělních brněnských hraní, který mi ochotně poradil a provedl po skladu. Velký dík jim.
(ale ten set s pozorovacím balonem mi ukazovat neměl, sakra, ten byl pěkný, moc pěkný...hmmm)
tak mám první čtyři letadla z první série. A jsou moc pěkná, už se těším až je proletím.
Nevíte někdo jak je to s kompatibilností jednotlivých sérií? platí, že serie odpovídá papírovým letadlům vždy v jedné krabici? nebo jak se to dá kombinovat? nějak jsem to nevyčetl.

23.4.2010 16:54:33

kandelabr
miniatury a krabicové karty letadel spolu nijak nesouvisí, já mám komplet všechny krebice a boostry i modely ( a i ty balony - a doteď mě pálí v peněžence;)a žádná souvislost mezi tím není, jen asi to, že kartičky jsou takové cestovní na dovču a modely na okrasu do kanclu;)

23.4.2010 22:32:09

bigles
aha, tak to je škoda, a hrajete pak podle nějakých scénářů nebo se jenom řežete? A scénáře jsou někde na netu?

A ty balóny vypadají skvěle, závidím. Jak se s nima hraje? Jaký to má vlastně podstavec? z té krabičky jsem to nevyčetl.

23.4.2010 23:50:20

a ještě poznámka mimo
ty modýlky jsou fakt moc pěkné. Jsou všechny série vyvedené ve stejné kvalitě?
a ještě otázka mimo:
vy znáte všechny ty letce a celkově nějaké historické reálie? Já v tom teda dost plavu. Ale asi nastuduju.

24.4.2010 00:00:07

to kandelabr
no myslim, ze jsem videl tady v Praze v jednom obchode snad vsechny modely, vcetne balonu, a rekl bych, ze kvalita se drzi na stejne urovni. Snad jen u tech balonu bych ocenil trochu detailnejsi znazorneni systemu upoutani balonu a zaveseni kose. Ale to je jenom takova moje detailomanie, jinak jsou ty balony opravdu moc pekne :)

Ad historicke realie: tak vsadim se, ze dost lidi je znat bude, protoze WoW samozrejme je pekne lakadlo pro fanousky letectvi nebo vojenske historie. Ale urco to bude hrat i spousta lidi kterym to je fuk. Ja se v tom treba vyznam. Novinkou pro mne v zasade byli jenom nekteri letci z ruske revoluce, kteri jsou v jednom z tech dvou pouze karetnich boosteru, jinak letce z WW1, ty jejich letadla a historicky realie znam jak svy boty :) ok ok to zni trochu neskromne :)) Jestli se chces pustit do nastudovani, tak mas zadelano na dalsi konicek, pokud se teda nespokojis s jednou knizkou, kde se dovis nejakej zaklad.

24.4.2010 09:37:10

ratatatatatatata.....
v podstatě se připojuji k majovkovi;)kvalita modelů je ve všech edicích dobrá a stejná, jen to chce u hraní nepít alkohol, aby se modýlky nepolámali;))a je super, že se líp simulují výšky a reálnost je tak mnohem větší, scénáře jsou v podstatě na fantasii každého, já bohužel po hříchu zatím moc s miaturkama nehrál, ale chystám se to změnit, zatím mi fakt jen spíš dělají image v práci na poličkách;) no a moje přezdívka asi mluví za vše;)

24.4.2010 13:23:02

Letadla
Mno tak úplně s váma zase nesouhlasím, modely od druhé série se mi zdají o trošičku lepší, ale fakt jen o malinko (apoň teda ty co vlastním). A ještě bych chtěl dodat pro neznalé, že pro hraní je lépe kupovat rozdílné typy letadel ze všech sérií, protože v jedné je třebas několik stejných letadel které jsou pouze pilotované někým jiným tzn. že mají stejné manévry.

24.4.2010 13:59:15

to bigles
Jen toho Bigglese tam bohuzel nemaji, co? :) Hm jsem si taky mohl dat nick treba Fonck nebo Guynemer, ale to bych osidil ostatni hry :)

24.4.2010 14:00:44

to Jouda
No tak to je vlaste jeste lepsi, ne? :) Jinak kdyby nekdo byl zrucny a bavilo ho si modely delat, tak by mohlo vyjit levneji si koupit modely tech letadel a udelat si je sam, jen ty podstavce by se musely nejak zaimprovizovat, ale to myslim nejni takovej problem.

24.4.2010 14:08:55

jouda
máš recht, ty modely od druhé serie mi trochu připadají jako z nějakého pevnějšího materiálu, ale zase některé nebyly tak precizně slepené jako v první serii, např. tu a tam nějaký zbytek usušeného lepidla apod.:( ale dá se to všechno přežít, hlavní je, že máš plné pásy nábojů, dost paliva a odvahu vyrazit do výše rozstřílet např. Hermanna Goeringa v jeho bílém fokkeru;)

24.4.2010 14:09:07

Výška letu
Hrajete i s výškou? Od kolika modelů má smysl ji zapojit do hry? Ještě sme s ní nehrály, ale pokud hrajeme dogfight se čtyřma letadlama tak mě to ani moc neláká, protože i tak máme někdy problém se trefit :) a nechci aby z toho byl vopruz.

24.4.2010 14:17:02

Počet letadel v dogfightu
Jo a eště jeden dotaz s kolika letadlama je podle vás idealni hrát?

24.4.2010 14:20:17

bigles
No asi je to kus od kusu, někdy se poštěstí víc než jindy :) ale celkově sou ty modely ještě lepší než sem podle fotek čekal .

24.4.2010 14:23:57

jouda
podle mě je nejlepší hrát - co hráč to jedno letadlo(max. 2 pro toho kdo už to má trochu zmáklé a nezdržuje) + dle dohody či scénaře nějak reaguje balon, zákopy, kulomety apod. Co se týká výšek, tak mě osobně to bez nich moc nebaví. Osobně mám radost už jen z toho, že lítám;)a s trefováním letadel je to podle mě hlavně o tom, jak moc se kdo bojí, s hráči, kteří se nebojí riskovat to jde raz dva, a pokud dáte scénař např. s tím, že do určité doby musíte sestřelit nějakou jitrnici, než ji stáhnou z pozorování apod. tak se z toho muže stát pěkná kamikadze hra;)nebo hrajte s piloty-esy, vyřaďte z kartiček zásahu minutí atd atd...;)

24.4.2010 16:15:00

kandelabre
vem to zítra jestli dojdeš, chci nato mrknout ... uf uf :D

24.4.2010 17:33:25

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny dvě De luxe rozšíření
Hra o trůny dvě De luxe rozšíření
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas