Warhammer 40,000

xxxxxxxxxo hodnoceno 38x (Seznam vlastníků)

Warhammer 40,000 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná, sběratelská
Čeština: není
Vydavatelé: Games Workshop
Autoři: Andy Chambers
Gavin Thorpe
Jervis Johnson
Rick Priestley
Rok vydání: 1998
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidlá

máte niekto preložené pravidlá tejto hry? Možno by som sa do toho pustil warhammer milujem ale po anglicky neceknem takže tak.
Dakujem moc
1.12.2010 22:06:32

kodexy
tak to bude problém, jelikož kodexů je v pravdě dost a překládat je těžko někdo bude. většinu mám v pdf, ale že by byly česky tak o tomnevím.
historyi z nich máš v příspěvku z 2.12.2010 23:08:03 a možná tam vyhrabošíš i něco z pravidel

4.12.2010 14:51:19

znovu link na pravidla
Na rapidu je nějak nemůžu najít, jsou tam ještě?
Bohužel jsem se o tuto hru začal zajímat až nyní.
Může za to Blood bowl a Fukung na Mluveném slovu.

8.5.2012 13:43:12

jarmuk
Zkus tenhle:
https://rapidshare.com/#!download|446p9|143191581|5E_Rulebook.pdf|
72850|R~0|0|0

měla by to být 5 edice.
Jo a tady jsem našel něco v češtině:
http://uloz.to/xrwfuHR/rulebook-cz-5ed-pdf

8.5.2012 13:58:59 | Upraveno autorem (porovnej)

micc
To je fofr, díky
Právě jsem stáhl ten z ulož to a je to pecka, až se tím prokoušu, tak uvidím, a ten z rapidu je ještě větší

8.5.2012 14:36:39 | Upraveno autorem (porovnej)

5.edice
Já bych ta pravidla popravdě už asi nechal být. Za dva měsíce tu totiž má být 6.edice, kde to bude podle všeho hodně překopané...

8.5.2012 20:39:05

mart
Tak tos mě marte dostal. Zrovna se chystám ponořit do studia pravidel a uvažuju o Necronech nebo Grey Knightech. ... takže mám počkat a neučit se teď něco, co bude hodně jiné? Tohle je to, co mě od warhammeru odrazuje ... že to není nic pevného .. pořád se to mění.

8.5.2012 20:55:26

2 Tangram
Ahoj.

Tak tady bych se ničeho nebál, protože oba tebou zmiňované codexy zůstanou v zásadě nezměněné, očekávám pouze nějaká FAQ - pro dílčí úpravy a vysvětlivky některých věcí ve vztahu k novým pravidlům 6.edice.

Tudíž se klidně ponoř:) A propos, upřednostnil bych Grey Knighty!

8.5.2012 21:37:10

Nejasnosti: dedicated transports, combat squads u SM, LS storm a TH...
Rád bych si ozřejmil následující 3 skutečnosti:

1) Dedicated transports:

Je mi jasný diagram s rozložením jednotlivých typů jednotek v armádě (2x HQ, 6x Troops, 3 x Elite, 3x Fast attack, 3x Heavy support) pro standardní mise.
Není mi ale úplně jasné, jak je to s dedicated transports.

Vezměme si např. Space Marines. V kodexu SM se píše, že tyto vozidla (např. Rhino či Razorback) nepatří do konkrétního typu (složky), ale počítají se jako jednotky toho typu, který převáží (takže Rhino převážející Taktickou četu je jednotka typu Troops...). Ale počítá se takovéto Rhino do limitu 6 jednotek typu Troops nebo ne? Dle pravidel 6. edice mi přijde, že ano.

Konkrétně mě to zajímá v případu SM command squad + captain + razorback. Počítá se tato trojice jako 2 x HQ (jednou za kapitána a jednou za Razorback, command squad je gratis) nebo jen 1xHQ a můžu si tudíž vzít další jednotku typu HQ?

2) Combat squading u Space marines (viz FAQ k SM kodexu) a počítání jednotek:

Možnost rozdělit 10 členou četu SM na 2 je jasná. V onom FAQ se píše, že pokud se toto rozdělení provede, tak se i ta 5-členná četa počítá za jednotku (tak to myslím v pravidlech 5 edice přímo řečeno nebylo).

Dle tohoto FAQ lze naložit (přiřadit k) 10členné četě Razorback. Půlka si nastoupí do něj a půlka jde pěšky, tudíž je to takový vynucený combat squading.
Zajímavý je i fakt, že 2 combat squads téže jednotky se můžou vézt v Rhinu.

Ještě v souvislosti s prvním dotazem:

Mám-li 2 taktické čety (po 10 vojácích), 2 Rhina a četu 10 skautů, kolik čet mohu rozdělit na poloviny? Jen jednu (kvůli 2 Rhinům) nebo všechny (Rhina nezabírají místo v organizační tabulce)?

3) Pokud se četa skautů se seržantem majícím teleport homer veze v Land Speederu Storm, lze TH použít, i když je četa ve vznášedle, nebo jen když je vystoupená a TH je umístěn na zemi?

Díky za vysvětlení.

29.9.2012 20:05:33

2 laredo
Pokusím se o odpovědi.

1) SM command squad + captain + razorback se počítá jako jedno HQ, ostatně v codexu je tuším zmínka o skutečnosti, že command squada nezabírá žádný slot (přičemž může být vzata jenom s kapitánem).

2) Rozdělit na polovinu lze každou desetičlennou četu, která má schopnost Combat squad. Tedy všechny tebou uvedené jednotky (pak ještě musíš vybrat, které přiřadíš transport, jmenovitě tedy Rhino). Jelikož se rozdělení jednotek zpravidla dělá před fází deploy, můžeš následně každou pětku umístit na úplně jiné místo.

3) Tady netuším, ale domnívám se, že teleport homer lze využít i tehdy, když jsou scouti naložení v Land Speederu.

29.9.2012 21:20:22

Vybíráme z Bazaru

Formula D + vytištěná česká pravidla
Formula D + vytištěná česká pravidla
Akt. cena: 850 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas