War of the Ring (first edition)

xxxxxxxxxo hodnoceno 100x (Seznam vlastníků)

War of the Ring (first edition) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Asmodée Editions
Devir
Fantasy Flight Games
Nexus
PHALANX
Tilsit
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Změny v 2. edici

Tak jsem koukal do pravidel druhé edice a zdá se mi, že změn je celkem dost. Jenom lehce naťuknu:

1. Změna vlastností - změnili se vlastnosti některých postav (Gandalfa šedého, Gluma aj.)

2. Změna karet událostí - hodně karet bylo revidováno, aby se zvýšil jejich efekt a zjednodušilo jejich použití.

3. Rozestavení armád - trpaslíci mají jiný počáteční rozestavení

4. Úprava při umisťování kostek do shadowboxu

5. Použití bojových karet - změna v sekvenci používání bojových karet

6. Lov - změna sekvence lovu

7. Vstup do Mordoru - změna podmínek ke vstupu do Mordoru

Celkem mají pravidla 48 stran. Detaily změn jsem zatím neprocházel, takže nevím jak zásadní změny budou, ale chtěl jsem otevřít diskusi na toto téma.
9.12.2011 07:36:59

porovnání
POrovnání obou verzí zde.

http://www.boardgamegeek.com/thread/738666/2nd-edition-review-a-side-by-side-comparison

No už ju mám objednanou, tak se těším jak malý Jarda:)

25.12.2011 13:34:49

2nd edition
Parada, moja kopia je tiez na ceste :)

25.12.2011 20:35:44

figurky
Včera jsme dali s kamošem dvě partie a jsem docela zklamán z figurek :( Ty "rukojeti" od velitelských praporců jsou z jakýsi gumy či co to je a pěkně se to kroutí :(( To stejný u některých zbraní. No jde vidět , že to není FFG.

Každopadně zase karty jsou nádherné. Mají tarotovou velikost , takže se to krásně čte.
Mapa taky super. Sice není tak pěkně nakreslená, jak z původní verze, ale zase je parádně přehledná.

Co se týká změn v pravidlech nemohu moc soudit, protože jsem původní verzi hrál jen třikrát.
Zkusím nahodit nějaký fotky, jestli z toho mobilu teda vypadne něco kloudného.

9.1.2012 16:37:17 | Upraveno autorem (porovnej)

figurky a karty
Tak to je nemilé. Doufal jsem, že kvalitou figurek zůstane vše při starém :(
A mimochodem, nevíte, jestli se někde na tu "tarotovou" velikost (našel jsem hodnoty 70 x 122 mm / 2.76 x 4.72 palců) dají někde sehnat obaly?

10.1.2012 20:43:22

změny
Tady jsou popsaný ty změny v pravidlech s tím jak je to teď a jak to bylo předtím.

The rules changes are as follows:

1. Witchking: Cannot enter play unless Sauron and one Free Peoples Nation is at war (Previously only required Sauron at war).
2. Gandalf the Grey: Guide ability allows draw of new event card if event die is used to play it (previously only applied to character deck).
3. Merry/Pippin: When taken as a casualty in the Fellowship can be placed on the board as if they'd separated (this previously cost an action die).
4. Gollum: Has a slight clarification on which tiles reveal the Fellowship (I do not see much beyond a wording clarification here).
5. Path of the Woses: An army from Rohan can use to reach Minas Tirith under any circumstances (previously required a friendly army be present at Minas Tirith)
6. The Last Battle: Now restricted to Aragorn, who must be with an army in a region outside a Free Peoples nation (previously could be Aragorn or Gandalf the White, with a Free Peoples army in North Ithilien, South Ithilien, Dagorlad, or any region in Mordor)
7. Ent cards: Now only require that Gandalf the White be in play, and a Companion be present in Fangorn (previously required both Gandalf the White and Saruman, and that Gandalf be present in Rohan or Fangorn)

Other rule changes
A couple of other big rule notes:
8. There is an extra Dwarf elite placed in Erebor in set-up.
9. The Shadow player is required to place a die in the Hunt Allocation if the Fellowship moved the previous turn.
10. The combat card playing sequence has been clarified. There are also priorities added to the combat cards to help clear up confusion on the order of effects.
11. When the Fellowship has reached Morannon or Minas Morgul, they can decide during a Fellowship phase to enter Mordor. This does not require the Fellowship to be hidden, as in the First edition, and prevents turn stalling through cards that reveal the Fellowship.

15.1.2012 09:03:54

2nd edition
kde se dá 2.edice objednat?

19.1.2012 17:52:29

sonikmh
Napriklad Planeta her http://www.planetaher.cz v Brne, Dracek Tom v Prahe ...

19.1.2012 18:06:36

The Breaking of the Fellowship
Trochu jsem brouzdal a zjistil jsem, že vyšel alternativní scénář: http://www.aresgames.eu/2343

Podle popisu začíná tento scénář v okamžiku, kdy se rozpadne společenstvo. Gandalf porazí Balroga a je přenesen s pomocí orlů do Lorienu. Smíšek a Pipin potkají ve Fangornu podivná stvoření (kohopak asi). Na pláních Rohanu započali nebezpečnou cestu tři lovci a 2 hobiti na březích Anduiny se ubírají směrem k Mordoru.

Mění se základní rozestavení armád a hrdinů. Některé karty začínají vyložené na stole a ovlivňují hru od samého začátku, některé jsou ze hry odstraněny. Dále jsou ze hry odstraněny některé, žetony lovu.

Scénář by měl být hratelný s druhou edicí a s první edicí doplněnou o expanzi. Hra s první edicí zahrnuje i úpravy pro expanzi.

26.1.2012 08:44:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Parxel
me to prislo jako scenar pro ty co nemaji cas na celou hru ... s tim ze do podobneho stavu se vlastne muzes dostat pri normalni hre taky

26.1.2012 11:24:31

Siaron
To sice můžeš, ale většinou se to semele jinak. :-)

V každém případě to může být zajímavé pro lidi, kterým základní hra připadá příliš dlouhá.

26.1.2012 11:27:25

Dojmy
A jak ty změny hodnotíte? Už jste to hráli někdo, kdo znáte dobře první edici?

7.2.2012 22:40:40

WoR
ja uz mam hru doma nekolik let a porad jsem ji jeste nehral a uz je tu druha edice. Dokonce jsem uvazoval, ze ji prodam a kdyby nahodou, tak si ji zase muzu koupit. ale s tou kvalitou komponent me to zase zviklavak tomu si tu puvodni edici nechat, prece si pak nekdy nebudu kupovat tu druhou s horsim provedeni mfigurek. Ty jsou pro me zatim na te hre (prvni edici) to nejlepsi:-) Ale porad ve me hloda otazka - Prodat ci neprodat?:-) Nevim kdy a s kym to vlastne budu hrat, zda-li vubec nekdy:-)

7.2.2012 23:51:07

Provedení hry
Tak jsme zahráli jednu (ne celou) hru a jediný šrám na mém dojmu z druhé edice jsou skutečně lehce zgumovatělé figurky, které jsou po vybalení sem tam pokroucené a drží si tvarovou paměť (tj. špatně se narovnávaj). Na druhou stranu mám pocit, že to bylo spíše o dobré záměru, aby figurky vydržely více a nelámali se. Nedokážu si teď ale dost dobře představit, že takto plastické figurky někdo bude malovat - bál bych se pak, že se díky jejich plasticitě barva oloupe. Jinak zbytek provedení hry (včetně zjednodušené mapy, kostek atp.) my přijde perfektní.

Rovněž tímto velké díky všem, kteří se podíleli na českém překladu karet a návodů, v lecčems mi to pomohlo se zorientovat. Abych také přispěl svou troškou do mlýna, tak připravuji revizi karet dle druhé edice a ve velikosti druhé edice. Až budou, tak dám vědět a uploadnu je sem.

16.2.2012 11:57:04

Rozsireni
Uz jste zaregistrovali pripravovane prvni rozsireni k druhe edici? Lords of Middle-Earth.

16.2.2012 12:04:29

sydo
To víš že zaregistrovali, bude to zase pěkný vývar. Asi do toho nepůjdu, ale jsem zvědavý co přinese za novinky.

I když jeden nikdy, zatím mám akorát zájem upgrade mapy.

16.2.2012 14:17:31

c0rw
Mě přijdou tristní akorát ty Nazghůlové, jinak figurky byly gumové už v první edici. S tím se holt nedá moc dělat. Taky mám doma pár rohanských jezdců s tristně ohnutýma kopíma.

16.2.2012 14:22:02

c0rw
S barvením není problém. Ba naopak to barva a jak zpevni. Jinak doporučuji vyzkoušet postup horká voda a pak studená a ony se trochu srovnají.

16.2.2012 15:52:23

rozšíření
Počítám, že asi nebude slučitelné ze starší verzí že ?

16.2.2012 16:14:56

Prior
Ak si kupis Upgrade kit, tak by rozsirenia mali byt kompatibilne.

16.2.2012 18:23:49

Miri
Díky za info :)

16.2.2012 21:37:27

Překlad
A jak je to teď s překladem ty karty jsou stejné takže můžu použit překlady z předchozí verze? Nebo někdo bude dělat nové?

17.3.2012 20:41:28

GeneralX
Já bych texty dodala, ale do grafiky se mi nechce. Chtělo by to, aby se toho ujal, někdo kdo to opravdu umí. Mě by to zabralo asi hodně času.

18.3.2012 07:54:51

Vybíráme z Bazaru

Mombasa (ve folii)
Mombasa (ve folii)
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas