War of the Ring (first edition)

xxxxxxxxxo hodnoceno 100x (Seznam vlastníků)

War of the Ring (first edition) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Asmodée Editions
Devir
Fantasy Flight Games
Nexus
PHALANX
Tilsit
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Upgrade Kit

Ahoj, sháním Upgrade Kit pro první edici WoTR - neví náhodou někdo, kde sehnat, případně nebude některý ze zde přítomných zástupců e-shopů toto naskladňovat? Mnohde je to vyprodané a např. z britského Amazonu jej není možné objednat (restrikce)...

Předem Díky!
4.1.2012 10:50:15

Dovolil bych se připojit s dotazem
Dá se u nás někde sehnat upgrade kit?

7.2.2012 18:29:24

Kedrigern a chilly
Asi před dvěma týdny jsem psal do Aresu zda budou prodávat mapu k druhé edici. A přišla mi následující odpověď:

We are now developing our e-commerce site, and when it's ready, it will be possible to order selected spare parts (including the game board) directly.

We hope to have this up and running before the end of February.

Best regards,

Roberto

Takže sleduji Aresgames (http://www.aresgames.eu) a čekám až se jim zprovozní eshop a pak kupuji. :-)

7.2.2012 21:05:24 | Upraveno autorem (porovnej)

to Parxel
Muzu se zeptat, v cem se lisi mapa oproti te z prvni edice? Krom toho, ze je prehlednejsi, ale neni tak hezka. (muj subjektivni pocit) :-)

7.2.2012 21:19:58

vojtěch
No je přehledná a není tak hezká:D To je vše:) Ještě tam jsou tři políčka na armády, kam si můžeš dát jednotky z regionu, kde jich je moc a na region dáš marker.

7.2.2012 21:36:09

Vojtech Musil
Přesně jak píše Lapcis. Je přehlednější a ošklivější. A proto jí chci.

8.2.2012 07:28:04

Diky
Kluci, to jsem si myslel. :-)

8.2.2012 07:31:50

Upgrade a mapa
Díky za odpověď - z Aresu mi taky psali více méně to samé :-). Upgrade Kit (plechovka, obaly a nové karty) jsem objednal přes eBay za cca 750 ,-. Teď si myslím, že už nejde ani sehnat - out of print...

8.2.2012 10:07:51

Díky
za info!

8.2.2012 11:43:57

rbx

Kedrigern
nevim o tom, ze by byla out of print, ted jsem ji objednaval.

10.2.2012 13:18:05

rbx
A dá se to u vás pořídit?

10.2.2012 13:24:48

rbx
Tak to je fajn - podle vyjadreni Roberta na BGG jsem pochopil, ze museji dotisknou a mimo jine jsem chtel nahradu za plastovy insert v plechovce a na to mi z Aresu napsali, ze ted nemaji a bude az pri reprintu v dubnu.

Je mozne, ze jsi trefil nejake tajne zasoby ;-).

10.2.2012 13:45:45

rbx

Kedrigern
nevim, predminuly tyden to nebylo a pak se to zase objevilo, tak jsem to rovnou objednal. Uvidime, snad to dorazi.

Chilly: cca za 10 dni ano.

10.2.2012 15:03:12

rbx
Super zpráva. Díky.

10.2.2012 15:30:23

nová mapa
Mohl by mi někdo z vlastníků nové edice napsat, jaké rozměry má nová mapa ve složeném stavu. Jde mi o to, jestli se mi vejde do dřevěné bedny, kterou jsem si nechala na wotra udělat.

11.2.2012 10:12:43

sappho
Mě přijde, že velikostí je stejně velká jako ta stará.

11.2.2012 10:14:44

Parxel
Já bohužel hraji na centimetry :( viz foto v obrázcích

Jsem myslela že je větší oproti původní verzi. Nebo ona má stejné rozměry jako ta stará?

11.2.2012 10:17:25 | Upraveno autorem (porovnej)

co je to?
Mohl by mě neznalému někdo říci:
a) co upgrade kit obsahuje
b) Pokud pomocí upgrade kitu "přejdu" na druhou edici, bude mi k něčemu rozšíření "Bitvy třetího věku" k základní hře (postavy, lodě, obléhací věže....)? - nepočítám jeho využití na jednotlivé scénáře (bitvy)
c) Chystá se někdo na lokalizaci karet z 2. edice

11.2.2012 10:53:08

sasa
Ten upgrade kit obsahuje jen nové karty. Mají jinou velikost a některé trochu jiný text, ale podle toho jak jsem to pochopila by to na hraní s rozšířením nemělo mít vliv.

11.2.2012 10:59:53

sasa
Ty karty obsahují čísla (priority) a v případě konfliktu 2 karet v souboji slouží k tomu,a by jsi věděl v jakém pořadí karty vyhodnotit. Aasi 5 karet má upravený text, takže bez toho se dá hrát.

11.2.2012 11:07:13

sappho
Smyslem té nové mapy je hlavně lepší uspořádanost regionů a zvýraznění setlementů, kde můžeš rekrutovat a kde získávat body. A také jsou trochu výrazněji zobrazeny hranice národů.

Graficky vypadá mapa trochu hůř, než původní ale je přehlednější. I když samozřejmě ta grafická stránka je subjektivní názor.

11.2.2012 11:12:06

sasa
Jak píše Sappho - upgrade kit obsahuje kraty v novém formátu, které byly revidované pro větší vyváženost. Na druhou stranu tyto karty jsou nekompatibilní s rozšířením a je nutné jej hrát se starými. Navíc je součástí upgrade kitu i plechovka a obaly na karty...

12.2.2012 22:38:50

Karty z 2. edice na plánu z 1. edice
Neudělal by mi prosím nějaký majitel upgrade kitu fotku, kde leží nové karty na starém plánu? Zajímalo by mě, jestli se to s tím dá pohodlně hrát, jestli karty nepřekáží a jestli to nevypadá blbě:) Uvažoval jsem o koupi upgrade kitu, ale ta velikost mě trochu odrazuje, už takhle je na našem malém stole rozložený plán na hranici únostnosti a kdyby se musely karty pokládat vedle plánu, tak to by byl konec:(

A jak je to s chybami na kartách? Jsou opravené ty z 1. vydání a není moc nových?:) Jestli má vůbec smysl to kupovat.

20.1.2013 16:33:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Einfach Genial - Ingenious - Kaleidoskop
Einfach Genial - Ingenious - Kaleidoskop
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas