War of the Ring (first edition)

xxxxxxxxxo hodnoceno 100x (Seznam vlastníků)

War of the Ring (first edition) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Asmodée Editions
Devir
Fantasy Flight Games
Nexus
PHALANX
Tilsit
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pozdější dojmy - třeba po roce, dvou či více

První dojmy ze hry jsou vždy obvykle bezmezné nadšení, sám s tím mám nějakou zkušenost:-) Stejně jako pozdní dojmy jsou už mnohdy skeptičtjší, jak se hra více odhalí, tak člověk někdy zjišťuje, že to není úplně to co hledal a nebo že to není úplně to, jak to vypadalo z počátku. Zajímalo by mě, jak je to u WotR. Já si hru i s rozšířením koupil někdy více než před rokem. Dodnes nemám vyloupaný materiál a tak trochu se té hry děsím, příjde mi neskutečně monstrózní. Tak ve mě začíná hlodat taková chmurná myšlenka, jestli mi hra neleží doma zbytečně, zda ji neprodat, protože kdo ví, jestli by mě vůbec bavila.
Z diskusí vypadá vše super, až na tu herní dobu. Nicméně jsem si všiml, že někteří, kteří hru hodnotili maximálně a před rokem ji vychvalovali, ji zde teď dávají do prodeje. Tak by mě zajímalo, jestli se ji zbavují, protože se ukázala, že není pro ně dobrá tak, jak se z počátku zdálo a nebo je to tím, že se čeká nové vydání a dotyční chtějí tu novou verzi.
13.10.2011 08:09:39

spokojenost
U mě je jediná odpověd. Jsem stále spokojena. Ted už ji od ledna tuníme, děláme si svoji deluxe edici v luxusní dřevěné krabici, namalovanou a už se nemůžu dočkat, až si zase zahrajeme. Po zacvičení jde herní doba stáhnout na příjemné 2-3 hodiny, což není nijak hrozné. Už jsem hrála delší.
Možná je to tím, že svět Středozemně je pro mě číslo jedna, ale hra má pro mě stále nepřekonatelné kouzlo.

13.10.2011 08:24:59

sappho
ja mam stredozem taky strasne rad, proto jsem hru koupil. Ale jaksi neni porad cas se k ni dostat. Ale porad si rikam, krasna velka mapa stredozeme, krasne figurky ze sveta stredozeme, t obych nemel prodavat, i kdybych to nehral:-) ale snad se k tomu casem dostanu, nevim jestli to se mnou bude hrat manzelka, ale deti snad za nejakych 8 let az vyrostou snad hrat budou:-)

13.10.2011 08:29:43

Ringo
Já jsem hru koupil o prázdninách, někdy v srpnu, rozbalil, přečetl zjednodušenou verzi, zkusil zahrát a naučit se základ. Tuto neděli přijel kamarád a tak jsme zahráli první hru ve dvou. Hráli jsme opět zjednodušenou variantu, protože jsme znovu četli pravidla, abychom se to naučili. No a musím říct, že jsem spokojený. Je to hra, u které jsem si jistý, že to nebyly vyhozené peníze. Pravidla nakonec nejsou tak těžká, jak se povídá. Nejasnosti jsou, ale pokud si stáhneš z BGG fandovský kompletní soupis všech pravidel, nejasnosti se rozplynou. Kamarád tu hru přirovnal ke StarWars Quins gambit a já s ním souhlasím. Mnoho možností, mnoho věcí které lze provést, mnoho věcí, které je potřeba sledovat a všechno to držet pohromadě v souladu. Parádní hra.
Prostě to rozbal, zahraj a uvidíš sám :) ... sám to otestuj, jestli pro Tebe má smysl to držet nebo prodat.

13.10.2011 08:46:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
U mně žádná změna. Hru mám rád, prodávat ji nebudu. Mám ji teď počeštěnou.
Nicméně hrajeme pouze dvě kampaně z rozšíření. Plnou hru jsme už dva roky nehrál. Občas ji mám v ruce, ale nakonec se vždy dohodneme, že se nám to nechce hrát a necháme to na nějaké volné dny:-)

13.10.2011 08:46:56

ok
přesvědčili jste mě, nechám si to ve sbírce:-)

13.10.2011 08:53:10

Ringo
Správne rozhodnutie podľa mňa - treba pozerať aj do budúcnosti a myslím, že Ty máš ešte malé deti, takže neskôr, keď urobia čitateľský prienik k Tolkienovi, budeš perfektne pripravený. S tými figúrkami sa dá pohodlne zahrať v podstate aj akékoľvek DrD dobrodružstvo, WotR sa pri normálnych podmienkam nikdy nevzdám! :-)

13.10.2011 09:55:50

Vybíráme z Bazaru

Cestovatelé jižního Tigridu ve fólii CZ verze
Cestovatelé jižního Tigridu ve fólii CZ verze
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas