Válka o Prsten (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 198x (Seznam vlastníků)

Válka o Prsten (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Ares Games
Devir
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Red Glove
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Väčšia mapa pre epické hranie -

Uvažujeme nad nasledujúcim "kickstarterom":

1. Zakúpiť oficiálnu zväčšenú mapu Anniversary Edition 88x128 cm
2. Kvalitne ju zoscanovať
3. Nechať vytlačiť na bannerovinu
4. Urobiť 3D modely základných horských pásem spolu s 3D modelmi všetkých pevností

Menší problém je pri nákupnej cene tej oficiálnej mapy, hľadáme preto záujemcov, ktorí by nás podporili. Už pri počte 10 ľudí by sa cena mohla stlačiť pod 20 Eur na osobu (odhadom, cenu profi scanu a tlač banneru ešte nemáme zistenú). Išli by ste do toho niekto?

"Backer" by získal

1. Mapu WotR vytlačenú na bannerovinu 88x128 cm (ukážka pre porovnanie klasickej a zväčšenej verzie: http://geekandsundry.com/wp-content/uploads/2016/06/WOTR001_WOTR011_Comparision.jpg
2. Zľavu 25% na 3D print Mountain projectu (ukážku je možné vidieť tu: http://www.deskozrout.cz/topic/8149-vaecsia-mapa-pre-epicke-hranie-kickstarter/#entry153733)

Viem, že WotR je asi už staršia hra, ale nedávno sme si ju zahrali v plnej verzii a je to proste nadčasová pecka, asi ako celá tvorba Tolkiena... Deadline si musíme stanoviť do konca tohto týždňa, pretože musíme stihnúť kúpiť tú oficiálnu mapu - nie je isté, či sa k nej ešte dostaneme. Záujemcovia prosím píšte do tohto vlákna. Ďakujem za záujem.
7.5.2018 20:43:35 | Upraveno autorem (porovnej)

veľkosť
Prototyp, ktorý mám u seba má rozmer 90x125 cm. Chceli sme na neho ešte urobiť okraje po 5 cm, taký kvázi rám. Na južnej strane je to dosť potrebné, lebo tam nie je veľmi priestor pre Umbar a ďalšie regióny. Ale možno sa tie hranice budú dať nejak nakresliť, pozriem to.

Najbližší plán je scan tej mapy, zatiaľ bez pevností a hraníc, potom postupne budeme pridávať aj tie. Najťažšie je momentálne sa vôbec stretnúť, dúfam, že s koncom prázdnin to už bude lepšie a bude aj progres.

Osobne mi to tiež prelezie cez stôl doma, ale túto chuťovku tipujem, že budem hrať iba ak v hernom klube alebo na hernej akcii, kde to už nebude žiaden problém. :-)

28.8.2018 16:19:05

...
Jen pro upresneni, varianta se scanem mapy z deluxe edice je uz u ledu? Jinak ocenuji, ze svagr hory kolem Mordoru nenakreslil jako idealni ctverec stejne jako je tomu na originalni mape, protoze to je asi jedina cast, ktera se mi na puvodni mape opravdu nelibi. Prvni pohled na mapu me trosku zarazil, cekal jsem neco trosku jineho, ale doplneni tech barev tomu pomohlo, bylo to az moc "kakofonni".

Mmchd mapa, kterou pridal Azalin je naprosty skvost. Vzit tuhle mapu, v nejakem editoru tam pridat hranice regionu a vse potrebne, vytisknout na velky format a slintal bych.

EDIT.: Zvetseni rozmeru mapy me taky zaskocilo, protoze zakladni mapu jsem na stul dostal jen tak tak. Nastesti uz mam deskoherni stul 1,5x1,5m takze vetsi mapa mi nevadi - naopak ji uvitam, protoze pekne zaplni prostor na stole.
Jak pokrocilo modelovani hor a pevnosti? :)
______________
aka WantonDuke

12.9.2018 13:03:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Kulashaker
Vďaka za udržovanie záujmu. Momentálne je Wlko závislý na mape, aby mohol naprojektovať hory a pevnosti podľa jej rozmerov.
Mapa je u mňa, stretnutia s Milošom sú trochu ťažko plánovateľné, pretože sme od seba 70 km. Plán je taký, že keď mu vrátim mapu, dokreslí do nej pevnosti a ten olem, v ktorom doplní hlavne na juhu regióny, ktoré chýbajú.
Potom urobíme prvý scan a uvidíme, ako to vypáli. Až keď to bude dobré, tak dokreslíme hranice území, názvy a herné súčasti. Následne druhý scan.
Wlko už bude môcť paralelne robiť hory a pevnosti.
Strašne mi je ľúto, že to nejde rýchlejšie, sám by som to už chcel zahrať na veľkom epickom plátne.

12.9.2018 15:45:04

Informacie o mape
Dovolte mi aby som napisal update, v sucasnosti sa stale pracuje na povodnej mape, ale zohnal som este inu umelkynu, ktora prejavila zaujem a ochotu nakreslit mapu inym stylom, je mlada a talentovana, a uz realne nakreslenu ukazku Fangornu si mozete pozriet tu:
Je velmi pravdepodobne ze ak si vyberieme ju, resp ju poprosim na nakreslenie celej mapy, projekt sa o cosi predlzi, ale mapa by bola nadherne detailna. Okrem ineho zistujem moznost pridania POI do mapy (zaujimave miesta zo Stredozeme, napr Erech, lepsie zvyraznit Osamelu horu, Mohylove vrchy a pod, kludne aj branu do Morie).

https://i.imgur.com/PGshZDk.jpg

13.10.2018 08:57:57

:O
Tak za sebe rikam, ze bych dal radeji prednost druhe mape. Kdyby byla v teto urovni nakreslena cela mapa, bylo by to epicky. Ty detialy jsou vazne bozi!
______________
aka WantonDuke

13.10.2018 12:20:11

Nová mapa
Rozhodně... vypadá to fakt skvěle...

13.10.2018 17:41:22

wlcina
Veľká vďaka za túto možnosť Wlko, úprimne priznám, že keď som videl ten obrázok, tak sa mi ihneď veľmi zapáčil a odhadoval som to aj u ostatných, čo sa potvrdzuje.

V tomto "projekte" nie je priestor pre rodinkárstvo, a môj švagor určite v pohode (a myslím, že aj rád) prijme fakt, že to zadanie dáme urobiť inému umelcovi. :-)

Bože, to bude prekrásne!!! Všimli ste si ten temný les? Ja v tom obrázku vidím Lothlórien, do ktorého sa idú schovať po zážitkoch v Morii!

Viem, že to postupuje pomaly, ale myslím, že na kvalitu sa oplatí trochu počkať. Ďakujem za každé nadšenie, ktoré do toho vkladáme spolu.

14.10.2018 01:29:10

Update 2
Otazka ohladne velkosti mapy:

Povodne odhadovana velkost vytlacenej mapy je asi 100x150 cm (v skutocnosti asi 148), hlavny dovod je aby sa tam zmestili figurky a 3D print featurky. Vela ludi sa obava, ze je to prilis velka mapa, co moze byt pravda, ale:

Mapu budeme mat v digitalnej forme, a mozeme ju vytlacit prakticky na lubovolnu velkost, trebars aj v povodnej velkosti WoTR second edition mapy, trosku bude problem asi s 3D printom, lebo sice tie mozeme zmensit, ale sucasne sa stracaju detaily ktore dokaze tlaciaren vytlacit, typicky priklad moze byt, ze na Minas Tirith proste niektore veze a vystupky nebudu. zakladny tvar by mal ostat. Druha vec je ze s tym budeme mat trosku viac prace. Co sa tyka 3D modelovania, mozem za seba povedat ze kompletne som zvladol hory a pohoria, pokracujem momentalne v modelovani "Town" a "Cities" hram sa rovno aj s modelmi "bannerov" pre jednu a druhu stranu ktore sa zastoknu do tychto lokacii a naznacia ktorej strane patria.

14.10.2018 10:33:00

...
Ukázka nové mapy vypadá úžasně. Pokud by se tam daly zapracovat další detaily, bylo by to super a mě to nutí o mapě znovu uvažovat...
Je fajn že by teoreticky bylo možné mapu vytisknout v menším rozměru. Mně ta zamýšlená velikost mapy nevychází vzhledem ke stolu o cca 10cm. Takže mám následující možnosti:
1) Nechat si ji vytisknout právě v tomto o trochu menším rozměru (přibližujícím se velikosti z Anniversary Edition) - otázka je jak by tam pasovaly ty originální (nezmenšené) 3D doplňky se všemi detaily (o které bych nerad přišel) - vzhledem k tomu že mapa by se změnšila pouze nepatrně pak by to nemusel být takový problém ne ?
2) Uřezat si z mapy onen lem (na každé straně 5cm)
3) Dát na stůl tak, že okraje budou "padat" ze stolu. Zde mám otázku - jak moc je bannerovina odolná a ohebná ? Vadilo by to něčemu ? A pokud by se o okraj někdo opřel, nepoškodí bannerovinu ? (resp. neohne / nevytlačí do ní hranu stolu). Pokud bych někdy upgradoval stůl, abych si pak nevyčítal, že jsem ji ořezával...

14.10.2018 12:37:28

Mapa
Tak i vzhledem k tomu, co tu pise pecovarhy, bych se tez lehce priklanel k nove, detailnejsi mape.
Banner neni na ohyb prilis nachylny, pokud tedy nebudes ohybat na silu a "prezehlovat" to napr. nehtem... Ber to jako takovy silnejsi pvc ubrus. Ostatne, stejny nebo podobny material se pouziva na reklamni panely a plachty na navesy a privesy kamionu.

14.10.2018 15:48:34

mapa

Zdravím všechny chtěl bych poprosit o vyškrtnutí z projektu. Moc se omlouvám vzhledem k velikosti mapy ale i z osobních důvodů to bohužel musíš vzdát.

moc se omlouvám jestli působím komplikace

17.10.2018 21:07:52

Update zoznamu
Froggery
Kulashaker
Zizzo
Daggo
stOKYi
Azalin
Mejlo
Siaron
saiwer
DUBino
Herald
Matthius
Kedrigern
Dajo
ronnieb
kosibratr

18.10.2018 01:01:05

Update (13.11.2018)
Na mape sa uz plno pracuje, bude vacsia zhruba o 20% nez pama na 2nd ediciu, o 50% uz bola prilis velka a neprakticka, samozrejme da sa zvacsit na akukolvek velkost (ale tam uz budu zvacsene aj casti pre karty a pod)

ukazka

https://i.imgur.com/L1i6uzE.jpg

texty budu doplnene digitalne, rovnako ako aj pevnosti sa nakreslia zvlast a doplnia digitalne, pevnosti budu v kruzkoch (nie vo stvorcoch), budu doplnene drobnosti ako (brana do morie, watcher, kamen na Erech(u) a pod).

13.11.2018 11:59:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Update (13.11.2018)
Bude větší o 20 % než co? :-D
Jinak je to vypadá moc pěkně...

13.11.2018 12:22:21

opravene :D
Dik za upozornenie Azalin, uz je opravene.

13.11.2018 12:49:21

...
Vypadá moc pěkně a to tam ještě ani nejsou zakresleny objekty, což mapu ještě více oživí...
Při zvětšení o 20% mi tedy vychází finální šířka (ten menší rozměr) cca 87cm, což by se spoustě lidem (včetně mě s limitem 90cm) mohlo vlézt na stůl. Jestli tomu tak opravdu bude, pak si mě napište jako vážného zájemce.

13.11.2018 13:06:54

Novy update
Mozno neviete preco sa Tower hills volaju Tower hills. Po pozreti na mapu uz vediet budete. Ja studujem pribehy co sa tykaju ku krajine a pridavam nasej skvelej maliarke robotu :-)

https://i.imgur.com/hiaazYA.png

19.11.2018 06:28:36

wlcina
A za to se (možná kromě malířky samotné) na tebe nebude nikdo zlobit:-)
Parádní práce!

19.11.2018 11:35:22 | Upraveno autorem (porovnej)

wlko!
Super to vyzerá, sánka mi padá, teším sa na to..

Mapu asi nebudem môcť skladovať v pôvodnej škatuli čo? :)

19.11.2018 11:45:43

sTOKYi
Když si ji rozřežeš, tak asi ano :))
Jinak to vypadá fakt pěkně.

19.11.2018 11:47:48

Update December
Po mensek prestavke (choroba) prinasam dalsi update z mapy.

Hadajte oblast

https://i.imgur.com/OJoqEso.png

4.12.2018 06:43:46

Mohylove vrchy?
Jinak, vypada to fantasticky. Nadherna prace.

4.12.2018 07:10:05

Jasně, Mohylové vrchy
Připomnělo mi to LOTRO.. to byly časy.. ;-)

4.12.2018 07:31:09

Pokracujeme
Cert a nasa povabna maliarka nikdy nespia :-)

Dalsi screen:
https://i.imgur.com/f5ZqVDe.jpg

Prajeme SNR ;-)

30.12.2018 09:35:59

Mapa
Asi jsem se zamiloval... Hádám, že platonicky;-)

30.12.2018 10:13:53

Vybíráme z Bazaru

Mozkozrout za hranice věčnosti
Mozkozrout za hranice věčnosti
Akt. cena: 310 Kč
Končí za: 19 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas