Únikovka: Loupež v Benátkách

xxxxxxxooo hodnoceno 56x (Seznam vlastníků)

Únikovka: Loupež v Benátkách - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra, logická, úniková hra
Čeština: undefined
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Martino Chiacchiera
Silvano Sorrentino
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy z CZ verze

Odehráno ve dvou a mám z toho rozporuplné pocity. Na jednu stranu zajímavý nápad s rozdělením informací mezi jednotlivé hráče na začátku, který ve dvou trochu ztrácel (ve hře jsou postavy a každá má nějakou informaci nutnou pro vyřešení nějakého rébusu, které se rozdělí mezi hrající hráče, tj. ve dvou má každý tři, takže toho každý hráč ví hodně). Na druhou stranu mi přišla většina rébusů strašně jednoduchých, až na pár, kde to možná trochu zařízla asi ne úplně šťastná formulace rébusu. V jednom případě řekl bych vyloženě špatná... Neviděl jsem anglickou verzi, takže těžko říct, jestli to vzniklo překladem.
2.5.2018 21:51:34

včera odehráno
a musím říct, jednoznačně doposud nejlepší díl! Je pravda, že nejednou jsme se zasekli kvůli podivnému překladu (?)/ formulaci zadání, ale i tak zůstal veskrze pozitivní pocit. Solidní příběh, postupné otevírání balíčku, skryté informace (postavy). V některých místech se to v podstatě přibližovalo zážitku z Unlocku. Hráno ve třech, 95 minut, ale jak jsem psal, někde jsme se zbytečně zdržovali mudrováním nad formulací a ve výsledku to bylo triviální.

10.5.2018 08:17:20

Velký špatný
Nebylo by ode mě fér hodnotit tuto hru hvězdičkami. Myslím, že produkty by měly být posuzovány v rámci své kategorie, a já žádnou jinou únikovou hru nezkoušel. Už to ani nemám v plánu. Bojím se, že po zkušenosti s Únikovkou by se mí spoluhráči okamžitě sbalili a odjeli.

Až na nepříliš duchaplný příběh a nejasnosti v pravidlech to až do prvního rébusu na 13. kartě nebylo tak špatné. Od té doby mí spoluhráči nejspíš jen dumali, jak mi taktně říct, že řešení slovních úloh pro pátou třídu základní školy není žádná zábava a ať je příště na podobnou hru nezvu. Zbytek partie jsme hledali odpovědi dostatečně pitomé na to, aby uspokojily autora rébusu; byli jsme zvědaví, jestli to bude blbé až do konce (pozor, následuje spoiler: fakt je) a bylo nám líto utracených peněz.

S odstupem si uvědomuji, že by se nejspíš mohlo jednat o skvělou dětskou hru. V době, kdy jsem se zatajeným dechem četl Vinnetoua, měl bych z této únikovky jistě radost. Jenže tuto podstatnou informaci vydavatel zapomněl zmínit na krabičce i v popisu produktu.
Únikovka: Loupež v Benátkách je dětská hra.

3.9.2018 10:51:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Shit Happens
Shit Happens
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas