Unconditional Surrender! World War 2 in Europe

xxxxxxxxxx hodnoceno 3x (Seznam vlastníků)

Unconditional Surrender! World War 2 in Europe - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 3000 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Salvatore Vasta
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to bude

Užitečný odkaz na stránku hry s kupou informací, včetně pravidel a playbooku:
http://talk.consimworld.com/WebX/Boardgaming/Individual%20Game%20or%20Series%20Discussion/Era%3A%20World%20War%20II%20%28INDIVIDUAL%20GAME%29/Global%20or%20Multi-Front/64

EDIT: nový odkaz
26.1.2013 00:47:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Pravidla
Tak jsem si přečetl pravidla a co mi přišlo zajímavé (jen pro pořádek nikdy jsem nehrál podobnou deskovou hru, strategicky mám WW2 pokrytou jen na PC)

1. Stacking: na jednom hexu může být vždy jen jedna pozemní jednotka! Stejně tak tam může být jen jedna bojová námořní jednotka, jeden konvoj, jedna stíhací skupina, jedna bombardovací skupina, jedna skupina válečných lodí a jeden konvoj.

Jinými slovy armády/loďstva se zde netvoří z jednotlivých menších částí, které může hráč samostatně ovládat.

2. Žetony letectva a námořnictva nepředstavují ani tak samotná letadla/lodě, ale spíše jejich operační základny, ze kterých se vydávají plnit své úkoly.

3. Produkce, zde naslouží pouze k výrobě nových jednotek, nebo doplňování starých, ale je jí zapotřebí i k pohybu pozemních jednotek (je otázkou jaký vliv na vyváženost hry bude mít fakt, že USA nemá produkční body a místo toho se má za to, že má vždy na zaplacení).

4. Na rozdíl od pozemních jednotek mohou ty námořní/letecké provést několik akcí v jednom kole, ale za každou takovou akci získávají minimálně jeden žeton vyčerpání. Při šesti žetonech nemohou dále provádět akce. Důležité je, že vyčerpání se s koncem kola neodstraňuje automaticky, ale je třeba za odstranění zaplatit a není možné odstranit více než dva body vyčerpání.

5. V operační fázi odehraje nejdříve své akce Osa, pak západ a nakonec Sověti (pokud hrají všechny tři frakce). Počet akcí omezuje, kromě počtu jednotek, vlastně jen předchozí vyčerpání (námořnictvo/letectvo) a produkční body (pozemní jednotky) - opět otázka USA.

27.1.2013 12:34:45

ajajaj
cemu jsem se to zas proboha upsal

27.1.2013 13:49:24

ndru
Není čeho se bát, je tam spousta scénářů, a ty počáteční Polsko 39 a Skandinávie 40 vypadají opravdu jednoduše, ideální na naučení.

27.1.2013 22:40:39

Kdy vyšla?
Ahoj, kdy ta hra tedy vyšla? Pořídil jsem si ji tento týden. Rok vydání je všude 2014 a ty už si ji sem dal na začátku 2013.

10.10.2014 09:00:21

Vyšla v troce 2014,
ale spousta informací už byla k dispozici v roce 2013, aby si ji mohli hráči předobjednat.

10.10.2014 11:52:52

Vybíráme z Bazaru

Šílenej prófa
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas