Twilight Imperium 3rd Edition

xxxxxxxxxo hodnoceno 62x (Seznam vlastníků)

Twilight Imperium 3rd Edition - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Christian T. Petersen
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

budoucnost TI 3rd Edition

Chtěl bych dát podnět na takovou, řekněme úvahu...

Mám lehce obavy o budoucnost této konrétně 3. edice TI. Vzhledem k tomu, že FFG vydávají nové edice svých her (viz. Descent, AGOT). Nemá někdo třeba nějaké informace, které by naznačovaly vznik 4. edice nebo naopak nějaké teorie, které by naznačovaly, že spíše ne. Přece jen vyšlo nedávno rozšíření, tak snad nechystají novou edici. Navíc mají licenci na Star Wars, takže bych řekl, že se ji budou spíše snažit využít a použít, co se týče epických sci-fi her.

Proč vůbec takto uvažuji? Předběžně jsme se s jedním kolegou zatrolencem (Venca81) dohodli, že bychom se pokusili spáchat překlad karet a komponent v grafice (já překlad, on grafiku). A nerad bych po útratě spousty peněz za TI (+ rozšíření) a v polovině práce na překladu zjistil, že se chystají FFG vydat 4. edici TI :)
3.4.2012 17:58:09

TI4
Já jsem to pochopil tak, že BF do toho nechce jít kvůli pořizovací ceně. Myslím si, že TI4, by se na našem trhu prodávalo jako jiné hry podobného formátu. Prostě 3.500 Kč už je pro spoustu lidí za deskovku moc.

13.8.2017 15:28:36

Rukavička
...souhlasím s tebou. Podle mě zde hrají dva faktory proti - herní doba a vysoká pořizovací cena. To vše v kombinaci s tím, že ti co jsou ochotní do takové hry jít ji mají možná radši v angličtině.

Na druhou stranu třeba Scythe je taky celkem hra užšího publika, ale jí pomáhá kratší doba, víc jak poloviční cena a v porovnání s TI jednodušší pravidla. Ale třeba by se to TI4 pustil FoxInTheBOX? :-). Co INe?

13.8.2017 15:55:04

jo
ved to pisem, hier za 3500 korun / 150 eur sa preda kolko u nas? Malo na to, aby to uzivilo naklady na lokalizovanu verziu.

13.8.2017 16:05:32

Kubis
Impossible. FFG hry muze prekladat do cz prekladat pouze BF

13.8.2017 16:25:33

100 USD hry
se prekladaji uz celkem bezne.
Tohoto se asi nedockame.
Ale vadi to tu extra nekomu?

Mne jen znervoznuje, ze to bude stat tolik penez :)

13.8.2017 17:30:35

150 USD
je to vela, kedze ta zakladna hra obsahuje to iste, ako TI3 + rozsirenia?

13.8.2017 17:58:34

Cena
No neobsahuje všechno, to co rozšíření. Jenom něco z nich.
A rozšíření přijdou.

13.8.2017 19:08:20

150$
Určitě to není moc za takovou hru. Jenomže já se na to dívám jako hráč, který ze tří možností v otázce: „Co je to Marketing?", vybere tu, mužská verze jména Markéta.

13.8.2017 23:10:33

Vybíráme z Bazaru

Codeword Cromwell: The German Invasion of England
Codeword Cromwell: The German Invasion of England
Akt. cena: 499 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas