Traders of Carthage

oooooooooo hodnoceno 0x (Seznam vlastníků)

Traders of Carthage - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra, strategická, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: Z-Man Games
Autoři: Susumu Kawasaki
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

ini

Dojmy

Tuto hru, jsme si poridili s pritelkyni a strasne nas moc bavi. Je tam i hodne taktickych moznosti, jako je rezervovani karty, take moznost uskladneni pred piraty a prodeje zbozi v pristavu. Myslim, ze pro dva je hra super. A co vic, bavi to i mou pritelkyni :-]
3.11.2010 14:22:16

ini
Zkus vic popsat, co je na te hre super. Me to taky zajimalo, ale nedostal jsem se k tomu, z toho popisu toho moc nezjistim;)

3.11.2010 22:49:25

ini

aneken
Hra se sklada z hraci desky a karet, podle toho kolik koupite zbozi podle toho se v odpovidajici barve posune lod na hraci desce, jakmile lod dopluje do karthaga nastava prodej dane barvy zbozi. Na zacatku se rozdaji karty do ruky hracum do hodnoty min 8, ktere slouzi jako penize, na farmu se vylozi tri karty a na market pet karet. { zlute karty psenice, cervene textil, zelene vino a modre drahokamy }. Ze zbytku karet se udela dobiraci balicek. Kazdy hrac ma moznost vyberu s techto akci. 1] Koupit kartu nebo karty jako zbozi a polozit pred sebe. 2] vzit jednu kartu do ruky jako penize 3] reservovat zbozi zetonem bud na farme nebo v marketu. tato karta nemuze byt koupena nebo vzata jinym hracem. Pokud je market vyprazdnen a nelze koupit zbozi ani kartu jako penize, rezervovane karty zustavaji nadale v marketu, doplni se trema kartama z farmy plus dvema z dobiraciho balicku. Napr. Koupim-li 1 kartu zluteho zbozi posune se lod na hraci desce o jedno misto smerem ke kartahgu, koupim-li 2 a vice zbozi napr. modreho posune se modra lod max. o dve mista. Pozor. hraci plan take obsahuje dve mista kde muzou lode byt prepadany piraty a zbozi v barve lodi stojicich na techto mistech je treba v pravou dobu schovat pred piratama pokud nechci o toto zbozi prijit. Ve vyplatni den napr. dopluje cervena lod do karthaga vsichni hraci musi prodat sve cervene zbozi, mame-li pred sebou napr. tri cervene karty v hodnote 2,3,5 je hodnota prodane ho zbozi pocet karet x nejvyssi hodnota tzn. 3 x 5 = 15 to znamena 3 VP. a obrzite 1 token odpovidajici barvy. hra konci kdy jeden z hracu dosahne 8 tokenu a spocitaji se VP. Nejvic se mi na teto hre libi moznost rozhodovani co potrebuju jestli penize nebo zbozi, jestli si kartu uz radsi rezervuju na farme, nechavat si karty ktere obsahuji ikonky na moznost schovani zbozi pred piraty, je jazykove nezavisla a oceni ji hlavne i pritelkyne. Na karetku si myslim, ze je tam dost veci na rozhodovani a to se mi libi.

4.11.2010 09:31:58

to Ini
A proč ten text nešoupneš do popisu hry. Měli by z toho něco i jiní a ještě bys dostal Trolí body aktivity.

4.11.2010 09:34:52

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač: Starý svět - CZ, All-in, Big Box, Shaded
Zaklínač: Starý svět - CZ, All-in, Big Box, Shaded
Akt. cena: 10500 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas