Thunderstone: Dragonspire

xxxxxxxxoo hodnoceno 8x (Seznam vlastníků)

Thunderstone: Dragonspire - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Autoři: Brent Keith
Mike Elliott
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy

Tak jsem to dneska pořídil, donesl, podaroval, rozbalil a nestačil se divit. AEG je skutečně firma, od které už žádnou hru nepořídím. Stále se jim daří pracovat na svém image totálních fušerů, co mají sice hezké nápady, ale zkazí, na co šáhnou. Když pominu to, že to je komplet nová hra, ve které jsou i základní karty (takže je mám dvakrát, super, po ničem jiným jsem netoužil), když se nebudu posmívat nesmyslně velkému půl metru dlouhému hracímu plánu na pět hromádek karet se zcela nečitelnými popisky, který by mohl být poloviční a stále by se tam karty krásně vešly, i když nezmíním další a opět neúspěšný pokus o pořadač karet (co je tak složitýho na zkopírování krabice dominionu, to nepochopím), stále je tu dalších x věcí, které jsou nedomyšlené, zfušované nebo vyloženě zbytečné.

Co mě vytočilo, je opět kvalita karet. Část karet je zcela lesklá a hladká, část je matná a na dotek velice hrubá, zbytek je něco mezi tím... Nad tímhle mi už zůstává rozum stát, je to fakt takovej problém vytisknout čtyři krabice hry stejným způsobem a ve stejném odstínu?!

Mno a aby toho nebylo málo, kromě těch základních karet typu milice, dýka a podobně jsou tu ještě navíc VŠECHNY náhodné karty, které se od těch z původní hry nebo rozšíření liší pouze v tom, že jsou mírnou změnou odstínu zadní strany rozlišeny jednotlivé skupiny (nestvůry, hrdinové, karty vesnice). To jsou američani fakt takoví idioti, že nedokážou roztřídit karty podle popisku na přední straně a potřebují novou edici, která se liší i zadní stranou? Pokud ano, tak proč se ty karty neliší více? Abych to vůbec poznal, musel jsem si při třídení karet udělat větší světlo... To, že jsou jednotlivé balíčky karet zcela nesmyslně promíchané a člověk po vybalení zabije další čtvrthodinku tím, že ty karty bude třídit, to už snad ani nestojí za zmínku...

Proč, AEG, proboha PROČ?!?!?
28.2.2011 23:58:08

Cerný vlk a Lumirius
Dovolím si v něčem nesouhlasit. 7 Wonders je předražená hra a navíc ani ty karty tam prý nemají skvělou kvalitu. Magic apod jsou karetky relativně levné a karty mi přijdou dostatečně kvalitní. Cokoli co je horší, je prostě špatně.
Na hru jako takovou to samozřejmě vliv nemá. ale vzhledem k tomu, že vedu kroužek deskových her, požaduji, aby hra vydržela i nájezdy malých prevítů. A tady už problém začíná.
Závěrem- stěžovat si podle mě smysl má. Ale sám to dělat nebudu. Každopádně přeji hodně štěstí těm, kteří do toho jdou.

2.3.2011 13:33:58

Chybějící karty
Tak jsem dnes rozbalil Dragonspire a chybí mi tam několik (desítek) karet. Hlavně úplně chybí Dagger a mám jen deset Torch. Nemáte s tím někdo zkušenosti?

4.3.2011 01:01:18

Stepan
Počítám s tím, že jsi to rozbalil a roztřídil všechno. Mají to zas docela podivně roztříděné. Pokud ti opravdu chybí je to na reklamaci.

4.3.2011 06:19:54

Lumirius
Přesně tak, rozbalil jsem a roztřídil (mimochodem to chvilku trvalo). Ale mám pocit, že to bude celý balíček, který je předzabalený ve slídě.

4.3.2011 07:57:23 | Upraveno autorem (porovnej)

tak to je mrzuté
asi nezbyde než reklamace.

4.3.2011 10:56:50

Lumirius
Jen pro úplnost. V krabici chybí jen Dagger. Všechny základní karty vesnice (jídlo, pochodeň a díka) jsou ve hře pouze v deseti exemplářích, což je poněkud znepokojující. Protože už nezbývá, jak z nich vytvořit balíčky pro nákup. To značně omezuje strategické možnosti. Když se bude hra líbit, asi půjdu do starého základu.
PS: Zásadní nedostatek pravidel je chybějící přesný výčet karet obsažených ve hře.

5.3.2011 00:35:40

Omluva
Tak se musím omluvit, za zbytečné hanění AEG. Dagger se našel. Stejně je škoda, že základních předmětů není více.
Co se hodnocení týče, hra je zatím především hrozně dlouhá. Navíc mnohem komplikovanější než Dominion. Zatím vůbec nevím, co mám hrát. Dnes přišli kamarádi, kteří nikdy nehráli Dominion, ale vyhráli hned první hru (s naší drobnou pomocí). U dominionu má člověk pocit, že ví, kam směřuje. U Thunderstone takový pocit nemám. Zatím jsme hrál jen tři hry, ale hra zatím nikoho příliš nenadchla. Hlavní problém, je že příšer je tam hrozně, narozdíl od provincíí a člověk si jimi hned zaneřádí balík. Dáme tomu ještě šanci a uvidíme.

5.3.2011 20:05:11

Stepan
Na tvůj popud jsem si přepočítal karty v Dragonspiru a opravdu těch základních předmětů je tam méně než v "základu". Takže v Dragonspiru je jen po 10 kusech Basic karet. Pokud teda hraje 5 hráčů, rozeberou se všechny základní karty. V základu jich při pěti hráčích 5 ještě zůstalo. Obvykle byly potřeba jen Torch, pokud nastala absence předmětů na světlo.

6.3.2011 08:37:16

základní karty
Tyjo, tak jsem na to taky kouknul a je to tak, je tam všeho přesně pro pět hráčů a ani o kartu víc. To mi přijde taky jako pěkná kravina, ty pochodně jsme občas kupovali běžně...

6.3.2011 09:14:21

Thunderstone
Tak jsem si před chvílí projížděl karty ze základu a přijdou mi jednoduše silnější, než ty v Dragonspire. Hlavně mám pocit, že je tam více vybavemí a zbraní. Mám Wrath of Elements a Dragonspire a může se stát, že se na stole objeví jedna zbraň a jeden předmět. Se základem se to mohlo stát těžko.
Short sword, ale i Selurin mi přijdou na první pohled opravdu přehnaně silné. Každopádně i obyčejná Hatchet výrazně zrychlí hru. Tak nevím, co budu muset koupit, aby hra byla vyvážená a zároveň svižnější.
Asi hned přidám pravidlo, že když nikdo za celé kolo nic nezabije, tak příšera odejde do vesnice a něco tam udělá. Například sežere náhodně vybranou kartu. Tím by se hra mohla trošku zrychlit.

6.3.2011 09:20:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Veilwraith + rozsireni anglicky
Veilwraith + rozsireni anglicky
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas