Through the Ages: Nový příběh civilizace

xxxxxxxxxo hodnoceno 185x (Seznam vlastníků)

Through the Ages: Nový příběh civilizace - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jakou variantu, v kolika hráčích, handicapy?

Hru jsem objevil před nedávnem a hodně se mi líbí. Hrál jsem dvakrát ve dvou a jednou ve čtyřech hráčích plnou variantu. Ve čtyřech jsme nedohráli, ve dvou ano - jednou mírovou variantu, jednou i s agresemi a válkami (i když jsme je nepoužili). Vzhledem k tomu, jak dlouho jednotlivé partie trvají, moc se mi nechce testovat co bude nejlepší pro nás. Nejčastěji budeme hrát ve dvou. Hrajete zkrácenou podle pravidel nebo nějakou jinou? Která Vám nejvíce vyhovuje? Používáte handicapy (jaké?), když to někoho nového učíte? Hrajete ve dvou či ve třech? Díky.
17.7.2020 09:10:00

...

Od doby, co TtA vyšla digitálně, tak jsem ji na stole neměl. Nicméně určitě bych ji nehrál jinak než v "plné" verzi tak, jak se má hrát. Ono totiž ten vojenský tlak k tomu prostě patří.

Jinak osobně mi hra přijde nejlepší ve 3 lidech. A pokud ji nejčastěji budete hrát ve dvou, tak bych ji určitě hrál se vším všudy...

No a s novými hráči to je vždy problém - prostě téměř vždy dostanou nakládačku. Ale když se jim během prvních her sem tam něco poradí a nebo po provedení tahu řekne, že to měli udělat jinak protože proto, tak jim to dost pomůže do dalších her.

17.7.2020 13:26:55

.
Souhlasim s kubeckamem. Hral jsem pokazde plnou hru, s vyjimkou tusim dvou mirovych her (jedna s lidmi, jedna s boty v aplikaci). V Mirove variante se spousta karet stane bezcennymi a nektere zas hodne silnymi, protoze proti nim najednou neni protivaha. Zkracenou hru jsem popravde ani nehral, strategicky to vyzaduje jiny styl hrani nez plna hra.

Stejne tak souhlasim i s poctem hracu. Nejlepsi je podle me hra ve trech, ve dvou hracich je taky stale hodne dobra. Ve ctyrech nemuzu rict, ze by to nefungovalo, ale je tam takovy jeden zadrhel, ktery tu hru muze kazit, a totiz malo vojenskych karet. Casto se stava, ze ty vojenske karty proste dojdou a musi se michat balik odhozenych karet, coz ma za nasledek dve veci:

1) karty, ktere odhazujes jako nadbytecne, si v zapeti zas doberes do ruky, protoze jine tam proste nejsou. Krom toho, ze neziskavas tedy zadne nove, je to jeste problem pri kolonizaci, kdy jako aktivni hrac muzes za kartu kolonie vysazet svoje bonusove karty z ruky, protoze vis, ze si je hned zas doberes zpatky do ruky. A ostatnim to naopak drazbu kazi, protoze oni vi, ze kdyz je odhodi, tak si je ty doberes. Tohle mi na hre ve ctyrech vylozene vadi.

2) protoze je temer jiste, ze se balik vojenskych karet protoci, tak kdyz mas odhazovat karty navic, tak najednou neuvazujes jen nad tim, kterou kartu nechces ty, ale i nad tim, kterou kartu za zadnych okolnosti nechces, aby si ji ze znovu zamichaneho baliku dotahl souper, takze musis na ruce prechovavat i "nebezpecny odpad". V principu je to samozrejme jakysi dalsi strategicky rozmer, problem je to, ze je to dalsi vec, nad kterou uvazovat, takze to muze neprijemne protahnout i tak dlouhou hru.

17.7.2020 13:56:28

Varianta bez 4. věku
V původní verzi jsem párkrát hrál variantu, kdy se hrálo jen do 3. věku s tím, že na začátku hry se odhalily asi 4 bodovací karty. Všichni tedy viděli, co se bude na konci hry bodovat, a mohli se tomu nějak přizpůsobit. Dost se mi tato varianta líbila.

4.9.2020 09:16:03

Vybíráme z Bazaru

Rise of Tribes + 3 rozšíření
Rise of Tribes + 3 rozšíření
Akt. cena: 2025 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas