This War of Mine: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 500x (Seznam vlastníků)

This War of Mine: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 18 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Jakub Wiśniewski
Michał Oracz
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Česká verze od Albi

Pokud to ještě někdo neví, tak před Vánoci by měla na trh dorazit česká verze od Albi.
23.4.2017 16:20:03

Dejf
Super, ďakujem za skvelé správy!

9.12.2017 08:37:30

dedodusi
to, že to nie je pre deti nijako nesúvisí s tým, že si ju chcem zahrať čo najskôr a v mojom prípade (a predpokladám, že nie som sám) to bude najskôr na vianoce

9.12.2017 08:49:27 | Upraveno autorem (porovnej)

12 nie je 18
Tak to ste ma trocha sklamali :-(
V popise hry je uvedene od 12r a ako som si to precital na strankach albi a nasledne i BGG tak asi to bude dost brutalne pre skoro 14r chalana

9.12.2017 10:35:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Icinko
1) tohle tématem skutečně není hra pro děti. Rozhodovat se, koho necháš zemřít hlady nebo necháš vykrvácet pro nedostatek lékařského vybavení mi nepřijde úplně ok. Lze oporovat, že násilí je v každé hře a filmu, ale tady člověk stojí před nelehkým aktivním rozhodováním.
2) hru lze zmírnit odstraněním červené a černé karty náhody, čímž se nedostaneš k opravdu brutálním setkáním - vraždy, znásilnění atd.
3) hra je jinak opravdu jedinečná a atmosférická a rozhodně stojí za vyzkoušení
___
redaktor Deskofobie

9.12.2017 10:51:28

Icinko
My máme na krabici 18+. Nevím, kde se vzalo těch 12+ tady na zatrolenkách, ale pro děti je to absolutně nevhodné.

David Rozsíval,
Albi Česká republika a.s.

9.12.2017 11:19:41

vek
Aj na BGG píšu 18+, ľudia potom hlasujú prevažne za 16+.

9.12.2017 12:31:15

Albi - uvedení na trh
Mohu se zeptat, zda-li jsou nějaké bližší informace k uvedení hry na český trh? Bylo tu zmiňováno, že bude možnost si hru vyzkoušet, se "slávou" a možnost získat slevu. Nikde jsem ale zatím žádné bližší informace nedohledal . . . jsou, resp. budou tedy nějaké k dispozici? Kdy, kde, co a jak a tak?

9.12.2017 22:26:45

Uvedenie na trh
K udalosti som našiel toto:
https://www.facebook.com/events/1929776060618805/

Otvoríš to, aj keby si nebol registrovaný na FB.

EDIT: Zaujímavé je, že hru 18+ budú uvádzať na trh v detskom oddelení knižnice ;)

9.12.2017 22:46:27 | Upraveno autorem (porovnej)

PROMO
Na tuto hru jsem se opravdu těšil a dnes ji jdu vyzvednout. Jak je to ale s avizovanými promo věcičkami ? Bude možnost je získat i jinde, než na akci Albi v knihovně?
--------------------------------
Temná křídla, temná slova

15.12.2017 00:33:41

Super
Naozaj klobúk dolu a veľké díky Albi za lokalizáciu tejto jedinečnej deskovky. Zatiaľ som nenašiel žiadnu veľkú chybu a to je tam toho textu skutočne obrovské kvantum. A navyše, stihlo sa to ešte pred vianocami ! Skvele odvedená práca. Ešte raz díky moc.

16.12.2017 08:49:18

Chybička
Keď už spomínaš chybičky, tak včera som narazil na to, že na jednej karte "dopad na skutočnosť" (z balíka průzkum) nie je napísané, že odkiaľ mám zobrať číslo - je tam len napísané, že z karty aktuálnej lokácie, ale nie z ktorej sekcie, že či so sekcie průzkum alebo sekcie vzácne nálezy.

Hráme to tak, že to je zo sekcie průzkum, pretože sekcia vzácne nálezy sa ťahá podľa karty "dopad na skutočnosť", ktorú vylosujete z balíka "nálezy" a táto karta je v balíku "průzkum", tak to tak dáva zmysel, ale chýba to tam explicitne napísané.

16.12.2017 09:21:29

Obsah
Jak je to prosím s obsahem hry oproti KS verzi ? Obsahuje pouze základ a rozšíření budou následovat, nebo je to koplet ? Děkuji za info.

16.12.2017 22:31:17

Komponenty

Ještě jsem se chtěl zeptat jak je to s komponenty. Myslím porovnání kvality karet, tloušťky žetonů oproti původní KS verzi. Děkuji

16.12.2017 22:39:05

Re: ludomyl

S priezkumom a vzácnymi nálezmi je to presne tak, ako píšeš. Tiež som sa nad tým natrápil, ale v tom je čaro tejto hry. Nie všetko je na prvý pohľad zrejmé a je skvelé, že človek objavuje pravidlá a možnosti hry počas jej hrania. To zabezpečuje obrovskú znovuhrateľnosť. Veľa vecí človek zistí až po ich objavení v knihe príbehov alebo na kartách. Niektoré možno neobjaví vôbec.

17.12.2017 11:58:14

Áno,ale...
Áno, ale v prípade tejto karty ide podľa mňa o chybu (neviem, či originálu, či prekladu), pretože tam nejde o žiadne špeciálne či unikátne pravidlo a na každej inej karte to napísané je.

17.12.2017 12:17:05

Re: ludomyl
nemám už síce po ruke Anglickú verziu a zatial ani českú, ale nie je náhodou myslené, že máš vziať čislo, ktoré je na karte lokácie?

17.12.2017 12:33:40

holmwood
Áno, ale na karte lokácie sú dve čísla. Jedny pre prieskum a druhé pre špeciálne hľadanie. A tam je len napísané, že číslo z karty lokácie, ale nie je napísané ktoré.

Avšak ako píšem, v hre je aj iná karta, ktorá práve odkazuje na to číslo pri špeciálnom hľadaní a tak si myslím, že toto číslo odkazuje na prieskum, ale nie je to tam vyslovene napísané.

17.12.2017 13:01:42

Re: Dopad na skutečnost
Máš pravdu, podľa anglického originálu tam má byť: ZO SEKCIE PRIESKUMU NA TEJTO KARTE LOKÁCIE.

17.12.2017 13:02:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Skripta
Zdarec,
v souborech ke stazeni (ani na Albi.cz) jsem nenasel CZ verzi skript (ta tlusta bichla). Kdo mate lokalizovanou verzi TWOM, jsou skripta prelozena? Diky

11.1.2018 16:10:24

RE: scripta

jj, scripta jsou přeložena do češtiny.

11.1.2018 16:57:39

IN

Aplikace TWoM v CZ?
Nevi nekdo zda se uvazuje i o lokalizaci aplikace pro tuto deskovou hru?

29.1.2018 17:23:54

Aplikace
Ahoj,
překlad aplikace je něco, co řeším s dodavatelem od té doby, co se rozhodlo o lokalizaci hry. Bohužel v tomhle případě to není v našich rukou, protože Awaken Realms zatím nebyli schopni dodat řešení, se kterým by se dalo rozumně pracovat. Nehledě na to, že, pokud vím, není pořádně odladěná ani aktuální verze anglická. Každopádně platí, že o překlad usilujeme a budeme jej realizovat, jakmile nám to dodavatel bude schopen umožnit.

David Rozsíval,
Albi Česká republika a.s.

29.1.2018 17:54:38

@Dejf - prodejnost
Zajímalo by mě, jak se tato hra prodává? Nám se moc líbí a potěšilo by mě, kdyby se ji komerčně dařilo a Albi by to tak nakoplo do dalších takovýchto projektů.

29.1.2018 18:06:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Prodejnost
Jednak nakopnutie albi do dalsich podobných projektov, jednak nejake tie rozsirenia pre tuto samotnu hru, ci preklad apky. Kazde z toho by bolo fayn :)

29.1.2018 18:21:40

Aplikace

Dnes vyšel (nebo alespoň já ho už měl dostupný) update appky, kde je konečně dořešený save mechanismus a přidána i podpora dalších jazyků, včetně CZ. Teď už jen zbývá, aby Albi poskytlo překlady :)

9.2.2018 16:33:36

Vybíráme z Bazaru

Puerto Rico
Puerto Rico
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas