Terra Mystica - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 100 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Feuerland Spiele
MindOK
Autoři: Helge Ostertag
Jens Drögemüller
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

České vydání

Co byste řekli na české vydání? Někdy v průběhu prvního čtvrtletí 2013. Jelikož momentálně zřejmě není dostupná ani původní verze, byla by ta česká k dispozici společně s dotiskem mezinárodní. zajímá vás to?
3.12.2012 09:54:20

pogo
Tys to nepochopil. To byla jasná narážka na to, že konečně máte pořádně snížit ceny a přestat vydělávat na ubohých českých hráčích. Vždyť vydat hru je strašně levná záležitost - koneckonců je to jen pár kousků dřeva/plastu a trocha papíru. A překlad, korektury a sazbu herního materiálu ti přece udělá kdokoliv za pár drobných, ne? A že se jí prodá jen relativně pár kousků (česko přece jen není velký trh), to je přece tvůj problém, ne?

29.3.2013 17:10:38

aradrauq
to si nemyslel vážně co si napsal že? Jako myslíš, že jejich náklady jsou 300 kč za výrobu a zbytek je marže? Myslíš, že neplatí za licenci té hry?

29.3.2013 17:18:58

cSf. Loser
Ach, jo, to musí člověk ke všemu dávat tagy [ironie] [/ironie]?

Nejsem extra znalec, ale vím, že každý podnikatel (pokud nežije z dotací) se musí setsakra otáčet. A v herní branži to bude tuplem...a pak se najde někdo, kdo mu předhazuje cenu.

29.3.2013 17:35:17

cena
Ano, aradraugu ja jsem to pochopil. Opravdu je to velice snadne byt podnikatel, pokud jsi dobry ve svem oboru a lidi tve sluzby, ci zbozi kupuji. Ja jsem zivnostnikem jiz patnactym rokem. Bohuzel nikoho nezajima, zda-li nedokazes byt konkurenceschopnym a nkdo nebude kupovat tvoje zbozi, jen kvuli tvym smutnym ocim. Prinos pro cesky herni svet i komunitu respektuji, bohuzel je pravdou, ze malokdy se ceske ceny vyrovnavaji tem v okolnich zemich. A mozna mi tedy vysvetlis proc to je napr. v Polsku o cca 200Kc levnejsi - to je totiz 20% ceny z hry. Nemaji tam snad marze pro vyrobce, prekladatele, obchodniky?

29.3.2013 17:53:29

cena
Jako cena s dopravou bohužel rozdíl z PL asi smaže. Nicméně je nešikovné, že hra která vlastně není ani nijak jazykově náročná co se týče komponent má tak různé ceny v sousedních zemích.

Na druhou stranu, já dělám v kšeftě s maržema 1-5% a abych si vydělal na výplatu musím točit zboží v milionech. Je mi proto jasné, že u deskovek, kde se prodeje budou hýbat v desítkách možná stovkách kusů musí být marže někde jinde, aby to mělo smysl vůbec dělat.

O tom jestli je marže přiměřená se mi moc diskutovat nechce, protože na to neexistuje správná odpověď. Z těch mých max 5 procent mě někteří dealeři škubou že je to moc ...

29.3.2013 18:18:33

cena
Nevim, jak silna herni komunita je v Polsku, urcite to ale neni Nemecko. Hra je jazykove nezavisla a pokud se nepletu manual je prekladany take do polstiny, takze marze dostanou jak cesky, tak polsky prekladatel. Polsky hrac zaplati obdobne postovne, jako ja v CR. Potrzeno, secteno - stale plati za hru 20% mene.
Nemuzes porovnavat marze spotrebniho materialu s hernim prumyslem - musel bys stejne 'odvetvi' srovnavat mezi jednotlivymi zememi. Moc bych se nedivil, kdyby i tam byli levnejsi...

29.3.2013 18:31:03

cena
Myslím, že Polsko je několikrát větší trh než ČR, a proto když tam prodají několikrát víc kusů, můžou s cenou níž. Asi nejlépe by to bylo vidět, kdybychom věděli, kolik kusů jde do Polska a kolik k nám. Já jsem rád, že tady Mindok, Albi, RexHry a další jsou a vydávají české verze her.

29.3.2013 18:31:42

Cena (JanPavel)
Nesrovnávám spotřebák a deskovky - obecně jsem řekl, že prostě nakupující bude chtít zboží vždy koupit levněji, prodejce naopak prodat dráž. Cena je ten bod, kde by se měli potkat tak aby to pro oba dva bylo win-win :-)

(tím neříkám, že jsem s český ceny kdovíjak nadšený, kdyby to bylo za 6 stovek měl bych radost znatelně větší, ale cena je jaká je a já ji skousnu i když zaskřípu zuby, kdyby mě prudila extrémně tak bych si to nekoupil).

29.3.2013 19:37:03

cena
Já po dlouhém vylamování dílků soudím, že plná a velká krabice je dostatečným zadostiučiněním této ceny. Navíc polská herní komunita je tak velká, že se na ní opravdu nemůžem rovnat, ten trh je v pohodě srovnatelnej s německým.
Jak už tu zaznělo, cena není jen o matematice, ale o tom, kde se sejde poptávka a nabídka.
Pokud si nikdo terru nekoupí za tyto peníze, tak nekonec cena půjde dolů, ale to jistě nenastane, protože ji již máme : )
Nemá cenu tu brečet nad rozlitým mlíkem.

30.3.2013 10:28:55 | Upraveno autorem (porovnej)

DC

chyby
Chci se optat Vás, co vlastníte české vydání - je vše v pořádku, nezachytil jste někdo nějaké chyby, překlepy apod?? Předem děkuji za odpověď.

30.4.2013 21:25:32

Vybíráme z Bazaru

Duchové ostrova - insert Folded Space
Duchové ostrova - insert Folded Space
Akt. cena: 145 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas