Temné znamení: Brány Arkhamu

xxxxxxxxxo hodnoceno 80x (Seznam vlastníků)

Temné znamení: Brány Arkhamu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Temné Znamení
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Náročnost hry

Připadá mi to velice těžké :-( Někdy nepřežijí ani čtyři tahy. Většina vyšetřovatelů velice slabá a bezcená.
18.9.2016 23:20:43 | Upraveno autorem (porovnej)

ghost stories
Jo, Ghost Stories to je zabijarna :)

19.1.2017 23:16:58

lahke?
Zda sa vam ES lahky? Pohoda, dokupte si Grave Consequences a fobie dajte hracom od zaciatku... a uz nikdy tu hru nedohrate :-)

19.1.2017 23:32:04

Titus
Pokud hraješ GS, tak buď s BA v klidu. Rozhodně ti to nepřijde nehratelné.

20.1.2017 11:15:03

...
Díky, dneska večer to zkusím :)

20.1.2017 15:20:13

Dojmy
Tak to ted hrajeme a je to paráda. Už ted je jistý, že základ hrát nebudeme. Hrajeme to už 2 hodiny a dáme si chvíli pauzu. Pro začátek jsme si vybrali Azathotha. Má zatím 7 žetonů zkázy a my 5 temných znamení. Hrajeme ve dvou, každý za jednoho vyšetřovatele.

Je to tak, že na kartě ulice Arkhamu např. odhodím 2 trofeje, vyhodím libovolnou kartu(bez brány, nestvůry), kartu nahradím a přesunu se na dobrodružství které se pokusím splnit.
Pokud se nepletu, tak v TZ vyšetřovatel provedl bud akci na kartě vstupu do muzea nebo plnil dobrodružství.

21.1.2017 11:21:37

Ano,
viz vedlejší diskuse...

21.1.2017 13:37:07

Titus válí
No vidíš, málem bys přišel kvůli recenzi o takovou pecku. :) No, ale ulevilo se mi, že se ti to líbí a neschytáme to tady od tebe. :)

21.1.2017 18:09:57

:)
Ta hra je opravdu paráda. Sice jsme nakonec prohráli, měli jsme jen 10 znamení, ale byla to zábava. Celkem jsme to hráli asi 3 hodiny :)

Ta recenze tady mě fakt dost odrazovala. Je zbytečně moc kritická.

21.1.2017 18:32:14

zajímavost z hraní
V průběhu hry jsme narazili na situaci, kdy jsme byli kartou události nuceni odhodit kartu dobrodružství Arkhamu bez náhrady. S efektem jsme toho využili a vyhodili tak kartu, na které byla zamčena červená kostka, a její odemčení se zdálo velmi složité. V pravidlech jsem se nikde nedočetl, že by to bylo proti pravidlům.

V průběhu hry se nám stala zajímavá situace: V rámci plnění dobrodružství se měly 3x posunout hodiny (z 9 na 6), poté jsem po fázi posunu hodinové ručičky (z 6 na 9) vyhodnotil půlnoc, v rámci které došlo díky kartě mýtu k posunu hodinové ručičky o 2 (z 9 na 3) a tudíž k okamžitému opětovnému vyhodnocení půlnoci. Sice existuje pravidlo, které říká, že pokud se v rámci tahu hodiny otočí více než jednou, vyhodnotí se půlnoc pouze jednou, ale dle mého se nejedná o tento případ, takže jsme půlnoc vyhodnotili bezprostředně dvakrát po sobě. Naštěstí jsme neměli žádné zásadní efekty „O půlnoci“ (jen ztrátu 1 příčetnosti) a efekty mýtů k nám byly taky neobyčejně přívětivé, takže jsme se z toho snadno dostali.

Podrobnější popis viz zápis z hraní https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/temne-znameni-2162/hrani/41026/

18.5.2017 09:40:21

...
Pelly :
Vyhodnotil si to správne. Gates of Arkham pravidlá hovoria, že kedykoľvek udrie polnoc po druhýkrát v ROVNAKOM KOLE, pridáva sa Doom token namiesto opätovného vyhodnocovania všetkých "At midnight" efektov. A podľa základných (2012 revised) pravidiel sa polnoc vyhodnocuje hneď po skončení Clock fázy (a tým aj kola) hráča, ak sa ručička presunula na XII a viac. Vyhodnocovanie polnoci je vždy iba intermezzo medzi jednotlivými kolami, nie je ich súčasťou.

Často som si hovoril, že to s tým častým posúvaním hodín v GoA autori trochu prehnali...

18.5.2017 17:48:02

Vybíráme z Bazaru

 Břink! + Potopené poklady ve fólii, obaly, promo
Břink! + Potopené poklady ve fólii, obaly, promo
Akt. cena: 1700 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas