Temné znamení: Brány Arkhamu

xxxxxxxxxo hodnoceno 79x (Seznam vlastníků)

Temné znamení: Brány Arkhamu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Temné Znamení
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Náročnost hry

Připadá mi to velice těžké :-( Někdy nepřežijí ani čtyři tahy. Většina vyšetřovatelů velice slabá a bezcená.
18.9.2016 23:20:43 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Veľa závisí od náročnosti vybraného Prastarého. V expanzii sú štyria, ktorých obtiažnosť je uvedená v pravidlách Gates of Arkham - od najľahšieho po veľmi ťažkého. Najťažší sú tí, ktorí pridaním doom tokens často otvárajú nové brány, to sa potom hra zvrhne v zúfalú naháňačku zatvárania brán, aby sa sprístupnili adventure karty s elder signami. V takých momentoch je to ale práve dosť napínavé. Niektorí vyšetrovatelia ako Carolyn Fern a Vincent Lee sú slabí a hodia sa len do väčších skupín, ale napríklad Sister Mary (hádže aj zamknuté kocky) a Kate Winthrop (imúnna voči terror efektom) sú pri menej ako 4 ľuďoch na nezaplatenie. To som si spomenul len na vyšetrovateľov zo základnej hry. Chce to len trénovať a trénovať a vedieť ako vyťažiť z kociek čo najviac. :-)

19.9.2016 00:36:33

Vydržet, nevzdávat :)
Je to těžší než základ, ale rozhodně je to hratelné. Teda nevím, jak třeba s jedním vyšetřovatelem. Vždycky je nás buď víc nebo sólo hraju aspoň za 3 postavy.

19.9.2016 13:58:08

díky za radu
Pravda hraji solo jen za jednoho. Skusím za více vyšetřo... s podporou.Každopádně hra je krásná:)

20.9.2016 00:34:42

...
Také mi to připadalo nemístně těžké, než jsem přišel na to, že vycvičen Arkham Horrorem přidávám žeton na Prastarého při každé půlnoci... Potom už se hra stala daleko přívětivější..

20.9.2016 11:38:47

obtížnost
Nám obtížnost a herní princip oboustranných karet nevyhovoval, hru jsem proto poslal dál a nechal si jen základ. Doufám, že BF vydá první rozšíření, kde je navíc kostka požehnání a prokletí, to se nám libí víc.

20.9.2016 11:57:42

obtížnost
Ahoj. Je toto rozšíření skutečně tak těžké až nehratelné, jak se píše zde v recenzi? Pořád se nemůžu rozhodnout jestli koupit nebo ne. Nerad bych vyhodil peníze.

18.1.2017 18:59:31

ano je těžší
narozdíl od základu né vždy vyhrajeme...ale o to víc si výhru užijeme (hrajem ve dvou)

18.1.2017 20:33:24

Titus
Nehratelné to není. Těžší ano. Ale jde i o to, že to není jen klasické rozšíření, ale je to částečně jiná hra. Karty dobrodružství ze základní hry se vůbec nepoužívají, jsou i nové Mythos karty. Čili celé Muzeum + balíček Mythos karet zůstane v krabici. Takže tohle je taky třeba vzít v úvahu.

18.1.2017 22:25:49

...
Líbí se vám Brány víc, než základ?

18.1.2017 22:44:19

Titus, Brány vs. základ
To je dost subjektivní. Mě třeba jo. Jsou tam skilly, eventy a brány, co v základu nejsou. Líbí se mi i oboustranné karty dobrodružství. Ale jak si můžeš přečíst níže u BladeBrowna, zrovna tohle ne každému vyhovuje. :)

18.1.2017 23:05:53

Ano,
za mě ano. Zejména kvůli obtížnosti - základ aktuálně beru jako takový tutorial (úspěšnost 95% a výše) k branám. Je sice pravd, že někdy se to nalosuje tak nešikovně, že s tím nic neuděláš i kdyby ses rozkrájel ale jindy je to fajn herní zážitek - hrajeme nejčastěji ve dvou. Samotná obtížnost se nechá stupňovat v závislosti na zvoleném prastarém - v podstatě platí, že brány proti prastarému z bran jsou obtížnější než brány proti prastarému ze základu, ale ani tak to není snadné - v poslední hře proti Yigovi jsme skončili 1 zkázu před probuzením a díky nezdaru v Hibově nálevně jsme přišli o 4 TZ! :-) Ale nakonec vítězství. úspěšnost odhaduji tak na 50 procent.

19.1.2017 08:33:31

Souhlas
Uspesnost vyrazne klesla, ale zabava zase stoupla. Clovek musi i krapet zmenit taktiku. V TZ jsme trofeje setrili na nakup znameni, tady je lepsi hned utracet dokud je kde :-) . Pochybuju ze nekdy sednem ze dame zaklad

No jeste musim tedy priznat ze drive jsme vysetrovatele losovali a bylo nam to fuk, stejnak se vyhralo. Ted peclive vybirame a na ty nejobtiznejsi prastary z rozsireni jsme si jeste netroufli.

19.1.2017 08:44:07 | Upraveno autorem (porovnej)

hory
Tak nákup TZ za 10 trofejí jsme si zakázali :-) Takže nám trofeje zbývaly na ocet... Nicméně Vyšetřovatele losujeme nadále. Akorát asi ulehčuju vyhodnocování půlnoci - nejprve vyhodnocuji mýtus a pak až efekty "o půlnoci" a v OoI je popsáno, že se to má dělat naopak - v základních pravidlech je to nejasné.... Mě to ale nesedí, protože pokud máš například mýtus, který se odvolává na otevřené brány a k tomu efekty, které brány otevírají, tak s tím nemůžeš nic dělat. Z tohoto důvodu to vyhodnocuji opačně, tady abys měl možnost brány pozavírat a mýtus tak vyřešit.

19.1.2017 09:08:23

pelly
vidis nad tim jsem nikdy nepremyslel. automaticky vyhodnotim predchozi kartu mythosu pokud ma efekt o pulnoci, pak taham novou, vyhodnotim a pak teprve resim efekty na kartach.


a jak zde ctu tak blbe... takze priste tahnu novou kartu mytu az po vyhodnoceni vsech karet...

19.1.2017 09:19:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Pelly o půlnoci
Mě to přijde v základních pravidlech jasné:
1. "At Midnight" na všech kartách a půlnoční efekt staré Mythos karty
2. Nová Mythos karta

Ale jsme teď asi off topic. :)

19.1.2017 09:28:17

enzo
no, né úplně. Pokud chceš (jako že já chci ;-)), není to časování úplně zřejmé:

Jakmile se hodinová ručička posune na „XII“, odbije půlnoc a hráči musí
postupně provést následující kroky:
1. Vyšetřovatelé společně vyhodnotí všechny herní jevy a efekty, které jsou
uvozeny souslovím „o půlnoci“, a to na všech kartách a žetonech, jež jsou
právě ve hře. Rovněž je vyhodnocen i efekt karty Mýtu, jenž je uvozen slovy
„až příště odbije půlnoc“.

edit: Možná si trochu nerozumíme: mluvím o efektu aktuální karty mýtu, novou kartu mýtu pochopitelně tahám až po vyřešení efektů "o půlnoci"

19.1.2017 09:34:06 | Upraveno autorem (porovnej)

enzo a Pelly si nerozumí :)
No jo, tak to jsme si nerozuměli. :) Tak to je ok. Co není zakázáno, je povoleno. :)
Ale horysimus to každopádně hrál blbě. :)
POZN.: Pořád jsme off topic. :)

19.1.2017 09:59:37

Dotaz
Všude čtu, jak je základ lehký, ale mě to zase tak lehký nepřijde. Pravda, nejsme zase žádný borci. Když splníte dobrodružství a je tam jako odměna symbol zkázy, tak žeton zkázy z Prastarého přidáváte nebo ubíráte? My ho přidáváme, ale zase jsem tady někde četl, že se má správně odstranovat. Jenže to by pa bylo skutečně dost lehký. Jak hrajete základ vy?

19.1.2017 12:42:06

V základu se přidává,
v rozšíření UF vyšly tyto karty znova a pokud hraješ s UF, tak je máš nahradit. Tedy pokud jen základ nebo základ a BA tak přidávat.

19.1.2017 13:13:52

zaklad
Zaklad mi prisel tezkej jen prvni hru kdyz jsme se snazili splnit cele dobrodrodruzstvi i s nestvurou a i po zdolani potvory, ale nesplnenem dobrodruzstvi jsme ji tam nechali. Dle me je dulezite nestvury a v rozsireni i brany spravne umistovat. Dle pravidel jsou sice priority kam potvoru dat, ale i ty nechavaji hracum celkem volnou ruku.

19.1.2017 14:28:20

umisťování potvor
tak i to jsem si upravil (ztížil). Potvory pokládám odshora zleva nejprve na dobrodružství, pak na Jiné světy (pochopitelně nejprve na cíle střetu s nestvůrou). Naopak brány je setsakramentsky důležité umisťovat s rozvahou...

19.1.2017 14:33:18 | Upraveno autorem (porovnej)

pelly
no jestli ty nejsi tak trochu masochista :D (to by mi doma neproslo v tomhle veli pani) hlavni je mit kam potvoru vubec dat lepe receno mit vzdy njaky volny stret s nestvurou. protoze kdyz prijde do hry nestvura co zamkne kostku a ted zjistite ze ji muzete max dat pod dobrodruzstvi co se musi plnit postupne a vy ji tam musite dat samozrejme jako posledni cil tak je vetsinou vymalovano.

19.1.2017 14:50:00

Objednáno
Tak jsem BA objednal a uvidíme :)

19.1.2017 18:12:06

dobrá hra
Je to dobrá hra ale doporučuji k tomu první rozšíření Unseen Forces ,kde je i občas možnost navíc házení bílou kostkou a na některých jiných světech se odčítají žetony zkázy a taky to přidá o dost více karet světů, kouzel,spojenců,obyčejných a vzácných předmětů do Brány Arkh. Takže se hra tak neohraje a střídáme to základ + UF a nebo Brány Arkh.

19.1.2017 22:22:57

Titus
myslim ze po ghost stories te nejaky brany arkhamu nerozhodi :)

19.1.2017 22:40:53

Vybíráme z Bazaru

Assassin's Creed: Brotherhood of Venice CZ
Assassin's Creed: Brotherhood of Venice CZ
Akt. cena: 2100 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas