Temné Znamení - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Obtížnost, modifikace, house rules apod....

U týhle gamesky se poměrně dost mluví o obtížnosti , tak by mě zajímaly vaše postřehy ohledně tohoto tématu. Jestli používáte nějaké modifikace, house rules apod.?
Já mám zatím odehráno jen 5 her. Všechny sólo s 1 detektivem a zatím je to 4 výhry / 1 prohře.

První úprava obtížnosti, která mě napadá je posunovat hodiny místo 3 hodin rovnou o 4 nebo v HC modu o 6 hodin:) Je to jen změna konstatního parametru, který je stejný pro všechny počty hráčů, takže to myslím není hluboký zásah do mechaniky.
23.9.2011 09:53:49

Obtížnost
Ani mě se nezdá, že se to hraje s prstem v nose a druhou rukou za zády. Buď něco hraju špatně, nebo jsem asi opravdu nějak zaostalý. A nebo je nějaký fígl, který jsem zatím neodhalil. Ale ten tu zatím ještě nikdo nerprozradil!!!
Pravdou je, že bojuji i s karetní hrou Warhammer Ques. A také že mě kostky opravdu nemají rády! Když mi jenom bleskne myšlenka - Jenom ne zděšení!! - můžete vsadit boty, že se objeví!!! A někdy i víc!

30.3.2017 09:36:35

Zdenda
To mi povídej, Warhammer Quest se mi moc líbil, ale nemohl jsem se dostat přes první scénář at jsem dělal cokoliv. Nakonec jsem hru prodal, protože mě kostky asi nemají rádi :)

Koukal jsem ještě na gameplay Temného znamení a podle všeho to hraju dobře. Fakt asi záleží, jaké máš při hře štěstí.

30.3.2017 09:50:22

Obtížnost
WHQ je určitě těžší, ale je o něco méně náhodný. Temné znamení umí být nehorázně těžké, ale i neuvěřitelně snadné.

Vše záleží na tom, jaká dobrodružství si na začátku vytáhneš, jaký bude první mythos atd. Ten rozjezd je opravdu hrozně důležitý. Jakmile splníš třeba dvě první dobrodružství, už to většinou jde. Základem je nasbírat dostatek předmětů, ale zároveň je točit. Určitě bych si něco nenechával "na později". Vždy chcete dobrodružství splnit, ať to stojí poměrně cokoliv... odměnou jsou zase předměty, stopy apod. Takže se člověk nesmí bát jít do toho naplno.

Občas se prostě stane, že si vytáhneš dvě nepříjemná dobrodružství s půlnočním efektem, který přidává zkázu (ideálně se to číslo nějak skládá, takže každou půlnoc přidáš třeba 2 nebo 3 žeton zkázy), a už se vezeš.

Kolikrát jsem hrál sám, uspěl ve všech dobrodružstvích a bylo to až nudně jednoduché. Poslední dvě hry jsme s přítelkyní pokaždé dostali neuvěřitelně na frak... prostě špatná souhra karet a kostek.

30.3.2017 10:27:30

obtiaznost
Temne znamenie je dovtedy lahke, kym ho neskomplikujes rozsireniami (hlavne posledne tri z toho spravia uplne inu hru, to moc nemusim).
Ja mam zakladnu hru + Unseen Forces + Grave Consequences a vyhrat tu hru sa nam malokedy podari. Master Mythos karty, Epic Battle karty a fobie nastavene od zaciatku hry a nejde to :-)

30.3.2017 10:36:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Obtižnost
Ja som zacal hravat s Unseen Forces. Hned ako ziskam pozehnanie mam o kocku navyse. Pri tazsich lokaciach pouzivam hlavne stopy a pripravim si tazsie symboly na kuzlach.

30.3.2017 10:36:16

Vybíráme z Bazaru

Unbroken
Unbroken
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas