Super Dungeon Explore

xxxxxxxxoo hodnoceno 4x (Seznam vlastníků)

Super Dungeon Explore - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Soda Pop Miniatures
Autoři: Deke Stella
Chris Birkenhagen
John Cadice
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy ze hry

Hru jsem si dneska donesl spolu s LoD. A kvalita provedení komponentů je u těchto dvou her naprosto nesrovnatelná. Byl jsem SDE nemile překvapen. Krabice je z prosté lepenky a nejvíce mi připomíná krabici od bruslí. U knihy pravidel jsem měl k sobě slepené některé stránky takže jsem při jejich oddělení logicky strhl tochu barvy, to stejné u karet. Ty jsou navíc vyrobeny z extrémně tenkého papíru, takže pořízení tvrdých obalů na karty bude naprostá nezbytnost. Také vrchní vrstva žetonů se při vylamování z platíčka mají tendenci trhat. Jediné, co v tomto ohledu SDE zachraňuje, jsou hezké figurky. Jejich stavebnicové provedení však může hodně potenciálních hráčů odradit. Navíc mám ten dojem, že některé spoje, zejména u zbraní hrdinů, toho příliš nevydrží a budou se odlepovat.
Zkrátka a dobře, prvotní dojem ze hry je poměrně negativní. Za 1600 Kč jsem očekával jinou kvalitu.
26.11.2011 22:51:12

rbx
Ale asi tě to chytlo, protože jsem koukal, že už máte pistolky v nabídce :-) Musím říct, že když jsem kouknul na pár videí o airbrushi, tak mě to docela ohromilo, jakých výsledků se dá dosáhnout (když na těch videích to vypadá tak snadno...když se to umí)

30.11.2011 17:41:12

rbx

Micc
jj, chytlo, protoze stetcem proste takove prechody neudelas. Jakmile vychytam to aby mela pistole za kazdych okolnosti stejny proud barvy pri stejnem zmacknuti tlacitka, tak to bude bez chyby. Pak jsem schopny delat i male detaily.

30.11.2011 18:27:38

Je lepší nejprve nabarvit a poslepovat, nebo je možné slepit a posléze nabarvit??

K barvení se dostanu teprve až se to naučím, ale rád bych si do té doby hru zahrál. Ale pokud je to slepené těžší nabarvit, tak bych asi raději zkusil se co nejdříve naučit malovat :-))

17.1.2012 16:57:33

první hra
včera až dnes v rámci "zapíjení" aradraugova prvorozeného syna.

Musím říct, že ze skupiny her hrdinové proti dunegeon masterovi mi nejlépe vyhovuje tato.

Je to asi tím, že je oproštěna od spousty věcí, které mi na první pohled připadnou pro takovouhle hru nezbytné, ale ve skutečnosti ji jen kazí.

Jeden příklad za všechny - nejsou tu dveře a nejsou tu tedy ani dveře zamčené a pobíhání přes půl dungeonu pro klíč.

Hra je tedy velice svižná, ovšem ponechává hráčům dostatek taktických rozhodnutí.

Co je naproti tomu třeba vytknout je omezená variabilita protivníků. V základní krabici je jen jeden boss a dva kusy (stejných) podbosů.

2.1.2013 18:23:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Souhlas, při soustavnějším hraním se monstra celkem rychle obehrají - nicméně pokud má někdo dostatek zlaťáků, je již možné dokoupit jednu velkou a několik malých expanzí zaměřených na potvory.

2.1.2013 18:45:00

taky přihodím své dva centy
U hry jsem se bavil, přijde mi to jako taková správná mlátička. Vlezete do dungeonu a mlátíte povory, dokud se nebjeví megapotvora. Mlátíte ještě chvilku a naskočí GAME OVER. Autorům se imho opravdu povedlo převést počítačovou hru do deskové podoby.

Jen pár plusů a mínusů:

- pravidla. Mám podezření, že pravidla psal zběh od FFG. Najít v nich cokoliv je peklo.
- pravidla podruhé. Nenechte se zmýlit. Základní pravidla jsou strašně jednoduchá, ale hra má spoustu mikropravidel, na které se hrozně snadno zapomene. V kombinaci s nepřehledností rulebooku je to hrůza.
- karty a figurky. Tohle se asi časem poddá, ale měl jsem dost problém v průběhu hry přiřadit ke správné kartě správnou figurku. Všechno je strašně podobné.
- malá variabilita. Už bylo zmíněno. Jeden boss a jeden miniboss je prostě málo. Pro zvýšení znovuhratelnosti to bude chtít rozšíření (a nejsem si jistý, jestli je Roxor ideální, těším se na nemrtvé)
- opět pravidla. Už je hromada errat a elektronická verze rulebooku se zapracovanými erraty není (byť je slíbená a byla by opravdu potřeba). V některých věcech jsou errata dost zásadní.

+ feeling. Hra má, alespoň pro mě, správnou atmosféru. Zapoměňte na všechno a vrhněte se do víru boje. Takové chibi Diablo.
+ figurky a karty. Jejich grafika/sculpt je super. I když, kdybych hru viděl poprvé, budu za finálního bosse považovat Rexe a ne Starfira, drak je prostě malý a spíš roztomilý.
+ variabilita a spolupráce hrdinů. Opravdu je z čeho vybírat. Při naší hře šli dohromady Paladin, Hexcast čarodějka a Barbarka - ukázali se jako perfektní tým. Od autorů je skvělý nápad možnost sdílení potionu s jiným hrdinou, hra tak dostane úplně jiný rozměr. Z hlediska spolupráce hrdinů a jejich "komb" se může jít Descent zahrabat...
+ relativně krátká herní doba. Na první 16bit hru jsme potřebovali cca tři a půl hodiny, včetně vysvětlování pravidel (a neustálého hledání nějakého obskurního pravidla, třeba jak otevřít truhlu). Jakmile si to sedne, dovedu si představit mít hru zahranou za dvě hodinky.
+ kostky. Jednak vypadají jako vyrobené z gumových medvídků (které mám rád) a jednak se mi strašně líbí možnost léčení a doplňování potionů prostřednictvím úspěšných hodů na zranění potvory - prostě z potvory vypadlo srdíčko nebo flaštička a hrdina ji sebral :-)

SDE asi nebude pro každého. I když se na první pohled tváří jako RPG, není to RPG. S RPG to má společného asi stejně jako Diablo (tedy maximálně vybavování postavy). Vzhledem k ceně by to pro někoho mohlo znamenat hořké zklamání. Kromě toho hra vyžaduje přípravu, po vyndání z krabice strávíte ještě nejakou dobu čištěním a lepením (moje fáze) a to nemluvím o volitelném (a doporučeném) malování, což taky není pro každého.

I tak jde ale o hoodně veselou a dobrou záležitost, rozhodně nelituju, že rozšířila mou sbírku. Když budu chít vážnou hru, sáhnu po Descentu. Když se budu chtít odreagovat a pobavit, sáhnu pod SDE. Pokud skousnete vyšší cenu, dostanete dost solidní bojovku a když si ji namalujete, budete mít bojovku i v reálu (když budete dětem vysvětlovat, že to nejsou figurky z kindrvajíček).

2.1.2013 23:53:02

arachilly
Hoši hoši, tak to jste mě skoro přesvědčili abych už konečně po 9 měsících porodil figurky z plastikových obalů, konečně je slepil a taky to otestoval :-) Mimo zápis: Gratuluju aradraugovi k přírustku do rodiny.

3.1.2013 09:49:31

Micc
Skoro? A co bys ještě chtěl slyšet?

Copak naše výkřiky nebyly dostatečně nadšené?

3.1.2013 18:26:30

Micc
Neváhej, vybal, očisti (fakt opruz, na to že jsou to figurky od zkušených figurkářů, dělící roviny jsou občas na těch nejpodivnějších místech), částečně slep a zahraj. Za tu srandu to stojí.
A k pravidlům si rovnou vytiskni FAQ 1.5, je to dost nutná věc...

3.1.2013 22:37:00

modely
Tak jsem nějakou náhodou narazil na tuto deskovku, nadchnul se pro manga postavičky, jsem vášnivý průměrný modelář a namalovat si takové potvůrky bude radost. Po koupi a rozbalení jsem byl celkem spokojenej s velikostí modelů, jen Rex je hovado nukleární, těžkej model, zbytečně velkej kor oproti drakovi. Plast ze kterého jsou modely provedeny je poněkud zvláštní, rozhodně nedoporučuju vteřinové lepidlo, ale nějaké z modelářství na bázi leptání plastu, osobně to lepím tatínkovým mixem toluen + ethyl-methyl keton 1:1. momentálně se nacházím ve fázi vše slepeno, obroušeno (mimochodem hrozný peklo, licí hrany jsou opravdu na divnejch místech) Teď jen zvažuju kitování spár, na některých modelech to je nutnst, asi green-stufem. Jo a ještě jedna fajnovost, jako hráč MtG jsem mile překvapen že karty mají stejný rozměr, tudíž obalit do KMC perfect size !

8.8.2013 13:08:57

SlayerCRX
Na tmelení se mi osvědčilo GW Liquid Green Stuff - nabereš štětcem, naneseš stejně jako barvu, uhladíš, necháš zaschnout, pokud je třeba, seškrábneš do roviny.
A ohledně těch licích linek - u některých (spodek koboldího spavning pointu) jsem marně přemýšlel, jak to sakra lili, když jedodušší by bylo dělit formu jinde. A dost věcí by šlo odlít i bez dělené formy...
Mimochodem, než začneš hrát, stáhni si z netu pravidla verze 1.5 - řeší a vyjasňují poměrně dost věcí...

8.8.2013 18:26:32

pokračování
tak jsem hru včera s přáteli vyzkoušel, po shlédnutí videjka: http://www.youtube.com/watch?v=jd7zBRiPyD4 jsem si myslel že už vím všechno, no pěkný kulový... 2x jsme to zahráli a dvakrát špatně, po znovushlédnutí se vyjasnilo mnoho otáze které vzniknou až při pokusu hrát, celkově mne hra nadchla, vtáhne do prostředí, "feeling" skvělej. bude to chtít ještě mnoho cviku než se pravidla vsáknou. kupříkladu jsem nikde nezjistil jestli se fire žetony sčítají nebo když už má charakter jeden tak se další nepřidá. Co se týká modelů, už jsem si zvyknul že nemůžu čekat kvalitu jako u Warhammeru, v nejbližší době se chystám na barvení, a na to! na to se těším moc! Jinak díky Aradraugu za radu, mrknu na to.

9.8.2013 11:30:25

SlayerCRX
Nad ohněm jsme při prvních hrách špekulovali úplně stejně :-)
Fire žetony se nesčítají, na jedné postavě může být jen jeden žeton daného druhu. Může tam být ale více různých žetonů se stejným efektem.
Tedy: jedna postava = jeden fire žeton. Kdyby byl ale ve hře nějaký efekt, který taky při aktivaci zraňuje (třeba žeton "rýmička") může mít jeden fire a jednu rýmičku.
Opravdu doporučuji stáhnout a přečíst 1.5 pravidla, jsou o dost lepší.

9.8.2013 12:36:35

Vybíráme z Bazaru

Verona
Verona
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas