Studená válka 1945–1989

xxxxxxxxxo hodnoceno 545x (Seznam vlastníků)

Studená válka 1945–1989 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Ananda Gupta
Jason Matthews
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Lokalizace Deluxe edice

Tak se Sasa hecnul a už má přeloženo asi 2/3 historického přehledu všech karet ze závěru pravidel.
Takže brzy bude k dispozici kompletní lokalizace Twilight Struggle:

1) Geekovská mapa je hotová, ale ještě jsem nenahrál ke stažení úpravy co jsem tam dodělával k Deluxe edici (Čínská občanská válka a značky kam se mají dávat žetony vlivu při přípravě hry - dobrá vychytávka co je na originální mapě)

2) Karty jsou kompletně lokalizovány včetně změn v Deluxe edici proti "second edition". Včera jsem taky přihrál do zipu ke kartám i pdf rubu karet podle Deluxe edice, protože proti second edition je grafika rubu pěknější (udělal jsem opět dvě verze - pro velkou a malou spotřebu inkoustu). Ruby jsem udělal komplet ve vektorech. Na rubu je také v originále nápis The Cold War, 1945 - 1965. Nápis jsem také předělal do češtiny: Studená válka, 1945 - 1965. Doufám, že jsem se aspoň trošku trefil s fontem (originální jsem nemohl najít).

3) Pravidla budou lokalizována v originální grafice tak, jak vyšla v Deluxe edici a to včetně změn, které tam byly implementovány později proti 1. pracovní verzi, která byla ke stažení na stránkách GMT Games. Takže kromě pravidel se můžete těšit na kompletní lokalizaci variant hry, příkladu kompletní hry z turnaje mezi Chris Withersem and Stefanem Mecay a hlavně kompletní lokalizace podrobného historického přehledu událostí z hracích karet. Nesmím taky zapomenout na překlad celostránkového závěrečného slova autora hry Jasona Matthewse. Popisuje tam podrobně vznik hry a kdo nevládne angličtinou a nepřečetl si to v originále, tak si to může přečíst. Stojí to zato.

Takže už jenom čekám na Sasovo dokončení historického přehledu a TS je hotový.
16.2.2010 10:28:54

str.10
1.stĺpec
bod 10.1.2
10.1.2 10.1.2.Hráč získá další - (2-krát uvedené číslo bodu)

príklad v tomto bode - Nyní proč SSSR získává body za dominanci.
(asi vhodnejšie by bola otázka - Proč získává SSSR body za dominanci?) alebo ak to tak chcete tak by tam mala byť čiarka za slovom nyní (aspoň si to myslím)

ďaľšia veta v tomto príklade - Zároveň splnil, to že... (chybne umiestnená čiarka)

2.stĺpec
na vrchu - Haiti, nebo Dominikánskourepubliku (spojené slová)

bod 10.2.1
veta v príklade - ...značka s přesune o (miesto s má byť se)

27.2.2010 02:00:05

str.1 až 5
str.2, bod 1.0, 3.odsek, posledná veta - (dvakrát za sebou predpožka po)
...bojují nad troskami po po skončení druhé...

str.4, bod 4.4, prvá veta - (pravdepodobne by bolo lepšie použiť výraz odhozené namiesto odstraněné)
...nedávejte odstraněné karty do balíčku.

str.4, bod 4.5 B - (iba vizuálne - asi by bolo dobré tučne zvýrazniť aj čislo 9 - info o počte kariet v ruke)
...až do celkového počtu 9.

str.5, bod 5.1, prvá veta - (vypadlo koniec slova dvěma - je tam dvě)
5.1 Karty mohou být zahrány dvě způsoby:...

27.2.2010 13:26:43

myslieť a napísať :)
hneď v prvej odrážke som myslel predložku a nie predpožku alebo čokoľvek iné čo by človeka mohlo napadnúť... :)

27.2.2010 13:28:18

z tých drobností ešte jedna...
str.7, bod 6.4.4, druhá veta - (spojené slová)
...v momentě kdydosáhne políčka...

Čo sa týka čiarok, už som ich nejako nepozeral, pretože po chvíľke som si uvedomil, že by som ich pridal aj tam kde nepatria vôbec (možno aj slovosled, či spojenie či rozdelenie viet) - takže to je určite parketa pre znalcov českej gramatiky.

27.2.2010 16:36:35

MatN
ohledně sloves ve spojení se supervelmocemi:

SSSR zvítězil... Svaz zvítězil - mužský rod, jednotné číslo
USA vyhrály... Státy vyhrály - mužský rod, množné číslo

28.2.2010 22:55:02

kren:
promiň strohost v mailu, byl to ve spěchu. Když tak pošli další části, formát docx jo OK.

28.2.2010 22:56:25

to filda001 a MatN
Díky moc za tu korekturu historických událostí. Bohužel ve wordu jsem měl jen ty historické události. Ostatní prosím přímo z pdf, ale můžeš ty opravy hodit do wordu ať nezaplevelujeme tady diskuzi. Díky moc tobě i MatN.

1.3.2010 01:00:45

čárky
Jo, texty jsou přeložené tak, že dávají spoustu prostoru pro přístavky, které se oddělují čárkou. Ale to obecně vychází z problematiky překladů z AJ, protože nezkušený překladatel (což jsem i já) vyplodí přeložený text plný přechodníků a právě různých přívlastků a přístavků... Ale to už je stylistický problém.

1.3.2010 08:37:52

to all
pozeral už niekto z vás vzorovú partiu?
(zatiaľ som pozrel niekoľko strán našiel dva preklepy, či nedoklepy), ak to je už skontrolované dajte vedieť

1.3.2010 17:32:40

kren:
máš v mailu tu korekturu pravidel-sláva!!!
Omlouvám se za zpoždění - moc práce v práci...

3.3.2010 22:01:28

Vybíráme z Bazaru

Zombicide: Invader – CMON Comics - Vol. 1 Promos
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas