Studená válka 1945–1989

xxxxxxxxxo hodnoceno 545x (Seznam vlastníků)

Studená válka 1945–1989 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Ananda Gupta
Jason Matthews
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Lokalizace Deluxe edice

Tak se Sasa hecnul a už má přeloženo asi 2/3 historického přehledu všech karet ze závěru pravidel.
Takže brzy bude k dispozici kompletní lokalizace Twilight Struggle:

1) Geekovská mapa je hotová, ale ještě jsem nenahrál ke stažení úpravy co jsem tam dodělával k Deluxe edici (Čínská občanská válka a značky kam se mají dávat žetony vlivu při přípravě hry - dobrá vychytávka co je na originální mapě)

2) Karty jsou kompletně lokalizovány včetně změn v Deluxe edici proti "second edition". Včera jsem taky přihrál do zipu ke kartám i pdf rubu karet podle Deluxe edice, protože proti second edition je grafika rubu pěknější (udělal jsem opět dvě verze - pro velkou a malou spotřebu inkoustu). Ruby jsem udělal komplet ve vektorech. Na rubu je také v originále nápis The Cold War, 1945 - 1965. Nápis jsem také předělal do češtiny: Studená válka, 1945 - 1965. Doufám, že jsem se aspoň trošku trefil s fontem (originální jsem nemohl najít).

3) Pravidla budou lokalizována v originální grafice tak, jak vyšla v Deluxe edici a to včetně změn, které tam byly implementovány později proti 1. pracovní verzi, která byla ke stažení na stránkách GMT Games. Takže kromě pravidel se můžete těšit na kompletní lokalizaci variant hry, příkladu kompletní hry z turnaje mezi Chris Withersem and Stefanem Mecay a hlavně kompletní lokalizace podrobného historického přehledu událostí z hracích karet. Nesmím taky zapomenout na překlad celostránkového závěrečného slova autora hry Jasona Matthewse. Popisuje tam podrobně vznik hry a kdo nevládne angličtinou a nepřečetl si to v originále, tak si to může přečíst. Stojí to zato.

Takže už jenom čekám na Sasovo dokončení historického přehledu a TS je hotový.
16.2.2010 10:28:54

The Cold War, 1945 - 1989
Samozřejmě je tam rok 1989 a ne 1965 :D.

16.2.2010 10:32:15

Super!
Opravdu velký kus práce! Strašně se na to těším pač TS je u mě na vrcholu top10. :) Takže velké díky!

16.2.2010 14:06:41

to SSZGSA
Já se na to taky těším, protože přestože jsem věnoval té lokalizaci obrovský kus práce, tak jsem to ještě neměl nikdy možnost hrát. Teprve teď o víkendu jak se točilo v NOE, tak mi kluci konečně dovezli TS Deluxe Edition. Moji lokalizovanou geek mapu si chci nalepit na rub originální mapy a včera jsem si konečně vytiskl a ořezal všechny lokalizované karty.

16.2.2010 17:37:51

Páni,
nádhera, odvtedy čo som videl prácu mistra Křena a Sasu som vedel, že túto hru chcem mať...
Ale keď som si ju zajednával, bolo to s tým, že ju budem nielen mať, ale aj rád hrať - a to platí o to viacej keď je takto famózne preložená a zmajstrovaná do viacej zrozumiteľného jazyka, aspoň pre mňa.

Historické prehľady považujem za veľmi dobre spojené s touto hrou. Vskutku si myslím, že by pokojne mohla patriť do školského vyučovania (aj pre dospelých) - pre zisk malých kúskov nedávnej minulosti - ešte raz chcem zdôrazniť, že si VEĽMI CENÍM práce oboch týchto pánov...

Ďakujem, vlastne ďakujeme všetci, ktorých táto hra zaujíma.

16.2.2010 17:49:33

Výroba lokalizovaných komponent
Tak jsem předevčírem dokončil oboustranný tisk, ořez a laminaci všech lokalizovaných karet. Dnes jsem taky nahrál na Trola aktualizaci konečné verze lokalizované geekovské mapy k TS. Byl jsem si to v jednom grafickém studiu nechat vytisknout a domluvil jsem se, že mi to nakašírují na rub originál mapy z Deluxe Edice - tak doufám, že to nezmrší. Tisk mapy + kašírování vyjde asi na necelých 500kč a když si spočtu tisk karet na fototiskárně s tou laminací + tisk pravidel + tisk referenčních karet, které chci trošku líp graficky zpracovat, než je má tady ke stažení Sasa, tak se pomalu dostávám na cenu, za kterou jsem koupil originál hru :(. No nic když chci kvalitu, tak do toho musím investovat.

18.2.2010 10:29:00

to kren
Hlavně si oprav v té referenční kartě u USA počet startovních žetonů vlivu na 25 a připiš si tam Kanadu(2),protože to je rozdíl deluxe edice od původní hry. A jej jiný seznam karet, respektive se liší čísla u tří karet a jsou tam přidány ty volitelné. Až dodělám překlady těch událostí tak provedu aktualizaci i té mojí "škaredé" :=))referenční karty na ZH.

18.2.2010 14:19:00

to sasa
Doufám, že ses neurazil :). Tvé práce na TS si obrovsky vážím a i když předělávám stylistiku tvých překladů, tak můžu říct, že sám osobně bych ten překlad kvůli znalosti té historie a historických termínů absolutně nedal. Takže já osobně si myslím, že jsme na tuhle hru dobrý tým ne :D ?

18.2.2010 15:14:38

to kren
V pohodě :=))))), To bylo jen takové přátelské rýpnutí. Vážím si tvé práce a všechno co udělá tuhle skvělou hru ještě lepší je jen dobře. Já ty referenční karty dělal původně pro sebe a nějak jsem se s nimi nepatlal. Měl jsem je hotové dřív něž jsem objevil ZH takže jsem vůbec nepočítal s tím, že bych je někam dával....Určitě pokud se zase naskytne příležitost k další spolupráci tak to rozhodně neodmítnu a těším se na to až se osobně potkáme, třeba na Zatroconu a třeba se i TS proti sobě zahrajeme. :=))

18.2.2010 17:34:14

Lokalizace pravidel plus mínus dokončena - k připomínkování
Tak jsme společnými silami se Sasou konečně dorazili ta pravidla Twilight Struggle - Deluxe Edice. Mám je už téměř celá hotová v originální grafice a chybí mi jen přestylizovat a dosázet Sasův překlad historických událostí (str.20 - str.30). Všechno ostatní je už zpracované. Takže než udělám ty historické události (což bude ještě chvilku trvat), tak zatím tady dám odkaz na ta lokalizovaná pravidla, pokud by si to chtěl někdo projít a třeba připomínkovat. Já ani Sasa nejsme dokonlí češtináři. Jen upozorňuju, že na nějaké velké extra úpravy už fakt nemám sílu, protože toho textu je fakt hodně. Takže tady je ten odkaz:
www.zatrolene-hry.cz/temp/TS_Rules_Deluxe_CZ.pdf

21.2.2010 23:49:40

Hotovo i s překladem historických událostí
... nicméně zvláště u pravidel téhle hry mi dost vadí má neznalost pravidel jazyka českého. Vím, že jsem už otravný, ale pokud by se opravdu někomu chtělo to prolétnout co je tam po straně češtinářské blbě, byl bych moc rád (čárky ve větě ale především velká písmena - je tam fůra historických a zeměpisných názvů a nejsem si vůbec jistý).

www.zatrolene-hry.cz/temp/TS_Rules_Deluxe_CZ.pdf
než to dám ke schválení.

25.2.2010 13:57:59

zatiaľ iba prvá strana
# 4 SKRČIT...
text ...která je začala považovatza vůbec „myslitelné“.
# 9 INDOČÍNSKÁ...
Jeho dopisy však dopisy však...

zatiaľ iba toľko, keďže som si to len teraz pozeral, ale už som unavený idem spať

26.2.2010 00:08:54

ešte jedno...
# 17 DE GAULLE...
Usiloval v mezinárodních otázkách o návrat Francie...

českú gramatiku a slovosled nejako neovládam, iba sa chcem opýtať či by nebolo lepšie tam dať

V mezinárodních otázkách se usiloval o návrat Francie...

26.2.2010 00:16:41

nedalo mi to...
# 19 TRUMANOVA...
Truman uvedl.:„...podpora svobodných lidi... - dĺžeň - lidí
# 20 OLYMPIJSKÉ...
viem, že v samotnom ang.texte to nie je, ale olympiádu v roku 1980 bojotovali aj mnohé ďaľšie tzv. západné krajiny a to isté, ale v opačnom garde zase olympiádu v roku 1984...

ale aj tak v texte asi treba opraviť
...a Sovětským bojkot her v Los Angeles...

# 22 NEZÁVISLÍ...
Také Ceauceskovo... (Ceauseskovo podľa karty č.12)

# 23 MARSHALLŮV...
Nicméně pro 16 národů západní Evropy, které přijali Marshallův plán to znamenalo první krok na cestě k obnově a taky to vedlo ku konečnému vítězství ve studené válce.
(ja neviem, ale zdá sa mi, že takto je tá veta zrozumiteľnejšia ako tá ktorá tam je)

26.2.2010 01:01:02

to MatN
Zatím díky, škoda, že se na to nemrkne nějaký český jazykový odborník. Jinak tobě fakt díky, aspoň se odchytí ty největší lapsusy. Budu rád, když takhle proletíš všechny ty události. Co se týče větné stavby, tak to jsem ze sasova původního překladu radikálně změnil, ale i tak tam je určitě hodně věcí, co by se dalo udělat líp.

Co se týče toho bojkotu her, tak je samozřejmé, že ty hry bojkotovaly i satelity obou supervelmocí. Mám s tím i osobní zkušenost. Do LA měla tenkrát jet i má tehdejší spolužačka z gymplu juniorská mystryně Evropy ve veslování :).

26.2.2010 09:27:32

to Křen
čo sa týka tých udalostí chcem si ich pozrieť teraz cez víkend...
a dám vedieť čo nájdem

ku tej olympiáde, je to škoda, pretože na tej Moskovskej boli aspoň niektorí športovci z pôvodne bojkotujúcich krajín - súťažili pod Olympijskou vlajkou... kdežto tie "losangeleské" verné ruské psíky nechceli absolvovať ani akoby ukryto pod spomínanou vlajkou

26.2.2010 20:17:45

kren:
já ti na to mrknu. dokonce jsem kdysi uvažoval o tom živit se jako korektor...
opravy na PM?

26.2.2010 20:36:23

RT

to kren
V základní části pravidel je několik pravopisných překlepů + nesouměrné zarovnání textu, k historickému přehledu jsem se nedostal, do neděle uvedu chyby a snad trochu pomůžu ...

26.2.2010 20:36:30

chybičky
kren: v popisu událostí na kartách je spousta chybějících nebo naopak přebývajících čárek...
RT: nesouměrný text je na rozdíl od pravopisu opravdu jen kosmetika

26.2.2010 21:11:08

to filda001 a RT
Na ty historické události se zatím vykašlete. Dneska jsem to procházel znovu a mám tam chyb a překlepů jako máku a tak to sám znovu reviduju, až to budu mít hotové, tak budu potřebovat pomoct hlavně s čárkama ve větách. Když tak se prosím mrkněte na ta pravidla, herní příklad a závěrečné slovo autora. Bylo toho opravdu moc a dělal jsem to z hrubého sasova překladu, takže už tam jsem měnil stylistiku, slovosled, některé výrazy a stavbu vět a byla s tím opravdu hodně práce a sám vím, že je to třeba ještě jednou začistit.

Jinak s tím zarovnáním nic nenadělám, protože to dělám v Adobe Ilustrátoru a je to taky taková ruční práce - neumí to automaticky zarovnávat z obou stran.

26.2.2010 23:07:16

str.31
2.stĺpec, 3.odsek - predposledná veta (malé písmeno v názve)
...z mapy sovětského svazu...

2.stĺpec, 6.odsek - predposledná veta (buď stráží alebo strážci)
...a buďme stráži v rozděleném Berlíně.

27.2.2010 00:13:49

str.32
volitelná pravidla
5.odsek - prvá veta (dlhé í v slove zisku)
Operační body mohou být použity k získu...

27.2.2010 00:20:11

toto berte ako to malé jadierko na malej jahôdke
str.32
TESTEŘI: (na konci za pánom Kenom Gutermuthom) sú v deluxe pravidlách ešte uvedení aj Ben & Marcia Baldanza

a v zvláštnom poďakovaní sú trochu iné mená:
Bruce Wigdor, Chris Withers, Stefan McCay, Randy Pippus, and Dawid Wilson.


Aj keď som si teraz nie istý, či náhodou Křen to nezmenil zámerne aby mu to tam všetko vyšlo, to neviem.

27.2.2010 00:33:07

ach tie mená, pardón pán Wilson :-)
mistr Wilson je David a nie Dawid ako som napísal

27.2.2010 00:35:51

str.12
1.stĺpec - odsek hneď pred touto vetou:
Dobře se bavte a snažte se vyhnout tomu, aby nastal „Den poté…“.

tak na jeho konci chýba bodka

2.stĺpec, pred posledným odsekom
chýba bodka za vetou
Předejte „Čínskou kartu“ hráči za SSSR

a zároveň s tým by sa mala asi upraviť aj veta v poslednom odseku - Vítězství:
Jestliže USA zahrály „Válečné hry“ musí dosáhnout více než 20 vítězných bodů, jinak zvítězil SSSR. (asi by sa tam hodilo lepšie slovo zvítězilo)

alebo (keďže predtým bol použitý pojem hráč za SSSR)
Jestliže hráč za USA zahrál událost „Válečné hry“ musí dosáhnout více než 20 vítězných bodů, jinak zvítězil hráč za SSSR.

27.2.2010 01:01:03

str.11
12.0 ČÍNSKÁ OBČANSKÁ...
C3i Magazine #19, copyright RBM Studio
(v deluxe pravidlách je to číslo 21, nie 19)

12.1 Pole Čínská občanská...
prvá veta - Pole „“Čínská... (apostrofy)
druhá veta - Území patří do Asie, nikoli však do Jihovýchodní
Asie ale nemá vliv na žádné bodovací karty.
(miesto ale by sa asi lepšie hodila spojka "a" a pred ňu čiarka)
predposledná veta v tomto bode - ...nemá totopole již žádný další efekt. (oddeliť toto pole)

bod - 12.2 Kontrola...
v poslednej vete - ...celou dobu hru, žádný z hráčů nezíská
vítězné bod
(dobu hry; vítězné body)

27.2.2010 01:21:11

Vybíráme z Bazaru

Dawn of the Zeds (Second edition)
Dawn of the Zeds (Second edition)
Akt. cena: 1899 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas