Studená válka 1945–1989

xxxxxxxxxo hodnoceno 544x (Seznam vlastníků)

Studená válka 1945–1989 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Ananda Gupta
Jason Matthews
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Joe
Joe - avatar

Hral TS niekto online?

Ja som pred časom hral asi 3 hry na http://acts.warhorsesim.com/tws.asp a aj keď som myslím vždy prehral, bola to zábava ;)

Samozrejme, hrať naživo je omnoho väčšia, ale keď nemáte ako a s kým, je to celkom vhodná náhrada.
4.2.2010 11:32:18

vassal
môžete mi dať prosím dakto návod ako spojazdním cez ten vassal modul?? Je to cez mail alebo ako ?? Nerozumiem :))

4.8.2011 03:19:00

to stOKYi
ahoj. tak cez ten vassal to je celkom príjemné hrať. nainštaluješ vassal, stiahneš nejaký modul TS - najlepšie najnovší a potom ten modul otvoríš cez vassal. následne si vyberieš za aký variant chceš hrať - či čínsku občiansku vojnu alebo klasický TS- a potom si zvolíš stranu, za ktorú budeš hrať. no a potom už hráš. ťukneš na takú ikonku kariet kde sa ti otvorí okno s kartami a tam dáš deal cards, čím rozdáš na ruku oboch hráčov zodpovedajúci počet kariet no a potom si klikneš na symbol strany za ktorú hráš a už ti ukáže tvoju "ruku". potom všetko riešiš cez pravé tlačítko myši. ak chceš robiť prevrat, klikneš na súperove žetóny v krajine kde chceš prevrat robiť a dáš coup a sám ti to program vyhodnotí. tak isto sa rieš zahranie karty. dáš pravé tlačítko myši na kartu ktorú chceš hrať a vyberieš si možnosť - play for OP´s, play as event alebo play for space race. ak je to súperova karta tak ti tam ponúka play OP´s before event, play event before OP´s a play for space race a tak postupne hráš. ak odohráš svoj ťah, tak dáš save a pošleš to súperovi. ten musí mať nainštalovaný vassal a stiahnutý modul TS. najlepšie ak má ten istý ako ty. ak mu príde e-mail so súborom, tak len si otvorí ten súbor a hrá ďalej. a takto stále dokola. v skratke to je asi tak všetko. je tu možno aj online hrania, ale to potrebujete mať obaja pospárované počítače napr. cez hamachi a potom jeden z vás musí vytvoriť "miestnosť" vo vassale, kde ten druhý vojde.

4.8.2011 08:33:02

monkeyml, stOKYi
na online hru hamachi ani nic jiného potřeba není. Vassal hráče spojí sám přes svůj server. Uvnitř programu je k tomu jejich vlastní jednoduchý klient.

4.8.2011 14:29:01

sorry
tak sa ospravedlňujem za zlu info :-) uz som dlho nehral online :-)

4.8.2011 14:55:18

monkeyml
samozrejme že nevadí za malú deinformáciu :) A ďakujem samozrejme :)

5.8.2011 03:27:48

vassal
mozno to sem uplne nepatri, ale nevie mi niekto poradit ohladne online hrania cez vassal?
akym sposobom sa riesi karta missile envy, alebo Bear Trap? myslim tehcnicky. SPustim ME ako event a co dalej? neviem ako to posunut dalej. Pri Bear Trap/Quagmire zas neviem ako discardovat karty....

EDIT: tak nic. skusam to solo a tieto veci solo nefunguju ako som sa prave docital na BGG.... :)

21.8.2011 22:37:19 | Upraveno autorem (porovnej)

BTW
nedal by dnes vecer niekto online particku s beginerom (beginerom co sa tyka vassalu) ?

22.8.2011 10:33:59

to gaspar
ja by som zahral, ale môžem až v stredu. takže ak chceš, tak mi napíš správu a sa dohodneme :-)

22.8.2011 11:25:44

vassal online
Hrává ještě někdo Studenou válku přes Vassal? Rád bych to zkusil, ale těžko hledám spoluhráče.

7.5.2014 19:35:57

to Pedestrian
ahoj. ja to hravam aj s kamosom, ktory je momentalne v cechach.
skus napisat na mr.bruno.smith gmail :)

22.12.2014 10:29:12

vassal hrani
ahoj, ma nekdo zajem zahrat si na vassal?
velmi rad si zahraju

22.11.2015 16:09:19

vessel karty
ahoj, nema niekto preklad kariet na vessel?

16.12.2015 12:45:41

Vassal - je TS vhodné hrát e-mailem?
Začal jsem trochu koukat na vassal a vyzkoušel jsem jeden z novějších modulů pro TS, zatím jen sólo, abych si to osahal. (Většina příspěvků v této diskuzi se asi týkala starších modulů, v tomto je vše již zcela automatizováno - rozdávání karet, hod kostkou, ..., ale to nevadí.) Někdo níže psal o hraní Studené války pomocí vassalu přes e-mail. Jestli jsem to správně pochopil, tak TS není zrovna vhodná hra pro hraní e-mailem: nahrajete si soubor s uloženou hrou, zkusíte převrat, no a když kostka nepadne, tak hru zavřete, nahrajete soubor znovu a zkusíte to ještě jednou. Tedy zkrátka jen pro poctivce. Nebo je tento způsob podvádění nějak ošetřen?

2.9.2016 16:19:26

Aplikace na Google Play
Zdravím, tato diskuze je stará jako Metuzalém proto si dovolím ji oživit s informací, že již nějakou dobu je na GooglePlay aplikace Twilight Struggle, cože je přesná kopie deskovky do apky. Dá se hrát offline i online proti přátelům nebo cizím lidem, technicky je to provedeno téměř dokonale. Apka stojí cca 150 Kč (kupoval jsem jí asi před půl rokem, už přesně nevím kolik a v GP to již nevidím) a stojí to za to!

15.11.2020 14:56:25

Hra ze steamu
Ja v posledni dobe TS zase propadnul a hraju ji pres Steam. Koupil jsem kdysi davno za par eur a je to vyborne implemetovany, doporucuji.
Kdyby si chtel nekdo zahrat, dejte vedet ;-)

28.11.2020 11:02:14

fuchso
já bych zahrál...herní jméno: Nathanael
tak kdybys zadal hru, potvrdím a můžeme prubnout. Teda takovou tu hru, jak máš 45dní na odehrání a prostě hraješ tahy, jak se k tomu dostaneš.

28.11.2020 11:12:11

Nathanael
Hra je zalozena ;-)

28.11.2020 21:37:02

Vybíráme z Bazaru

Shadows in Kyoto
Shadows in Kyoto
Akt. cena: 77 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas