Studená válka 1945–1989

xxxxxxxxxo hodnoceno 545x (Seznam vlastníků)

Studená válka 1945–1989 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Ananda Gupta
Jason Matthews
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

DELUXE versus STARÁ edice

Protože se už konečně rozhoupávám si hru pořídit (vzhledem k tomu, že jsem si dal tolik práce s lokalizací karet), tak jsem se chtěl kompetentních a znalých hráčů TS zeptat čím se liší nová a stará hra. Nejde mi teď o kvalitu zpracování komponent (mapa na tvrdé desce, silnější žetony atd.), ale hlavně:
1) O pravidla - jsou tam nějaká rozšiřující pravidla proti překladu od Sasy, který je zde ke stažení?
2) O karty - jsou tam nějaké další karty, které v základu nejsou, eventuelně změna původních karet oproti lokalizované sadě, která je zde ke stažení?
3) Jestli mapa, kterou jsem lokalizoval a je tady ke stažení odpovídá mapě z Deluxe edice? Vím, že v Deluxe edici je mapa mírně jiná, ale jde mi spíš o to jestli na mé lokalizované mapě nechybí nějaký výrazný prvek pro hru s Deluxe edicí.

Jde mi o to jestli budu potřebovat v lokalizaci něco dodělat.
A jestli ve zde zveřejněných pravidlech bude třeba něco dodělat.
Pokud se ve hře vyskytují nějaké nové karty, tak bych prosil o jejich naskenování v rozlišení tiskové kvality (300 - 600DPI). Kdo by to naskenoval, tak by mi to mohl poslat, abych soubor lokalizovaných karet doplnil o ty nové (pokud tam teda nějaké nové jsou).
29.1.2010 11:45:39

kren
Starou edici nemam, ale pravidla jsem se ucil z prekladu Sasy a kontroloval to s EN pravidly Delux edice a zadnych rozdilu jsem si nevsiml. Jenom si vzpominam, ze je tam par volitelnych pravidel,ale zaklad mi prisel stejny.

29.1.2010 12:09:31

kren
Ano, jsou tam nové karty, celkem 6. Do pravidel je zařazeno volitelné pravidlo China Civil War - The China card začíná hru nekontrolovaná a USSR ji může získat až poté, co zaplatí (myslím) 3 influence. Chlívek pro toto pravidlo je i na mapě.

29.1.2010 12:21:02

DD

Nove karty
Problem je ze 3 z novych karet ktere tam jsou maji blbe text. Takze muzu udelat scan tech spatnych (nove se ceka az je vytisknou a poslou) a preklad musis udelat podle zverejneneho Errata.

29.1.2010 12:30:44

tzn.,
že když si koupím deluxe, tak budou mít 3 karty špatný text?

26.2.2010 13:52:14

to tajemná
Ano, nicméně 1) lze z webu vydavatele stáhnout opravu 2) moje české lokalizace jsou správně

26.2.2010 14:00:59

DD

to tajemna
No je tma pridano nekolik novych karet ktere v puvodni edici nebyly. A 3 z tech mam pocit 7mi novych karet maji chybu v textu (at to ze ma byt podtrzeny nazev, ci i fakticke chyby v textu). Vyslo PDFko s opravenyma kartama a co jsem v kontaktu z GMT tak nejak v prubehu nasledujiciho tydne by meli lidem kteri si koupili verzi se spatnyma kartama posilat reprint techto karet.

26.2.2010 14:02:07

tzn.,
že když si ji teď koupím, tak kdo mi potom vlastně pošle reprint těchto karet???

a krene, Tobě děkuji a Sasovi taktéž za to, že si hru můžu zahrát :-)

26.2.2010 14:07:39

DD

to tajemna
GMT - vyrobce hry. Staci jim napsat email ze sis koupila tu hru se spatnyma kratama, adresu, obchod kde jsi to koupila. A daji si te do databaze a poslou ti pak nove karty.

26.2.2010 14:11:26

a nevíte někdo,
kdy vyjde hra už s opravenýma kartama? Nemusím ji mít hned, ale zase abych ji měla v merku, jak bude ok...

4.3.2010 13:53:11

To tajmená
Myslím si, že to hned tak nebude.. Spíš bych řekl že až za pěkně dlouho.. ale komunikace s GMT je naprosto v klidu.. napsal jsem jim, že mám i 3 karty trochu špatné a slečna mi napsala, že mi je ke kartám přibalí.. takže můžu jen chválit....

4.3.2010 13:58:03

DD

opravena hra
No podle mne jedine co se zacne dit tak ze GMT zacnou ke hram automaticky pribalovat ty opravene karty. Krabice rozdelavat a cele znova balit podle mne nebudou. A to kdy budou v obehu krabice s uz pribalenyma kartama (pokud to tak vubec budou resit) je otazkou kolik se toho dostalo do obehu k ruznym distributorum, ale rekl bych ze i hodne podle toho jaka po tom byla na zacatku poptavka.

4.3.2010 15:20:40

ad Errata karty
No když jsem jim psal jak to bude s těma erratovanejma kartama, že jestli je budou posílat, tak se mne obratem zeptali jestli jsem už krabici rozbalil, že teď už ty 3 karty do krabic přidávají, tak jestli už náhodou nemám to nejnovější balení. Když jsem jim odepsal, že ne, že mám to starší balení bez těch nových třech karet, tak mi napsali, že mne zařazují do databáze a asi to budou posílat.

4.3.2010 15:31:09

křene
a kupovals to kdy?

4.3.2010 15:32:32

DD

Karty
Tak posilat to podle mne budou urcite. Alespon 20.2. mi psali ze do 2 tydnu by karty meli rozeslat.
Takze tedka uz spis zalezi z jake varky to kterej obchod bude mit naskladnene a to se pozna bez rozbaleni tezko :).

4.3.2010 15:33:58

to tajemná
Přivezl mi to rbx z Tomových her, když jsme natáčeli v Ostravě Deskohrátky.

4.3.2010 15:37:39

Bruno

Mecenáš trolíků

to user Joe
Joe, vsimol som si, ze na Twilight Struggle mas aj body vplyvu v slovencine. Je mozne nejako mi to poslat na mr.bruno.smith (at) gmail (dot) com? dakujem :)

25.4.2010 23:06:21

to Bruno
Já jsem při překladu taky uvažoval, že žetony přeložím, ale pak jsem se rozhodl, že je to zbytečné a že to není potřeba, protože ty originální žetony jsou velice kvalitní a nějaké přelepky, nebo výroba podomácku by jen skazila dojem ze hry. Texty na žetonech nejsou až zas tak důležité.

26.4.2010 07:54:14

Joe

Bruno
Pri tak dobrej hre, ako je Twilight Struggle, nehodlám rozširovať moju verziu žetónov - bol by som totiž rád, keby si ľudia kúpili originál. Ak si to niekto chce spraviť doma sám, nech si spraví aj žetóny. :)

26.4.2010 11:18:43

Bruno

to Joe and kren
to joe:
aj ja to tak vnimam. dakujem, ze ste mi vyhnali z hlavy, vyrobit TS doma na kolene. Asi by to skazilo celu hru. Velmi by som ju totiz chcel. Avšak, ked som zatuzil po hre, najprv som si objednal Axis and Allies - to som nakoniec stornoval, potom som sa rozhodol pre Memoir 44, a napokon som objavil TS. A naraz dat 120€ za hry naraz sa mi zdalo moc. A TS ma uchvatilo z recenzii natolko, ze som si ju chcel zahrat hned. Tot moj dovod na moj planovany "copyright crime" :)

27.4.2010 00:43:52

Bruno

add
zabudol som este dodat, ze hru si urcite kupim z najblizssej vyplaty:)

27.4.2010 00:45:57

Joe

Bruno
No, keď už ide o to, tak keby som mal sám peniaze, tak prvý je Memoir 44. Ale to je len moja preferencia :)

27.4.2010 07:32:42

Bruno

to Joe
Memoir 44 je uz objednany od soboty:)
Som rad, ze by si sa rozhodol rovnako ako ja.

27.4.2010 08:54:41

Bruno

CZ verzia?
existuje uz aj ceska verzia TS?
ak ano poprosim o link na obchod.
ja som nic take nenasiel

27.4.2010 11:33:12

to Bruno
Neexistuje
(už existuje)

27.4.2010 11:35:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Oprava karet
Je to už poměrně staré téma a tak by mi zajímalo, jestli jsou už aktuálně prodávané serie s opravenýma kartama? Dál bych se ještě rád zeptal... Je už na krabici napsáno, že se jedná o Deluxe verzi? Případně zmínka o revised vydání s opravenýma kartama? Nechce se mi totiž kupovat hru a ještě mít pak nějaké zbytečné shánění erratovaných karet. Díky

31.1.2011 12:53:47

Vybíráme z Bazaru

Nevinné hrátky Deluxe
Nevinné hrátky Deluxe
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas