Starcraft: The Board Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 109x (Seznam vlastníků)

Starcraft: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad

Protože se o tuto hru zajímám,ale bohužel nejsem angličtinář, chtěl bych se zeptat, zda tato hra má přeložená pravidla (a jak). Také podle různých obrázků jsem viděl hodně popsané karty.Takže jsem se chtěl rovněž zeptat jestli někdo se chystá přeložit karty.Moc bych se přimlouval za překlad.Recenze na Hraj.cz mne dost navnadila.
25.12.2008 07:39:00

Kubis
samozrejme puvodni nazvy jednotek, zadne pocestovani:-)

12.9.2010 10:22:29

ok
tak fajn. Sem rad, ze jsme v tomhle zajedno. :)

12.9.2010 12:20:13

kubis
bez počeštění... , ale mám pocit, že tahle sktečnost rozděluje hráče na dva nesmiřitelné tábory

12.9.2010 13:17:31

prosim o kontrolu
Mohl bych poprosit o kontrolu textu na zde uverejnenych kartach udalosti. Sem je procital uz tolikrat, ze tam ctu veci, ktery tam ani nejsou :). Dik

15.9.2010 08:16:37

Prosba o pomoc
Mam trochu problem s preklady nekterych nazvu karet technologii. Momentalne me trapi karta technologie Zergu - nemam ted kartu po ruce tak mozna nenapisu jeji nazev presne - Swarm Brooding = Jak byste to prosim prelozili??? Dik

PS. jeste se budu prubezne asi ptat na dalsi karty :) KOlikrat uz narazim na sve nedostatky v ENG takze budu urcite jeste potrebovat pomoc.

19.9.2010 11:54:25

Kubis
Swarm Brooding - je to neco jako vylihnuti se roje mladat. Ted me nenapada nejaky libozvucny opis:-)

19.9.2010 14:17:37

Kubis
Jedná se opravdu o swarm broodling? Není to náhodou schopnost královny (jednotka Queen) Spawn Broodling? Pokud mám pravdu, tak Broodling je jedna z jednotek, takže nepřekládat a spawn je vylíhnutí nebo zrození, ale v tomto případě bych to nazval jako zplození a nebo klidně i to zrození. Tedy Zplození/Zrození Brooglinga.

Tato schopnost je popsána zde http://starcraft-overmind.ic.cz/zerg_unit_Queen.php.

A klidně bych tuto stránku doporučil jako inspiraci pro překlad schopností.

19.9.2010 14:30:39

to Beholder
Je to tak jak rikas - je to schopnost kralovny. Ze je to nazev jednotky me teda fakt nenapadlo... sem si s tim lamal hlavu kua :).

Dik za link.

19.9.2010 18:12:50

stranka o SC
Tak na tehle strance jsem byl, ale jen letmo sem ji prolitl (videl sem neprelozene nazvy schopnosti a tak jsem hledal jinde). Fakt me nenapadlo si to precist, ach jo. Kazdopadne dik.

19.9.2010 18:15:59

Kubis
ještě upřesnění...ona to asi nebude jednotka v podobě figurky, ale v PC hře je Broodling jednotka která právě vznikne z jiné nemechanické jednotky při použití oné schopnosti Královny

19.9.2010 18:16:37

Kubis
jj, přeložené ty schopnosti tam bohužel nenajdeš, ale alespoň tam jsou slovně popsány a vytvoření českého názvu už pak nemusí být tak těžké jako vařit z vody ;)

19.9.2010 18:18:44

Beholder
Jako PC hru jsem hral, takze sem se snazil naroubovat preklad podle PC predlohy a nakonec kartu prelozil jako Zplozeni potomka, ale Zrozeni Broodlinga je rozhodne lepsi :)).

Zrovna ted si lamu hlavu s prekladem karty "Guardian aspect". Prelozil jsem to jako "Evoluce formy Guardian", ale nezni mi to uplne presvedcive :).

19.9.2010 18:25:54

Kubis
hmm, slovník mi vyhodil "vzezření". Takže třeba Vzezření Guardiana? Ale musel bych vidět celou kartu, respektive její text...

19.9.2010 19:00:19

sakra
vy mě ještě donutíte dneska vytáhnout tu rakvoidní krabici a na tu kartu se podívat:-)

19.9.2010 19:02:13

Spawn Broodling
je to vlastnost královny a přesný překlad by byl Zplození potomka - jelikož jde o destrukční vlastnost, která zničí nepřátelskou jednotku po vyhodnocení bitvy ve fázi odstraňování poražených jednotek, viděl bych to něco jako vetřelce, že se zplodí ten potomek v nepřáteslké jednotce, čímž ji zničí. Defakto jej zplodí ta královna s některou jednotkou soupeře.

19.9.2010 20:16:02

*
jelikož tam není Brood, ale broodling, mohl by název karty vyznít třeba kapku i perverzne, zplození potřením nebo tak nějak:-)

19.9.2010 20:23:50

Ringo
Tak předpokládám, že tohle všechno se už Kubis dočetl na tom webu, který jsem mu posílal :). A pokud dohoda zněla - jednotky nepřekládat, tak bych nechal Zrození Broodlinga, popřípadě Zrození Brooglingů, protože mám pocit, že v PC hře se z jedné jednotky zrodili 2 Broodlingové (ale v té deskovce to může být jinak, nevím)

19.9.2010 20:51:42

Guardian aspect
Tak co treba Morfovani Guardianu?? :)

19.9.2010 22:35:28

Beholder
az na to ze Broodlinga nelze povazovat za jednotku a ve stolni hre zadny Broodling neni, v podstate je to to co jsem napsal nize. Spawn Broodling je v deskovce bran jako jev, neco co nejaka jednotka provede.

19.9.2010 22:40:08

Kubis
nebo Mutace v Guardiana.

19.9.2010 22:45:29

Ringo
jasně předpokládal jsem že v deskovce to bude jen jev a jednotka zemře, ale v PC hře je Broodling jednotka, která má své statistiky stejně jako třeba Zergling, jen se nedá vyrobit v základně, stejně jako třeba Infested Teran. Proto bych se překladem nezaobíral a nepřekládal to stejně jako se nepřekládá Zergling, Mutalisk a další. Ale je to samozřejmě na Kubisovi, jak to vyřeší

19.9.2010 23:38:51

to all
Tak jsem poslal ke schvaleni bojove karty Zergu. Prosim o korekturu a pripadne pripominky, at to muzu opravit driv nez si to vytisknu :). Diky

21.9.2010 16:42:55

Terrani
Pri hre jsem to nikdy nejak neresil, ale ted behem prekladu jsem si vsiml, ze karty Terranu c. 4 a 6 maji Ground splash damage. Ale nechybi tam dovetek, ze se pouzije jen pokud je celni jednokou Firebat?? Pac takhle by se dodatecne poskozeni pouzilo vzdy, tzn i kdyz je celni jednokou Vultura nebo Marinak. Je to tak mysleno?

27.9.2010 14:51:27

to Kubis...
No v BW byly některé (staré) bojové karty i karty technologií - viz pravidla BW - opraveny/vyměněny.

Tuším, že tam spadla i Tebou zmiňovaná karta Terranů č. 4 a 5 - což je tuším kombinace Marińáka a Firebata, kdy Splash damage už teď udílí jen Firebat.

U karty č. 6 - což je tuším kombinace Firebata a Vultura to zůstalo stejné - tedy (omezenou) splash damage udílí oba dva.

Ještě na to doma mrknu přesně, takže to neber jako kánon :-).

27.9.2010 15:05:34

to all
Ale oficialne to receno neni, ze Splash damage lze aktivovat, jen kdyz je celni jednotkou firebat (u karty c. 4)

29.9.2010 11:56:38

Vybíráme z Bazaru

únikovka Potomci lesa
únikovka Potomci lesa
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas