Starcraft: The Board Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 109x (Seznam vlastníků)

Starcraft: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

j.r.fish

kde koupit

odkud jste si tu hru kupovali? na blackfiru jí mají za 2700, což je skoro dvojnásobek její ceny v eshopu FFG.
22.6.2009 01:18:41

The Hammer
jj, kdo koupil SC před několika měsíci a dříve udělal dobře. Teď už je v ČR jen posledních pár kousků s distribucí BF s cenou za 2400+

2.2.2012 13:03:03

...
A překvapivě mám jen ulomený jeden podstavec u jednoho Battlecruisera. To je úspěch :)

2.2.2012 13:07:51

to Beholder
Co se podstavcu tyce, tak ty se lamou i v prubehu. Ja nemel ulomeny zadny a ted mam asi 5. Chce to nejaky lepsi poradac a nebo se smirit s tim, ze se to lame a mit to bez podstavce nebo to prilepit zpet.

EDIT
Takovy skromny dotaz co to, ze se vsici rozhodli poridit si SC?

A jeste takova mala rada, nez zacnete hrat, udelejte neco s Order zetony, jelikoz zmoulanim v ruce se rychle osoupou (uz se to tu nekde resilo) a mozna i obalte karty, me se nektere na krajich trochu osoupaly...

2.2.2012 13:22:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Vojtech Musil
Mě osobně se zalíbil po první hře asi tak před rokem. Byl jsem překvapen, jak dokázali FFG perfektně do nejmenších detailů využít licenci od Blizzardu a líbí se mi prvek plánování rozkazů a jeho LIFO řešení. SC jsem se nahrál na PC na gymplu po síti, takže ten svět se mi líbí. Přítelkyně z toho zrovna odvařená nebyla, takže jsem nějak neřešil koupi. Až doteď, kdy se ze SC:TBG stalo nedostatkové zboží. Proto jsem ho rychle koupil dokud je :)

Karty budu mít obalené, protože musím pořešit překlad karet a co se týče order tokenů, tak dám na začátku hry pokyn k NEžmoulání :)

EDIT: podstavce jdou naštěstí celkem bez problémů přilepit. Takže zatím ten jeden ulomený nebudu ani řešit přes FFG service. Už jsem ho přilepil.

2.2.2012 13:34:59 | Upraveno autorem (porovnej)

to Vojta
1) Koupě asi proto, že se SC stává nedostupným
2) Order žetony si nastříkám lakem.
3) Karty si stejně vyrobím v češtině - budeme si to nechávat vyrábět s Tangramem u té jeho firmy, kde si nechává dělat ty karty i s výsekem. I s Brood War je to asi 500 karet, takže 1000 karet už přijde levněji. Kdyby do toho ještě někdo chtěl jít, tak to možná vyjde ještě levněji.

2.2.2012 13:37:37

kren
na kolik to výjde těch 500 karet, respektive 1500 karet, kdybych se čistě teoreticky přidal? A jak to vypadá? Ten lak, kterým to budeš stříkat je prosím tě jaký?

2.2.2012 13:39:16 | Upraveno autorem (porovnej)

to Beholder
Při počtu 1500 by to pravděpodobně vycházelo asi na 1,50 za kartu.
A ten lak myslím jakýkoli matný. Vyzkouším to na nějakých platičkách po vyloupaných žetonech.

2.2.2012 13:42:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Order zetony
Uvidis, ze po hre budes prvni, koho budes fackovat. :-D Myslim si, ze to k te hre patri... jinak to asi ani nejde hrat.

Jinak diky za odpovedi a snad hra bude bavit. :-)

2.2.2012 13:45:08 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
to není špatné za 750Kč. Na tu stejnou cenu mě příjdou jen obaly a papíry. A to jsou i ruby? Jak to vypadá? Jako běžná karta?

EDIT: akorát by bylo nutné před tím zkontrolovat všechny CZ karty, jestli tam není někde nějaká chyba.

2.2.2012 14:08:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
Cena je dobrá. Komplet karta - líc i rub. Před tiskem provedu komplet kontrolu všech textů.
Náhled byste mohli vidět u Sodovky, pár karet má ode mě u hry EVO.
Momentálně s krenem akorát visíme na mrtvém bodě, protože já to chci mít hned a použil bych podklady tady ze zatrolenek, kren chce radši lepší podklady (bez komprese), ale ani jeden z nás na to nemá čas to znovu dělat :).

2.2.2012 14:18:04

Tangram
aha, tak to je super. Každopádně počítejně se mnou. Na 90% bych do toho šel taky.

2.2.2012 14:21:15

kren
kren: "poslední kus z jednoho e-shopu, kde ho měli za 2124,-"

...dle ceny soudím, že jsme koupili ve stejném obchodě, já bral ten předposlední kousek...vše je OK, nic polámaného, není to BF verze.

2.2.2012 22:16:20

DUBino
pokud to není s distribucí od BF (nejsou tam CZ pravidla), tak to si dali v tom e-shopu hezkou cenu :)

2.2.2012 22:18:47

Tangram, kren, Beholder
Pokud by to bylo možné, rád bych se k akci tisku cz karet přidal. Pokud bych nereagoval na nějaké výzvy tu v komentářích, tak mne, prosím, kopněte PM zprávou.

2.2.2012 22:19:42

Vojtech Musil
O koupi jsem uvažoval už v době, kdy byla hra bezproblémově sehnatelná. Ale tehdy jsem si nedovedl představit, že bych za hru dal tolik...
Oprášení touhy pravděpodobně přišlo po přečtení zdejších top FF her, kde se SC pohyboval v popředí.
Časy se mění, hra se stává úzkoprofilovým zbožím a člověk je ochoten za kvalitu zaplatit...

2.2.2012 22:23:48

The Hammer
me to vyslo taky tehdy na cca 2000 i s rozsirenim.

2.2.2012 22:34:46

DUBino
Ja ji kupoval v podstate hned, co jsem zjistil, ze neco takoveho existuje, protoze se mi desne libila PC predloha. Na natu jsem si samozrejme nasel nejaky obrazek atp. a hned jsem mel jasno. :-)
Jen jsem jednu dobu litoval, ze jsem za to tech 2k uvalil, protoze mi hra lezela dlouhou dobu ve skrini, nebyli hraci, ale vyplatilo se a hra byla nejednou zahrana a musim uznat, ze to je hodne kvalitni kousek. :-)

3.2.2012 06:56:13

Order tokeny
Ako spomenul Vojtech nizsie, urcite nieco spravte s order tokenmi pred prvou hrou. Ja so po prvej hre nejake opotrebenie nevidel, tak som sa na to ... Ale asi po 10 hre zrazu zacali vyzerat strasne. Na niektorych skoro ani nevidno, co je to za order. Hned som ich prestriekal matnym lakom (mal som doma army painter). A pretoze je to super hra a bola dost draha, tak to cloveka nastve, ked vydi tak opotrebovane komponenty. Vyziadal som si nedavno komplet sadu vsetkych tokenov, aj pre rozsirenie, od FFG a hned som ich nastriekal lakom. Snad vydrzia dlho. Dokonca som rozmyslal, ze by nemolo marne, keby nejaka firma vyrobila plastove, kovove alebo drevene tokeny. Urcite by som ich kupil.

3.2.2012 12:26:04

kaves
tak my ani po ani nevim kolikate hre je mame porad jako nove, prostejenezmoulame. lezi u kazdeho hrace a kdyz chce zeton polozit, tak jen proste vezme a polozi. Zadne muchlani zetonu v dlani pri premysleni popripade prostojich.

3.2.2012 13:58:47

to Ringo
To proto, že to hrajete jen doma a opatrně ;). V Želivě jsem si na tebe vzpoměl, když jsme hráli se Sydem, Hrabinhem, Vixton a Kandelabrem hru Tales of Arabian Nights ;D viz fotka:

http://www.zatrolene-hry.cz/temp/Arabian.jpg

3.2.2012 14:12:16 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
strasne:-) Tohle bych pochopil jen v pripade, ze jde o zalozni kus prave pro tyto ucely. Talirky s jidlem na hraci desce, hrac opatlavajici v jedne ruce sunku....uff. Neni to fotomontaz?:-)

3.2.2012 14:39:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Není ;)
ale byli jsme opatrní. Jen se mě špatně hledala cílová města, protože byla zakryta talířky ;).

3.2.2012 15:16:43

:)
Hry jsou na hrani a u her musi byt zabava. Takze u nas k tomu patri i jidlo a piti. X her jsem jiz mel politych a drzi porad (chudak Talisman uz je lehce citit becherovym likerem, ktery na nem skoncil nekolikrat, ale videt neni nic). U veci, ktere nejdou sehnat je to neco jineho, ale u her, ktere jsou bezne v prodeji mi to nevadi. Hry maji slouzit lidem, ne naopak :)

3.2.2012 16:13:03

Sydo
tak jasne, ale Starcrafta bych takhle urcite nezneuctil:-) I kdyz ted tak marne premyslim, na kterou hru, z tech co mam, bych byl ochoten si nechat polozit talirek s jidlem nebo sklenici s pitim.

3.2.2012 16:33:26

nakup
jak tak ctu vase diskuze, tak mi to nedalo a jal se hledat, kde a za kolik jsem nakoupil ja :)
Nakonec to bylo aukro cervenec 2008
multipak 3500tis za nasledujici
! Agricola + rozšíření + Z-Pack + samolepky !

! Starcraft - The Board Game !

! Shogun !

! Dorn !
ale nenapadlo by me, ze ten SC tak vyleti nahoru

8.2.2012 23:35:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Skyrim: Dobrodružná hra
Akt. cena: 2400 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas