Starcraft: The Board Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 109x (Seznam vlastníků)

Starcraft: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

j.r.fish

kde koupit

odkud jste si tu hru kupovali? na blackfiru jí mají za 2700, což je skoro dvojnásobek její ceny v eshopu FFG.
22.6.2009 01:18:41

rbx

fish
Zkus si dat do googlu heslo "starcraft deskova hra" a na prvni strance ti vyjednou minimalne dva eshopy, kde to maji levneji nez BF. Kazdopadne srovnavat ceny u nas s cenami v USA je utopie. Uz kvuli postovnemu, ktere je mnohdy vyssi nez cena samotne hry, zvlast u tak velke krabice, jako ma Starcraft a jemu podobni.

22.6.2009 03:48:58

nakup SC
Zkus eshopy: bud www.planetaher.cz nebo www.gameboard.cz, na obojim jsou ceny malinko pod 2000 Kc (bez postovnyho), coz je sympaticka cena :-).

22.6.2009 07:18:10

...
Je nějaký rozdíl mezi Starcraftem distribuovaným od Blackfire a normálním Starcraftem?

31.1.2012 18:01:49

to Beholder
Ano, je. Na normalni Starcraft potrebujes PC a mozna i pripojeni k intenetu a stoji o pulku min. ;-)

31.1.2012 18:13:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Vojtech Musil
nevím jestli to měl být nějaký vtip, ale já se samozřejmě neptám na PC hru Starcraft, ale na deskovou hru Starcraft: The Boardgame.

31.1.2012 18:18:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
Podle tohohle

blackfire.cz/katalog/deskove-hry/deskove-hry-podle-pc-predlohy/starcraft.html

jsou u toho cesky pravidla.

Ale jinak je mi to osobne burt, at to napalej klidne za trojcaka, kdyz bude v Cechach diky dalsim kramum rozumejsi alternativa...

31.1.2012 18:21:36

to Beholder
Tak psal jsi normalni SC, tak jsem z toho usoudil PC verzi. V cem by jako SC od BlackFire mela byt lepsi? Nejsem si uplne jisty, ale mam takovy pocit, ze kdyz jsem SC shanel nekdy pred 5/6 lety, tak jsem narazil i na BF a za 2,7k to tam nemeli ani tehda. Mam pocit, ze to bylo za 2,5 - 2,6. Jenze ted je jina doba a SC je nedostatkove zbozi a myslim si, ze nepotrva dlouho a bude stat klidne i pres 4 tisice. :-(

31.1.2012 18:25:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Polylux1
No já bych nesnesl ani jejich logo na krabici :), ale předpokládám, že tam jsou jen ty jejich (určitě kvalitní) pravidla, jinak to je stejné. Když tak mě někdo vyveďtě z omylu prosím.

Co se týče SC:TBG, tak už jsou v ČR jen ty předražené kusy s distribucí od BF...

31.1.2012 18:25:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Vojtech Musil
A proč bych se proboha ptal na rozdíl mezi TBG a PC verzí? To mě považuješ za takové máslo? :) Ani jsem nikde netvrdil že má být BF verze lepší. Chci jen vědět zda je (kromě CZ pravidel) nějaký rozdíl mezi verzí s distribucí BF a mezi "normální verzí", tedy tou s čistě FFG distribucí

31.1.2012 18:28:35

to Beholder
To byla jen takova nadsazka... ;-) Neni tam rozdil zadny, jen v tech pseudopravidlech... pokud se teda konecne nehecli a neudelali tomu poradny preklad do grafiky, ale pochybuju. Spis bych se zabyval otazkou, jak to bude s podporou hry. Mam obavy, ze se rozproda i rozsireni a potom uz hra zmizi z webu FFG a bude konecna. :-(

31.1.2012 18:30:18

Vojtech Musil
to bude, protože už němají licenci od Blizzardu, takže nemůžou udělat ani reprint. Podpora (pokud myslíš náhradní díly) bude podle mě do té doby, dokud jim nějaké zbudou (jestli už se tak nestalo)

31.1.2012 18:31:58 | Upraveno autorem (porovnej)

to Beholder
Reprint me ani tak nezajima jako spis ty nahradni komponenty. Jsou nejake zetony a karty, ktere bych potreboval vymenit, tak nevim, jestli to budou porad davat - dokud jim nedojdou zasoby nebo tak a nebo je totalni smitec. Samozrejme by me zajimalo, co zapricinilo ztratu licence. Jestli byla cena tak vysoka a nebo si proste a jednoduse Blizz rekl, ze jim to sype moc a radsi by z toho chteli nejaky ten peniz urvat oni, protoze si myslim, ze hra delala dobre jmeno a je rozhodne top od FFG.

31.1.2012 18:38:54

Vojtech Musil
Imho proste tu licenci dostali bud na casove obdobi nebo na X varek. Mno a jak rikas pote co byl uspech (a vysel SCII) tak to proste napalili coz uz pro FFG razem prestalo byt zajimave. Imho normalni obchodni model ( i kdyz porad "horsi" nez kdyby na tom vydelavali vsichni, ale to kolos jako Blizzard nepali, a popravde s pristupem FFG - tem je to taky putna)

31.1.2012 22:27:22 | Upraveno autorem (porovnej)

tak už vím...
v čem se liší BF verze od normální verze bez BF distribuce. Na zadní straně krabice je neskutečně dementně přilepený český návod

2.2.2012 12:26:51

to Beholder
Tim se vysvetluje i ta cena ;-)

2.2.2012 12:28:49

to Beholder
Co znamená dementně ;)? Zrovna mám SC objednaný a asi to bude z obchodu co to měl od BF.

2.2.2012 12:30:11

kren
překlad je zabalený ve fólii a ta je přilepená (po celé ploše formátu A4) nějakým svinstvem na na zadní straně krabice. takže po odtržení (snažil jsem se opatrně) to lepící svinsto zůstává na krabici, která se tím pádem stala lepkavá a navíc to vzalo na několika místech sebou i barvu. Je to detail, ale mě to vadí (hlavně ten lepící spodek krabice)

2.2.2012 12:39:50

ad přilepená pravidla
Tak to je brutus. Od kohos to kupoval?

2.2.2012 12:41:12

kren
v hračkářství u nás v Havířově (viz. diskuze poslední úlovky)

2.2.2012 12:42:19

to beholder
Já koupil těsně po Želivy poslední kus z jednoho e-shopu, kde ho měli za 2124,-.
Nechal jsem si ho poslat z finančních důvodů až po 15. na dobírku, takže netuším jestli to bude i s tím bonusovým lepidlem.

2.2.2012 12:50:43 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
kurňa tak tos byl ty :). Měl jsem ho vyhlédnutý :)

2.2.2012 12:53:34

to Beholder
;D

2.2.2012 12:56:00

Beholder
Ten kousek jsme taky měli několikrát v rukou :)
Nás vyšel SC i s rozšířením Broad War na 2000 kč, jak tak zpětně pozoruju, dobrý nákup :) a bez přilepených pravidel...

2.2.2012 12:57:16

to Beholder
My jsme taky pořizovali "českou" verzi, ale pravidla tam byla jen přiložena ve fólii, nikoli přilepená, takže to máš nějakou bonusovou verzi :-)

2.2.2012 12:57:59

Kadaver
možná, že to přilepili až v tom hračkářství...

2.2.2012 13:01:15

Vybíráme z Bazaru

Příšerky ze skříně
Příšerky ze skříně
Akt. cena: 210 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas