Space Alert - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Czech Games Edition
Heidelberger Spieleverlag
REXhry
Rio Grande Games
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

kupit?

zdravim,hral uz niekto tuto hru?rozmyslam o kupe,len neviem,ci sa
tato hra da nazvat Rodinna.
3.2.2009 13:24:56

kúpa
ahoj idem si asi kúpiť túto hru podla všetkého je to super aj recenzia ma velmi zaujala aj diskusie k hre sú kladné.
Len sa chcem opýtať ako je to s tým rozšírením a ako sa dá hra obohatiť s tým generátorom misií.
Toť vše.
Ďakujem za odpovede.

14.8.2010 12:08:41

Vlaada

Balorok
Rozšíření by mělo vyjít letos na podzim, už je hotové a důkladně protestované, má hotovou grafiku... tak ještě finálně sepsat pravidla...

14.8.2010 13:27:57

Vlaada
hmm super už sa teším ked si o tom niečo prečítam.

14.8.2010 20:04:05

to Vlaada
Tak to už se na to rozšíření taky pořádně těším. Chtělo by to už nějaký obrázky, preview...prostě víc informací:) Na to, že to vyjde už na podzim, tak toho ven zatím moc neprosáklo.

14.8.2010 21:10:35

Archaon
hej hej presne ako hovoríš.

14.8.2010 22:09:24

Preview
Připojuji se k Archaonovi. Je škoda, že zatím prosáklo jen málo informací(vlastně skoro žádné), ale zřejmě k tomu mají v CGE důvod, tak nebudu naléhat :) Každopádně už se těším a pokud bude rozšíření alespoň z poloviny tak dobré jako Space Alert, tak to bude pecka.

14.8.2010 22:12:51

informace
no já mám informací spoustu, stačilo se na to zeptat přímo Vládi na Zatroconu. Nechtěl jsem to sem ale psát, páč jsem nevěděl, zda je to tajná informace či nikoliv.

15.8.2010 09:43:39

Adalpo
hmm. Tak sa spýtaj Vládi či môžeš niečo prezradiť alebo nie :)

15.8.2010 09:59:06

to Vlaada
co myslíš Vláďo, můžu něco prozradit? :)

15.8.2010 11:20:33

to All
Tak jsem se ptal Vládi a můžu prozradit co nového bude v rozšíření Space Alertu. Jen doufám, že si vše pamatuji správně a že nedošlo ještě třeba k nějakým úpravám. Když tak mě Vláďa opraví :)

Přibudou nový nepřátelé a další mise (zvukové stopy). Ty ale na rozdíl od těch původních nebudou mít 10 minut, ale 14 minut!! Tzn., že tam bude tím pádem i více nepřátel, ale počet kol po které se hráči budou snažit loď udržet v celku se nezmění. Za normálních okolností a s původními kartami by to však nešlo uhrát, takže další věc co přibude jsou karty akcí. Na každé straně budou vždy dva příkazy místo jednoho, třeba: pohyb výtah + pohyb vlevo nebo pohyb vpravo + střelba.
Přibudou také specializace pro jednotlivé členy posádky. Lepší střelec (bude dávat větší damage), opravář (může opravovat poškozené částí lodi atd.) A ty specializace budou mít dokonce i levely. Tím pádem bude existovat něco jako kampaň, kde hráči získávají zkušenosti za dokončené mise a vylepšují svou postavu.
Ty zkušenosti se budou získávat za spoustu věcí, třeba zabití všech nepřátel = bonus zkušenosti nebo konec mise bez jediného damage = opět bonus zkušenosti nebo třeba jen za to, že loď ustála všechny útoky a nikdo na palubě nepřežil. Tím se dostáváme k systému zaznamenávání zkušeností, kde o ně hráč může i přijít a být degradován. O tom ale moc nevím, respektive si to už nepamatuji, vím jen, že si bude moc jakoby uložit pozici (save). Nemůže ale ukládat často, páč to má nějaké nevýhody :)

To je myslím asi tak všechno co si pamatuji. No já osobně se moc těším.

19.8.2010 14:53:42

to Adalpo
Tak to vypadá nadmíru dobře, zkušenostní systém v takové hře zní velmi chutně a vypadá hodně dobře provedený. Vláďa si s tím očividně vyhrál. Už aby to bylo u mě na stole.

19.8.2010 15:36:38

rozšíření
Tak to vypadá jako prvky RPG, už se na to těším....:)

19.8.2010 17:35:07

Adalpo
hmm velmi super to znie som zvedavý ako to bude vungovať v praxi ale ten leveling je uplne super asi najväčší lad a ešte tie povolania

19.8.2010 17:36:44

Rozšíření
Nemůžu se dočkat, viděl jsem při testování a vypadá to úžasně, doufám, že do konce roku bude...

19.8.2010 20:40:49

a ešte raz rodinná
hra sa mi veľmi pozdáva,ale je jedna z mála,kde si neviem uzatvoriť predstavu.Odskúšať nemám s kým.Kúpil som už dosť hier na základe recenzií,diskusií a zatiaľ spokojnosť.Táto hra vyzerá veľmi príťažlivo,ale trochu ma odrádza ten názor Hamera a Krena.Ešte viac ma láka to spracovanie,veľmi pekné ku galaxi truckerovi.Je to teda fakt len stresák,nebude to so mnou nikto hrať?Je tu dosť hráčov,čo hru hviezdičkovalo,dajte ešte názor či to ako rodinná hra neobstojí.A ešte podotknem,že sme rodina kde sa hraje agricola,doba kamenná je pre návštevy.

8.9.2010 23:40:30

Space Alert v rodine
Space Alert milujem, ale hrávam ho s priateľmi na akciách, nie doma. Moja rodinná situácia je však atypická: syn (19) a rodičia (70). Syn so mnou nemá chuť hrať a rodičia nezvládnu ten stres a nedovidia čítať z kariet.

9.9.2010 10:38:12

SA jako rodinka
Já si koupil SA a ještě ho nehrál (nebyl čas :-() ale víkend je už opravdu domluvenej.
Co jsem ale četl pravidla a koukal na komponenty, tak si myslím, že je to normální pohodová hra. A jediným jejím problémem je relativní složitost (spíš obsáhlost a komplexnost pravidel). Takže počítej s tím, že se budete muset pár her prostě učit. Ale jakmile pochopíte principy, a trochu si to zažijete tak to bude super hra - podle mě teda...

9.9.2010 12:06:27

Dojmy!
Tak mám za sebou několik letů ve dvou a dojmy jsou jednoznačně pozitivní. Ze začátku jsem nechápal, co by na tom mohlo být tak zábavného, ale je to pecka! Jako opravdu super pecka! Jedinej zádrhel je, že ve hře míň jak 4 hráčů musí někdo ovládat (všichni) ovládat víc postav. Ale to se dá jednoduše změnit. Na BGG někdo udělal pravidla a hrací plán pro 1 - 3 hráče tak, aby se to dalo opravdu hrát s jedním pesantem. Což je super.

Jednoznačně doporučuju (pokud je rodinka aspoň trochu sci-fi pozitivní...)

12.9.2010 11:42:39

Koupím
Ahoj, nechce se někdo zbavit málo hraného kousku v dobrém stavu? Ideálně s rozšířením? Plánuju koupi tak že bych někomu pomohl od hry. Nabídky do zprávy.

2.11.2017 20:34:53

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds - Wyrdhollow
Warhammer Underworlds - Wyrdhollow
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas