Space Alert - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Czech Games Edition
Heidelberger Spieleverlag
REXhry
Rio Grande Games
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

kupit?

zdravim,hral uz niekto tuto hru?rozmyslam o kupe,len neviem,ci sa
tato hra da nazvat Rodinna.
3.2.2009 13:24:56

Drak
Já s přidám k ostatním, Space alert je jedna z mýc nejoblíbenějších her, ale v jednom úplně ztrácí kouzlo. Kromuž zmiňováno Arkhamu se dá v jednom výbroně hrát Dungeon Twister II, nebo Race for the Galaxy s rozšířením Gathering storm. Obě tyto hry mají speciální komponenty i pravidla přímo pro solitérní hru.

13.1.2010 09:38:55

dík
Díky za odpovědi, jdu prostudovat vámi navržené hry :)

Díky

13.1.2010 13:01:46

Počet hráčů
Uvažuji o koupi této hry jenom se bojím že na ní neseženu víc jak 2 hráče(ojediněle 3). Tak se ptám v jakém počtu je nejlepší tuto hru hrát?

21.4.2010 18:33:20

počet
v každém!
Moje nejoblíbenější sestavy:
ve dvou s Kreténem
ve třech s Vítkem a Elwenem
ve čtyřech s Kreténem, Vítkem a Elwenem
a do pětice ať se přidá kdokoliv...

21.4.2010 19:07:17

to dilli
díky, tak to je mazec čekal jsem že to bude jak např. v Shadow over Camelot že ve třech tě to hrát nenapadne. No asi si to koupim :-)
teď akorát přemýšlím jestli by nebyla lepší Colossal Arena.

22.4.2010 07:18:47

kaerdrak
Mám obě hry a obě jsem už několikrát hrál. Space alert, bych řekl, že je dobré mít 4 nebo 5 lidí. Jinak tam hraješ podobně jako ve vládcích za neutrálního hráče. Tedy hraješ za něj. Je to o komunikaci a čím víc lidí, tím větší je binec a chaos. Nejsem na to expert, ale ve dvou a ve třech bych to osobně nedoporučil. Naopak collossálka je úplně jiné kafe. Nelze srovnávat. Herně je to něco jiného. A co se týče počtu hráčů, tak ve dvou a ve třech nejlepší. Protože se na hracím plánu nestane tolik změn, než na tebe přijde řada. Takže v pěti je tam méně taktiky. Všechno jsou to čistě moje osobní názory a zkušenosti. Škoda, že bydlíš daleko od Prahy. MOhl bych ti to nejprve ukázat.

22.4.2010 08:05:46

to Elenistar
Díky za radu,
mohl by mi tady ještě někdo projevit svůj názor ohledně počtu hráčů pls? Zatím tu jsou dva "nesouhlasné"(neznamená že si jich nevážím), což je pro mne matoucí tak bych vám byl vděčný kdyby jste sem něco napsali.

22.4.2010 15:09:20

Kaerdrak
ve dvou jsem to nehrál, ale asi ani nechci, podle mého jsou dva hráči málo, řekl bych že nejzábavnější je na tom ta interakce, domlouvání se co kdo udělá kdy, překřikování, chaos atd :) čili čím víc hráčů tím líp. podle mého pokud chceš dobrou kooperačku i pro dva tak opět diporučím ghost stories.

22.4.2010 15:41:21

to Kaerdrak
Plně souhlasím s Kandelabrem. Taky jsme to nehráli v nižším počtu hráčů, než ve čtyřech, ale s androidama to nějak podle mě nebude ono. Bude tam právě chybět to chaotické dohadování, kvůli kterého je Space Alert tak výjimečný.
A přidám se k návrhu Ghost Stories. Velmi povedená hra i ve třech i ve čtyřech hráčích. Ve dvou jsem nehrál.

22.4.2010 15:58:11

Kaerdrak
hrál jsem i ve dvou a mě to bavilo, ale je pravda, že to neni sranda, je to prostě hra. užiješ si to až od těch čtyř lidí.
nicméně si stejně dovolim tuhle hru doporučit, mě se líbí.

22.4.2010 16:03:06

to kandelabr
Díkec za radu. O koupi Ghost Stories asi moc uvažovat nebudu jelikož se mi nelíbí herní prostředí a je o pár stovek dražší než Alert

22.4.2010 17:42:01

to all
Fakt díky moc za rady moc si jich vážím, zatím mě necháváte v "uličce nejistoty". Možná to opravdu koupím...nevím..... ach jo :-D

22.4.2010 17:48:32

Kaerdrak
hra je to výborná, ale pokud bys chtěl hrát jen ve dvou, tak bych ji nekupoval. Nevyužiješ dle mého její potenciál.

22.4.2010 17:53:37

to kandelabr
ve dvou či ve třech, ve třech se to hrát už nějak rozumně nedá?

22.4.2010 18:02:08

Kaerdrak
já myslim, že dá, ale bohužel to můžu srovnat jen s Arkhamem, a to jsou dvě, podle mě, odlišný váhovky.
když jsem to hrál s kamarádem hra nás bavila a s přítelkyní taky občas zahrajeme. ve třech je to lepší a byla to už docela zábava.
myslím, že je tam zajímavé, že se hraje na čas. zároveň je to hra relativně krátká, což je taky výhoda.
a nevýhoda je, že budeš-li hrát každý den, brzo dojdou mise.
ale jak řikám, můžu srovnat jen s arkhamem a navíc se mi ta hra líbí tak nějak celkově :-)

22.4.2010 18:16:52

to Boldrick
takže má hra nízkou replay abilitu? dá se nějaká mise hrát i třeba vícekrát aniž by ti snižovalo zážitek z hraní?

22.4.2010 18:30:40

znovuhratelnost
Tolikrát jsem sice nehrál, ale myslím si, že se ti to jen tak neohraje. I když máš stejný scénář, tak hra je pokaždé jiná. Tím jsem si celkem jist. A vždy to jde nějak vylepšit.

22.4.2010 18:35:52

znovuhratelnosti
bych se taky nebál, podle mého je tam toho dost. navíc se plánuje rozšíření...
ve třech to bude rozhodně lepší než ve dvou. teď ale nevím jestli i ve třech se hraje s neutrální postavou...

22.4.2010 18:40:01

počet "hráčů"
pokud vím tak musí být čtyři nebo pět figurek. Tedy ve třech hráčích jeden nebo dva androidi. Když hraje pět figurek tak tam jsou snad takzvaná nepotvrzená nebezpečí a ta platí pro pět hráčů. Takže mě opravte, ale myslím, že hrajou vždy čtyři nebo pět "hráčů"

22.4.2010 18:45:37

Elenistar
taky mám ten pocit, nemám teď čas na to mrknout do pravidel, ale co si pamatuju tak i ve třech hráčích musí být jeden bot navíc.nevím moc jak to funguje, ten robot se taky programuje? jestli někdo hraje se dvěma setky karet tak potěš.

22.4.2010 18:54:15

robot
moc jsme to s nim nehráli, ale tam je to snad tak, že hráči dostanou více karet a můžou mu to tam sázet všichni hráči. není to tak, že by si měl dvě oddělené sady kaert. aspon doufám, že to tak je...

22.4.2010 18:56:16

figurky a zavěr
souhlasím s elenistar, co jsem četl z pravidel tak musí bejt min vždycky 4 figurky.

takže závěr zní: "při třech hráčích se dokážeš pobavit?"

22.4.2010 18:58:35

závěr
Hrál jsem to i ve třech a nebylo to špatný. Je to primárně pro víc. Ale osobně bych to bral jako příjemnou možnost hry. A preferovat čtyři nebo pět. Toť můj názor.

22.4.2010 19:20:58

all
jak píše Elenistar, vždy musí být min. 4hráči
ve dvou jsou dva androidi a ve třech jeden. hráči mají více karet a každý smí dát kartu na androida/y, ale ta už se nesmí vzít zpátky, což taky pěkně zamotá rozkazy:-) proto i ve dvou či třech to je hratelné.
roboti jsou něco jiného ty se tam spouštějí rozkazem, ale nehrají jako androidi :-)
k té znovuhratelnosti: mě se to ještě neohrálo a to mám SA tak rok, ale nehraju moc často, jen mám ten pocit. a je pravda, že mise jsou díky různým nepřátelům hratelné vícekrát a hlavně pokaždé trochu jinak. takže asi souhlas s kandelabrem, neohrahe se to hned:-)

23.4.2010 15:06:24

to all
Moc díky, asi jsem se rozhodnul, vezmu Space Alert....ale jeste se uvidí....:-)

23.4.2010 21:33:17

Vybíráme z Bazaru

Chameleón
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas