Sid Meier's Civilization: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 626x (Seznam vlastníků)

Sid Meier's Civilization: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Tak s chutou do citania :)
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1756
13.11.2010 08:08:37

Stava se to.
Dokonce se najdou chybky i v originalnich pravidlech.

21.7.2013 12:00:47

Pomoc
Zdravím všetkých ktorí sa radi hrajú a poprosím o pomoc, chcem si zahrať civku sám, našiel som pravidlá pre jedného ale nerozumiem tomuto :
1. Trade: At the start of the trade phase of the 4th turn onwards roll a d6-2. This represents the number of Trade Points or Culture Tokens available for you to trade. You can trade on a 1 for 1 basis Trade Points or Culture Tokens, a 6 to 1 basis for a random village token, a 10 to 1 basis for a random barbarian token. Eg, a 4 is rolled, you could trade up to 2 Trade Points for 2 Culture Tokens or vice-versa , trade 6 of your Trade Points or Culture Tokens for a random village token or trade 10 of your Trade Points or Culture Tokens for a random barbarian token.
Poprosím niekoho kto ovláda angličtinu lepšie ako ja, (čo je asi 95% ľudí) aby mi vysvetlil ako jtoto pravidlo obchodu myslené. Vopred pekne ďakujem.

26.10.2013 11:48:06

Zhruba
Obchod: Od ctvrteho kola na pocatku faze obchodu hod sestistenkou a od ni odecti 2. Vysledek je mnozstvi kulturnich tokenu nebo bodu obchodu (tedy 0 az 4), ktere muzes smenit (jakoby s virtualnim hracem). Menis v pomeru 1:1. Navic muzes za sve body obchodu nebo kulturni tokeny koupit nahodny zeton vesnice nebo chyse. Chyse je za 6, vesnice za 10

26.10.2013 12:51:47

to rndm
Vďaka pomohlo :-)

26.10.2013 17:56:41

nejsem si jist
Q: Can a player use the “Once per battle” abilities on the Animal Husbandry and Biology techs multiple times per turn if he fights multiple battles?

A: Yes .Animal Husbandry and Biology can be used multiple times during a turn, just not more than once during a single battle.

Nevím jestli to dobře chápu, ale dejme tomu jsem na tahu, mám zraněnou jednotku už ve frontě a před umístěním své jednotky, ji vyléčím pomocí výše zmíněných techů. Pak hraji svou jednotku do fronty, kde dostane zranění, ale nepadne. Jestli jsem překládal dobře, mohu opět použít ten samý tech k doléčení i této jednotky, takže dojde k jeho použití 2x za kolo.

A ještě poddotaz...Zpracování kovů umožňuje zahrát s útokem jednotky kovadlinu +3 k síle jejího prvního útoku, pak jsem myslel, že když přežije bonus se ztrácí a platí síla vytištěná na kartě. Ve FAQ se ale dočítám, že strenght boost trvá do konce bitvy, takže když např. s boostem má jednotky sílu 5 a přežije ve frontě, nepřítel útočí na jednotku se sílou 5?

Díky....furt se učím a to jen jedna hra

13.11.2013 22:03:43

Animal husbandry, Biology
Dle tebou citovaného FAQ, to lze pouze jednou v jedné bitvě ("just not more than once during a SINGLE battle"), ale pokud v kole svedeš více bitev, můžeš v každé této bitvě JEDNOU použít zmíněnou technologii. Kolem zde mám na mysli herní kolo, ne kolo bitvy. Snad je to pochopitelné:)

13.11.2013 22:17:44

re Pernicek
jj, urcite. Muzes to pouzit v kazde bitve, i kdyby jsi bojoval 5x za kolo.

Co se tyce Zpracovani kovu, tak to hraje jak je psano, tj. k sile prvniho utoku, pak uz pocitame normalni silu. Prvni utok napr. 5, pak uz klasicky 2.

14.11.2013 07:09:23

dik
Chapu chapu,jsem zamenil herni kolo a kolo v bitve a pak mi to moc nedavalo smysl =))

14.11.2013 07:45:00

honzikeben
Zpracování kovů je upraveno ve FAQ 2.0, jak píše Pernicek, takže bonus zůstává po celou bitvu. Samozřejmě stejně jako většina techů s aktivací za surovinu se dá použít jen jednou za herní kolo.

14.11.2013 08:13:47

aha
tak super :) tím lépe :)

14.11.2013 14:04:21

Mince ?!
Ahoj, mám dotaz ohledně kulturních karet - counterfeiters , depression, bank scandal - odebrání mince - týká se to věty - discard 1 coin token of your choice ..
Rozdělujeme mince na 2 typy - nakreslené (např na mapě, techu(byrokracie, státní služba apod.) socialní politiky(patronage) a investice -označujeme je velkým tokenem zlaťáku - investice např hrnčířství, demokracie apod.

Dotaz - můžu odebrat(po zahrání např.depression) ještě neinvestované velké coin tokeny nebo pouze namalované mince?
Dotaz2 - při kultruní kartě "Dar zdaleka" může protihráč kterému daruji minci jí použít na investici ? resp jaky typ mince.

Díky moc ..

15.11.2013 00:18:27

tonkik
Jak chceš odebírat kreslené mince? Odebírají se žetony.
O investiční žetony se přijít nedá, ale ty máš snad až ve chvíli, kdy je dáváš na investici.

Protihráč může samozřejmě získaný žeton mince odhodit a dát místo něj investiční žeton na investici.

15.11.2013 09:12:58

tonkik
Tady je mozna problem s oznacenim komponent. Mince se deli na namalovane a na zetony minci (takove male, zlate). Namalovane proste jsou a dokud ovladas patricne pole nebo mas vylozenou patricnu kartu, mas zvednute pocitadlo minci. Kdyz o kartu nebo o pole prijdes (zmenis zpusob vlady, souper postavi armadu na tveho slavneho obchodnika...), pocitadlo minci si snizis. Nic jineho s nimi delat nemuzes.
Zetony minci dostavas vestinou za splneni nejakeho ukolu, pripadne od spoluhracu (za vyhrany boj polozis zeton na Zakonik, kdyz hrac vyuzije kartu daru, dostanes zeton mince a polozis ho na kartu sveho naroda). Kazdy zeton mince, ktery mas, ti zveda pocitadlo minci. Pokud zeton jakymkoliv zpusobem ztratis, pocitadlo jde zase dolu. Tyto zetony jsou jedinym platnym cilem pro kradeni a zahazovani.
Pak jsou zde zetony investic (velke, zlate). Na zacatku tahu - jen na zacatku tahu - se muzes rozhodnout, ze zahodis jeden ze svych zetonu minci (a snizis si tak pocitadlo minci) a vezmes si misto nej jeden zeton investice, ktery ihned polozis na jednu z investicnich karet. Investicni zetony jsou vzdy investovany (neexistuje nic jako neinvestovany zeton), nikdy je uz nevymenis zpatky na zetony minci a nikdy o ne nijak neprijdes, nefunguje na ne zadne kradeni ani zahazovani (predstav si to jako investici do vzdelani - granty spolknou penize, mozna ti daji nejaky vynalez, ale prachy z nich zpatky nedostanes).

15.11.2013 12:35:06 | Upraveno autorem (porovnej)

aradraug
No ja to chapu, ale uz vim kde je asi problem , oznacujeme si mince extra (aby v tom byl poradek kdyz nekdo jede na mince via Amik) delame to tak, ze kdyz dostanes minci kreslenou , da se ti ta mala zluta, a kdyz napr dostanes minci na hrncirstvi tak dostanes jednu malou na kartu techu a jednu velkou kterou muzes investovat na zacatku tahu. Takze v jednu chvili mas dve (jednu na karte kde je max 4) a jednu velkou na investici. Delame to hlavne z duvodu poradku protoze mince na hraci karte naroda se pomerne rychle smaze a at vime co kam patri) :))

18.11.2013 13:01:11

tonkik
Pokud to delate takhle, tak se nedivim, ze v tom mate chaos.

18.11.2013 13:07:51

bojový limit karet na ruce
"Útočník i obránce si každý zamíchají balíček svých záložních sil a náhodně si líznou karty jednotek, aby jejich počet odpovídal bojovému limitu ruky."
Není tedy možné si líznout na ruku menší počet karet než je limit? - za předpokladu že mám větší počet karet než je limit, ale chtěl bych je ušetřit na jinou bitvu...

26.12.2013 14:55:42

rizek.martin
Pokud muzes dobrat karty, musis je dobrat. Usetrit na jinou bitvu je muzes proste tak, ze je nenechas zabit.

26.12.2013 14:59:57

Oficialne pravidla nejasnost
Na strane 21 v oficialnych pravidlach k hre je v sekcii Pyramida Technologii ako priklad napisane nasledovne.

Technologia Zakonnik spristupnuje budovu obchodna stanica - to chapem, a statne zriadenie Republika - to chapem tiez, ale nasledovnej vete nerozumiem.
" To umozni hracovi "ihned" budovat Obchodne stanice a prejst na statne zriadenie Republika."
- preco je tam ihned ? Je to myslene vo faze Sprava budov kde sa mozu stava budovy podla mna.

Co sa tyka minci tak pokial mam napr 5 minci a moj obchod mi dovoli vyskumat trebars technologiu 2. urovne tak spadnem na 5 bodov obchodu vdaka minciam. Ale ak by som mal 12 minci a uroven obchodu 6 a vyskumam technologiu 1 urovne tak mi zostane 0 obchodu a nesmiem to uz zvysit na uroven minci t.j. 6 bodov obchodu. Aspon takto som to pochopil z fora tuna. Je to spravne ?

Dakujem za prip. info.

13.1.2015 15:34:17

Juraj
Občas se může stát, že se k technologii dostaneš i v průběhu aktivace měst, proto ono "ihned".

13.1.2015 15:39:03

aradraug
Dakujem za info to som netusil zatial som odohral len jednu hru a vela casu som najprv venoval pravidlam nech zbytocne nehram zle kazdu vec.

A co sa tyka tych minci tak som to pochopil spravne ?

13.1.2015 15:41:06

Mince
Když máš méně obchodu, než mincí, zůstává obchod po vyzkoumání na stejné úrovni. Takže obrazně řečeno, počet mincí po výzkumu neslouží jako zarážka na onom čísle, ale spíše jako masa betonu od nuly až k počtu mincí. :D Tedy, pokud je obchodu více než mincí, tak se při výzkumu (a pouze při výzkumu!) opravdu o mince "zarazí" a když je obchodu méně, než mincí, tak se už nepohne níž (ale ani výš).

13.1.2015 16:08:32 | Upraveno autorem (porovnej)

banane4joy
No super tak teraz uz to chapem teraz ako to bolo myslene.

Velmi pekne dakujem.

13.1.2015 17:21:43

postup na kultuře
Sorry jestli dabluju dotaz, ale nechtělo se mi to pročítat.

Jsem lehce zmaten ohledně postupu na kultuře. V pravidlech je, že hráč může kdykoliv během fáze správy měst utratit žetony, posunout se a využívat výhody (např. jako číňan jsem v pohybu odkryl vesnici, dostal body, ty ve fázi správy měst utratím, dostanu např. kartu na surku nebo osobnost, které okamžitě využívám, poté se zaměřuju v jednom městě na kulturu, sbírám body a opět utrácím = posunul jsem se během správy měst 2x na culture tracku nezávisle na sobě).

No a pak jsem se tu ve stažitelných souborech dostal k přehledu kola, kde je pořadí, co se dělá ve správě měst, kdy se prvně utrácejí body a pak až se řeší akce, např. kultura...to by tím pádem říkalo, že body můžu utrácet jakoby až s kolovým zpožděním....

Má k tomu někdo něco? =))

Díky

12.12.2015 11:47:35

Pernicek
Utratit kulturu můžeš kdykoli ve fázi správy měst.
At any point during their City Management Phase, a player may
choose to spend some or all of their culture tokens to advance
their culture level marker up the culture track on the market
board.

12.12.2015 12:31:39

Froggery
Super, díky.

12.12.2015 12:43:54

Vybíráme z Bazaru

Nájezdníci ze Skýtie EN
Nájezdníci ze Skýtie EN
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas