Shogi - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: strategická
Čeština: není
Vydavatelé: FX Schmid
shogi.cz
The Shogi Association
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1000
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

hrajete nekdo?

.
14.11.2010 22:34:16

ndru
jasně, odkud jsi ? :)

15.11.2010 00:14:33

trohat
takova mala vesnice mezi valasskem a slezskem (udajne kravarskem). nejakych 30 minut od nejbilzsiho vrcholu beskyd (e;

shogi nikda nehral. jen zkousel pc verzi pod linem

15.11.2010 06:34:57

ndru
Jednou jsem to viděl, ale měl jsem problém odlišit od sebe jednotlivé figury. Prostě nejsem na ty japoské znaky zvyklý.

15.11.2010 07:50:13

Parxel
Existuje i evropská verze, kde místo znaků je symbol, který zároveň vysvětluje pohyb figury. Hra je to zajímavá, ale stejně jako šachy je to o znalosti kdy a jak zareagovat na konkrétní situaci. Existují dokonce pojmenované formace (hrady, tvrze, apod.), které se už od začátku musí utvářet, ale pak je téměř nemožné jimi prorazit, pokud protihráč neví, o co se jedná a neutvoří jinou formaci. Je to skoro encyklopedické vzdělání, ale hrát jen se znalostí základních pravidel je zábava.

15.11.2010 08:01:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Havelock
To co píšeš celkem chápu. Hrál jsem pár let závodně šachy a právě z toho důvodu jsem skončil, protože mě to přestalo bavit. Studovat partie a učit se zahájení atd. Nic pro mě.

15.11.2010 08:18:46

jeden z duvodu proc mam rad go
sic tam taky jde studovat partie. situace. existuji taktiky. ale porad se to da hrat i jinak a u go casteji prorazim duchem (e;

15.11.2010 08:37:20

nicmene
shogi se hodlam nekdy podivat na zoubek

15.11.2010 08:37:46

ndru
já ze středních Čech - tak to mám dost daleko ...

Havelock:
hraju jen "rekreačně", tj. bez znalosti formací, a je to ok.
Naučil jsem se akorát japonské znaky protože mi přijde hezčí hrát s nimi. Na webu jsem hrával na brainkingu a tam nebyl problém přepnout na evropskou sadu.

15.11.2010 09:03:47

trohat
Souhlasím, že originál je originál. Proto ho mám taky doma. Ale musím říct, že třeba tenhle design mě uchvátil o trošku víc svým pojetím a zároveň srozumitelností:

http://www.boardgamegeek.com/image/481929/shogi

celkem zajímavý je i ten ála fantasy počin. Kdysi jsem si ho vytisknul na čtvrtku a zkoušel s tím hrát, ale nebylo to ono.

15.11.2010 09:16:38

Shogi mají v ČR čím dál tím větší oblibu.
Ahoj, jo hrajeme shogi. Mrkněte sem: http://www.shogi.cz/hrajeme - Tady najdete všechny akce. A nebo sem https://www.facebook.com/groups/cas.shogi/

20.2.2014 11:33:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Shogi
Tejto hre som sa nejaký čas venoval, ale mal som z nej taký zvláštny pocit, ako keby to bola nedotiahnutá hra. Najmä teda prvá a druhá figúra z kraja ako keby tam boli len do počtu, čo mi pride škoda, lebo hra je na pohľad skutočne pekná a so zaujímavými nápadmi! Inak dosť podobný je aj kórejský šach, vyzerá rovnako, ale sú tam v niečom odlišné pravidlá, už si nepamätám o čo išlo.

20.2.2014 12:25:30

Sem, Tam, ....
Sem tam si ju zahrám. Mám veľmi pekný set vhodný pre pre deti a amtérov: http://shop.nekomado.com/products/detail.php?product_id=8 S tou sadou je možné začať hrať asi tak po 5 minútach vysvetlovania pravidiel.

Je to v podstate prvá moderná stolná hra na svete. Podstatne lepšia ako naše šachy. Je tam dobre vymyslený handicap systém, takže ju môžu hrať hráči rôznej výkonnosti. Existuje aj zopár variantov na menších doskách takže je možné ju hrať "rýchlo".

Bohužial hráči Shogi trvajú na svojich Japonských znakoch a tým je hra dosť nedostupná pre širokú verejnosť.

5.3.2014 20:49:16

Shogi na Startovači
Ahoj, právě jsou shogi české výroby na Startovači! Nepropásněte tuhle příležitost a pořiďte si sadu shogi se zjednodušeným značením, které pro běžné hráče odstraňuje prvotní bariéru se shogi naučit. Můžete tak lehce naučit hrát shogi i své známé a pomůžete tím uskutečnit náš projekt. více na https://www.startovac.cz/projekty/shogi/

21.5.2014 16:50:27

zjednodušená pravidla
Podle dětských Dobutsu shogi jsme si se synem vyrobili vlastní verzi s rytířema a zatím jsme jen hráli na malých deskách 3x4 nebo 5x6 (Goro goro shogi). Klasickou hru jsme zatím nezkusili, ale i ty malé mne překvapily přes svůj zdánlivě jednoduchý vzhled svou hratelností.

22.5.2014 18:29:03

RE: Sem, tam, ... + RE: Shogi
springb: To se ti jen zdá :) V základním postavení je sice kopiník na nic, ale jezdec chrání docela důležité strategické pole. Síla v těchto dvou kamenech je teprve po vložení zpět do hry. :)

RioM: Ano, Nekomado je má pěknou sadu, pokud ale chcete něco méně infantilního a zároveň se naučit i japonské znaky, tak koukněte na můj odkaz na Startovač, mohlo by Vás to zaujmout. :)

5.6.2014 20:55:26

Shogi vs Trench
Může někdo porovnat a případně doporučit jednu z těchto her? Zatím zaujali obě :-)

12.7.2014 11:53:28

rozhodně Shogi
Trench je poměrně zdlouhavý, zvlášť na začátku.
Ta černobílá kombinace dělá hodně lidem problém v orientaci
A je (alespoň) zatím skoro nesehnatelný.
Rozhodně bych si ho nejprve zahrál než rovnou koupil - určitě není pro každého.
Shogi maj za sebou stovky let obliby a vývoje a to se podle mně
prostě projeví hned po pár hrách - chytlavostí, vyvážeností atd..
P.S.
Navíc se jde Shogi věnovat - turnaje, knihy, blogy, online hraní - je to celá kultura

13.7.2014 16:05:40 | Upraveno autorem (porovnej)

číňan
Díky, za info... Mě zaujal u hry Trench ten podtext 1. světové války... A měl jsem možnost i hru koupit... Ale je pravda, že u Shogi jsem četl docela dost kladných ohlasů... Tak to teda promyslim ještě :-)

13.7.2014 22:02:55

Vybíráme z Bazaru

Mars Teraformace - Expedice Ares vč. promo
Mars Teraformace - Expedice Ares vč. promo
Akt. cena: 410 Kč
Končí za: 14 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas