Settlers: Zrod impéria - Atlantida

xxxxxxxooo hodnoceno 76x (Seznam vlastníků)

Settlers: Zrod impéria - Atlantida - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Settlers: Zrod impéria
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Upřesnění pravidel/situací

Při hraní hry jsme došli k následujícím problémům: U karty Křišťálový kolos není jasné, zda v případě dvojí aktivace počítat 1bod nebo 2 body. Dále u karty Pašeráci - pokud hráč dobírá kartu a vybere si frakční kartu, musím si dobrat taky frakční kartu, nebo si mohu vzít běžnou? Za každou radu předem děkuji.
29.12.2015 16:04:59 | Upraveno autorem (porovnej)

VFerda
Křišťálový kolos:
Akce: Zaplať 1 zakl. tech. a 1 člověka, a zpřístupni tak následující vlastnost:
Vlastnost: Pokaždé když získáváš body z bodovací akce běžné lokace, získáš 1VB.

Pokud ji máš vybavenou zakl. tech. žetonem, tak v případě spuštění se ti budou počítat 2VB.



Pašeráci
Akce: Zaplať 1 zakl. tech. a zpřístupni tak následující vlastnost:
Vlastnost: Vyber si jednoho soupeře. Vždy když vyšle 2 člověky pro 1 dřevo/kámen/jablko nebo 1 kartu, dostaneš to samé.

Tady bych to hrál tak, že když on frakční tak ty taky frakční. Je tam napsané "to samé" - čím je podle mě jasno.

2.1.2016 22:52:45

Pašeráci a karta
Křišťálový kolos - dostáváš VB za každou jednotlivou aktivaci, tedy 2 VB u dvojaktivace.
Samotný Křišťálový kolos se vylepšit techem nedá (to lze jen u běžných lokací), ale tak doufám otázka nezněla.

Pašeráci - Souhlasím že je to mlhavé, ale to už i v originále a nedostali jsme odpověď do deadline překladu. Teď ji nicméně máme: cizí hráč jde pro kartu, jako ikonku karty, a může se rozhodnout. Atlanťan za to taky dostává "ikonku karty" a může se rozhodnout za sebe.

Díky za podněty do FAQ.

3.1.2016 13:51:26

ups
Ha jsem si neuvědomil že Křišťálový kolos je frakční budova - tam samozřejmě tech žeton být nemůže - takže se omlouvám za mystifikaci. (není nic horšího než iniciativní trouba :-) )

3.1.2016 15:41:27

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač: Starý svět - KS verze
Zaklínač: Starý svět - KS verze
Akt. cena: 5850 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas