Scythe - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Alan Stone
Jamey Stegmaier
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Česká verze

Dostala se ke mně informace, že se připravuje česká verze. Nevím kdo, jen vím, že už se na ní pracuje
8.2.2016 09:22:25

Albi
Musim reagovat na prispevek koumese, bohuzel. Mam uz leta svuj oblibeny obchudek, kde nakupuju deskove a jine hry. Po koumesove prispevku, že Scythe nebude vsude v e-shopech to ve me hlodalo a kontaktoval jsem svuj obchudek jak to tedy je. Vicemene potvrdili, ze nemaji zatim moznost objednat hru u dodavatele Albi. Pokud je tedy pravda to co pisete, ze hra bude mesic pouze v e-shopu Albi a u vyvolenych odberatelu, je to spatne. Ja samozrejme i pres tuto situaci zustavam verny svemu obchodu, i kdyz je mozne ze hru budu mit az treba za mesic. Mam doma dost her a stejne bych se na Scythe dostal az tak za mesic, takze nevadi. - Ono kdyz u Albi ve velkem objednavaji e-shopy hry to jsou jim dobri, ale kdyz by jim meli dat kdyzpozici novinku jako je Scythe, to uz je nepotrebuji? Jestli je to pravda, byl by to od Albi vuci nim podraz. Stale ale verim, ze by to neudelali. Snad nebude tento prispevek nikoho pohorsovat, ale musel jsem neco napsat.dik

23.4.2017 18:17:55

AmS

Tomax
Naprostý souhlas.

23.4.2017 18:44:24

Nathanael
Ano informace o promo kartách se objevují a narazil jsem asi na 2 obchody kde bude prodej od 26.4 včetně karet. Otázka jestli je to opravdu neco navíc, nebo jestli tyhle karty budou běžné nabízené i obchody od 1. června. Navíc na boardgame jsem našel pod názvem promo pack #1 Scythe zřejmě zmiňovaný balil karet ale polsky opravdu neumím takže nevim onco vlastně jde a jestli to stojí za to

24.4.2017 11:39:27

promo karty
aj k anglickemu Scythe sa promo karty (viacero roznych balickov) predavaju samostatne a vsetky stoja za to. Napriklad take promo Factory karty su fakt silne :-)

Tieto su to iste, len lokalizovane.

24.4.2017 11:47:43

reakce Albi
Dovolím si sem odkaz na diskuzi u JOUOB.castu, kde David Rozsíval z Albi vysvětluje, proč Albi zvolilo takový postup, jaký zvolilo: http://www.zatrolene-hry.cz/clanek/jouob-casta23-rozhovor-michal-smid-david-rozsival-misove-z-albi-3709/

24.4.2017 15:36:57

Takže české vydání včetně promo karet mám už doma ...
... pokud by tedy někdo chtěl vědět konkrétní složení promo karet, tak tady je:

Karty úkolů:
--------------
Základní balíček - 23 karet (č.1 až č.23)
Promo karty - 4 karty (č.24 až č.27)

Karty setkání:
----------------
Základní balíček - 28 karet (č.1 až č.28)
Promo karty - 8 karet (č.29 až č.36)

Karty továrny:
----------------
Základní balíček - 12 karet (č.1 až č.12)
Promo karty - 6 karet (č.13 až č.18)

26.4.2017 18:40:56

Kritika české verze ...
... česká verze je sice super, ale mám první výhrady k českému vydání. Nevím, kdo vybíral font pro písmo, ale font jak v pravidlech, tak na kartách je tak tenký, že je písmo téměř nečitelné. Anglickou verzi jsem sice neměl v ruce, ale když se podívám na zdejší skeny karet anglické verze, tak je to úplně o něčem jiném.

Jinak jsem narazil ještě na jednu chybku, která je ale nepodstatná. Na jedné desce není přeložen MLÝN a zůstalo tam původní cizojazyčné označení MILL.

26.4.2017 20:04:01

Font
Já zatím jen pročítal CZ pravidla z PDF co je na netu a zase jsem si říkal, že už jsem dlouho neviděl tak pěkně čitelný font. Jestli je stejný jako tištěný, tak paráda.

26.4.2017 20:15:21

Jojo...
Sazeče by za ten mlýn měli trochu povytáhnout za ouško... :-)Ale není to velký problém. Text mně osobně přijde ok.

26.4.2017 20:19:55

ad skyfire - font v PDF
No v tom je přesně problém. V PDF na obrazovce to vypadá naprosto OK a je to perfektní a kontrastní. Jenže v reálu vytištěné na kartách a v pravidlech je to písmo tak tenké, že se jeví hodně nekontrastní a za horších světelných podmínek se to opravdu hrozně špatně čte.

Asi by měl vydavatel mít k dispozici zkušební nátisk. Pamatuju si, že když jsem dělal pro Mindok na kartách studené války, tak písmo bylo na obrazovce perfektní a když jsem pak viděl v rálu karty, tak jsem byl nemile překvapen, jak bylo písmo tenké a hůř čitelné proti PDF.

Jinak ten MLÝN/MILL jsem zmínil ne jako kritiku, ale spíš jenom drobnou zajímavost. Opravdu to není nijak důležité. Sám mám zkušenost při přípravě grafiky pro hru, že to člověk zkontroluje 10x a po něm další 4 lidi a vždycky něco unikne pozornosti.

26.4.2017 21:18:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Překlad pravidla Saxony mechové dovednost Odzbrojení
Přesunuto do Otázek.

26.4.2017 22:45:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Scythe
Taky chci mít už doma :( sice mi psal, že byli vybráni mezi první prodejce, ale doposuv nemám žádné info kdy hru dostanu.

27.4.2017 14:02:18

Videonávod na Scythe
https://youtu.be/eb_1-mQL6qY

3.5.2017 07:36:47 | Upraveno autorem (porovnej)

První dojmy těsně před hraním + překlad
Jsem nadšený z pravidel - přehledná, ani ne moc stučná, ani zbytečně překomplikovaná, skvěle vysvětlená. Zároveň se mi velmi líbí jazyk překladu. To, že zde na stránkách nejsou žádné opravy chyb, a že to je tedy asi bez chyb, rozhodně neberu jako samozřejmost, ale spíš jako malý zázrak. Obrovská pochvala překladateli i Albi, pokud je to způsobeno tím, že umí překladatele lépe vybrat nebo zaplatit. O to větší je to ostuda pro BF, které nás svými překlady utvrzuje v tom, že bezchybný překlad není možný... Nechci tu psát žádná ale, takže se vyhnu komentáři k exkluzivnímu prodeji u jen některých obchodů.

6.5.2017 12:15:10

to Riddleboy
Hned na začátku se ti chci omluvit, protože jsem si spletl diskuzi ke hře s dotazy ke hře a chtěl jsem ti odpovědět a omylem jsem kliknul na ikonku nevhodného příspěvku.

Myslím, že k Blackfire jsi nespravedlivý. Doby, kdy Blackfire nespolupracoval s komunitou a jeho překlady byly tristní je už dávno pryč. Já sám jsem překládal hodně her jako amatérské překlady sem na Trola a pár her i pro vydavatelství (Mindok, Albi, RexHry). Vím, že lokalizovat hru je docela náročné a i přes veškerou kontrolu více lidmi sem tam projdou i chyby a nepřesnosti. Jsem moc rád, že Albi vydalo tuhle pecku a že se svými počiny z nedávné doby a svými plány do budoucna zařadilo opět do první ligy herních vydavatelů. Nicméně ani překlad Scythe, který tady chválíš se nevyhnul chybám, respektive nesprávnému překladu nebo nepřesnostem. Spolu s ostatními diskutujícími nad pravidly jsem zatím objevil dvě chyby překladu a jedno matoucí nedodržení jednotného názvosloví. Autor překladu ta pravidla napsal v češtině sice poutavě a srozumitelně, ale v některých případech nejednoznačnosti se měl víc držet anglického originálu.

6.5.2017 13:28:16

Cena v obchodech Albi
Ahoj, nevíte prosim zda je cena v obchodech Albi stejná jako v jejich e-shopu? Tedy 1799,-

Díky za info

J.

16.5.2017 11:10:50

moc - ne eshop
ahoj, v eshopu to mají o 10% levněji, přímo na prodejnách to mají za maloobchodní cenu tj. 1999kč

16.5.2017 12:56:30

Soutěž
Na Hrajeme.cz se můžete zapojit do soutěže o hru Scythe :-) http://hrajeme.cz/soutez-o-strategickou-hru-scythe/

17.5.2017 13:37:08

Vybíráme z Bazaru

Jumbo
Jumbo
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas