Rune Age - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rune wars - hra ve 3 hračich

Ahojte,

Hrali sme dnes túto hru a kamarát, ktorý hral ako tretí v poradí tvrdí, že je vo veľkej nevýhode. Tvrdí že on za kolo hraje len 5 kariet a prvý hráč až 10. Nikde som sa však nepočítal, že ké to takto nevyrovnane
17.10.2016 15:37:04

loix1
Počet hraných karet záleží na tom, kolikrát je na hráče zaútočeno. Pokud s ním ostatní válčí, hraje hodně karet. To s pořadím nesouvisí. Maximálně má výhodu, že v průběhu kola už může mít v ruce lepší karty, protože si je stihl dobrat. Ale při 10 startovních karetách to má podle mě minimální efekt.

A protože se nejedná o otázku se správnou odpovědí, přesouvám téma do Diskuze.

17.10.2016 16:03:17

Loix1
Vysvetlím ináč,

Stala sa situácia, že sme vytiahli udalosť kedy hráči ktorý nevyhrali obliehanie obdržia 4 zranenia. Ja ako prvý hráč som zahral karty bez utocenia (4 peniaze a 1 jednotka o sile 1) a potiahol si nových 5 kariet. On ako posledný zahral 4 peniaze a útočil s jednou jednotkou. Podľa neho som vo výhode, lebo za kolo sme zahrali rovnako peňazí, ale on teraz musí útočiť s jednou kartou na mojich 5 kariet.

17.10.2016 16:23:49

nechapu
Pri popsane situaci - jaky je rozdil mezi tvym tahem (4 mince, 1 jednotka, ostatni maji na ruce 5 karet) a jeho tahem (4 mince, 1 jednotka, ostatni maji na ruce 5 karet)?

17.10.2016 17:24:29

loix1
Nechte ho hrát jako prvního, a ..... tipuju odpověď ..... som vo velkej nevýhode protože .... .
U obou 4 rány v home realm dány, a karta za vliv na ruce + 4 nové, nebo 5 nových.
Pokud mu jde o to, že jsi si vyměnil haluz na ruce a teď jsi "nabušený" .... tak zase stejně. Já mám haluz a taky doberu asi do lepších.
A pokud na mne zaútočíte oba, tak teoreticky protočím až 15 karet. ...Tady je trochu rozdíl...

Stejný pocit mám v určitých fázích u Tichu. První se zbavuje karet a já nic.

17.10.2016 20:02:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Cestovatelé Jižního Tigridu (CZ)
Cestovatelé Jižního Tigridu (CZ)
Akt. cena: 460 Kč
Končí za: 11 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas