Rune Age - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Zdravím plantážníci ;)

Koukám, že pravidla jsou již na stránkách FFG.

Možná bych se na to vrhl... nebo je někdo více natěšen?
13.7.2011 08:28:00

vrhni
;-)

13.7.2011 11:20:55

event karty.
Mažu tohle. Odeslalo se to dvakrát.

12.8.2011 10:29:18 | Upraveno autorem (porovnej)

event karty.
Nějak mi není jasný z pravidel jak se hrají.

Už scénaře cataclysm vyhrávají hráči, když se nedají lízat event karty pokud to dobře chápu. ALe jak se toho docilí, když se karty z discardu znovu zamíchávají?
Ještě tam je psané, že se nedomíchávají znova stage 2 eventy. To znamená jen dvojky nebo i jedničky, které se nedomíchavají ze scénáře runewars.

12.8.2011 10:29:19

Lapcis
Podle mě Cataclysm skončí ve chvíli kdy se prolížeš event deckem. Nejsem si teď stoprocentně jistý, ale karty z 1 stage se dávají pryč ze hry a z 2 stage se zamíchají když dojdou.
Takže asi mysleli že se nezamíchávají ty eventy jako obvykle, aby se to pořád necyklilo.

12.8.2011 11:02:31

.
No tam je doslova psany, at se po dojiti baliku nezamichavaj stage 2 karty. Takze ze stage 1 a 3 se z discardu znovu namicha deck, ale jak tedy docilim toho objectivu netusim.

12.8.2011 11:28:56

.
Tak beru zpet. Jsem poradne necet zakladni pravidlo pro vytvareni noveho event decku. Ted to dava smysl a tady se event deck znova nevytvari:-)

12.8.2011 11:41:22

Lapcis
tojo ale v pravidlech je napsáno že pokud dojde Event deck tak se míchají pouze karty ze stage 2. A Cataclysm má stage 3.
Není tam něco psané v tom příbalovém letáku co byl uvnitř krabice? Nějaké vysvětlení šotka?
Jinak logicky: hra prostě končí dobáním karet.

12.8.2011 11:41:54

Event deck
Aby bylo vše jasné:
U všech scénářů vyjma Cataclysm (k tomu o trochu později) se po dolízání event decku zamíchají všechny event karty stage 2 z discard pile a utvoří se z nich nový event deck.
Cataclysm to má trochu jinak. Tam se event karty nevrací. Hráči vyhrají pokud první hráč má líznout event kartu a již žádná není. Prostě a jednoduše po poslední event kartě stage 3.
Tak snad to je takto... :)

12.8.2011 12:49:47

event
No ono to tak bude.
Předopkládám, že ability destroy units co umí jednotky na enemy karty nejdou použít.

12.8.2011 15:52:38

event
No ono to tak bude.
Předopkládám, že ability destroy units co umí jednotky na enemy karty nejdou použít.

12.8.2011 15:52:38

to Stepan and fotka setupu Cataclysm
Na fotce setupu scénáře Cataclysm pro jednoho hráče máš chybu. V setupu se neotáčí vrchní Event karta, ta se otáčí až všichni hráči odehrajou své první kolo (aneb po prvním tahu posledního hráče).

24.8.2011 10:40:41

flesh reaper a uber dead knecht.
Může tenhle klučina při vyložení woundnout sám sebe?Na kartě je friendly unit, takže chápu, že nemůže.

A ten uber knecht za nemrtvé přidává jen ostatním, ale sobě už ne ne? Protože v pravidlech je příklad, že přídává i sobě, ale na kartě je jen friendly, tak jsem z toho nějaký zmatený.

2.10.2011 23:51:41

Lapcis
Flesh Reaper právě dává wound tvým jednotkám a může dát i sám sobě. Nejčastěji dá wound Berserkům, aby měli ve vyhodnocení větší sílu.

Dark Knight dostává za každou další přátelskou jednotku v době kdy je zahrán +1 do síly.

3.10.2011 06:45:53

jak vyresit enemy utok
Predpoklady: prave dohral posledni hrac a dolizl si 5 karet na ruku. Otaci se event deck a vyliza z nej enemy, ktery okamzite utoci na vsechny hrace. Rekneme ze to je instant a ma utok 12. Ja mam v ruce karty s utocnou silou 3 + 3 + 2 a dva medaky. Vzhledem k tomu, ze utoci instant enemy, pak bych se mel branit, ze ? Branim se tedy pomoci karet 3 + 3 + 2 = 8. Cili 12 - 8 = 4 jdou do meho Home realm, ze ? A v teto chvili mi v ruce zustavaji pouze 2 medaky a muzu zacit sve kole. Znamena to tedy pro mne, ze v tomto kole uz muzu hrat pouze se svymi 2 medaky a nicim jinym ?

22.10.2011 14:12:42

mrhappy
Ne, v pravidlech je napsáno, že do pěti karet si dobíráš i po skončení event fáze, takže vždy budeš moct hrát ve svém kole s pěti kartami na ruce.

22.10.2011 15:03:51

Scenar Rune wars
Zdravim, pripojil jsem se vcera ke stastnym majitelum tehle hry. Mam dotaz ohldne scenare Rune wars (PvP) Tam kazdy hrac dostane jednu runovou kartu (ta cerna) Pochopil jsem dobre, ze si ji da pred sebe a jednou za kolo ji muze vyuzit?

9.11.2011 10:42:19

To Paya
Přesně tak ;)

9.11.2011 10:50:10

Taktika - Action
V pravidlech je psané, že v boji nelze použít schopnost "Action:" na kartách jednotek.
Je možné použít "Action:" na kartě taktiky v boji? Například, když si ji doberu schopnosti Knighta?
Myslím si, že ne, protože na některých taktikách je vysloveně napsané "play during combat", ale v pravidlech jsem to nenašel (nebo přehlídl).
Předem dík za odpověď ;)

12.11.2011 10:44:30

wolf
No action prostě můžeš hrát jen v tvém kole mimo boj. V boji můžeš použit jen during combat, tj Battle cry, Lighting. Tu dobranou kartu si dáš na ruku a po boji ji můžeš zahrát.

12.11.2011 12:04:13

Holy war
Svatá válka z balíčku událostí scénáře Cataclysm říká, že si hráči dobíraji jen do 4 karet na konci svého tahu. A co na konci fáze událostí? Dobírají si do pěti, nebo do čtyř? I když třeba nepřišli o žádnou kartu?

9.12.2011 09:51:51

Ano
Dorovnáš počet karet v ruce na 4 jak po eventu, tak v průběhu hry.
Je to svinská karta ;)

9.12.2011 14:51:57

pár dotazů
1. Mohu použít v jedné bitvě více karet Batte Cry a tím efekt násobit ?
2. Možná mi to v pravidlech uniklo, ale nevím jak funguje Auto-defense Bonus, resp. kdy se započítává ta hodnota +X v levém horním rohu karty města ?

Díky

26.12.2011 00:12:41

panzer
1. nevidím důvod proč by to nemělo jít
2. přičítá se k síle obránce (hráče) mělo by to být v kroku resolution/střet siege/obléhání

26.12.2011 00:46:45

panzer
1) ŘEkl bych že jo, protože v pravidlech je doslovně napsané, že v resolution aplikuj všechny ability z jednotek, karet taktiky a karet nepřítele.

2)Pokud útočíš hráči na město, tak se mu k obraně počítá ten autodefense bonus. Pokud je město neutrální, tak se nepočítá a platí ta hodnota vpravo dole.

Tak wolf byl dřív:D

26.12.2011 01:01:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Jednotky
1.Flesh Ripper :Možem si dobrať kartu aj ked nezranim žiadnu jednotku?
2.1 Warlock CHieftain:možem dať iba jeho na dobieraci baliček?
2.2 Warlock CHieftain:jeho schopnosť funguje aj ked je sam zranený?

25.2.2012 13:05:17

Vybíráme z Bazaru

Nerozbalený Karak 2
Nerozbalený Karak 2
Akt. cena: 1390 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas