Rune Age - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Frakcie a scenare

Za koho nardšej hrate v ktorom scenari.Aka je vaša strategia,krore rasa je podla vas najsilnejšia a ktora najslabšia?
19.2.2012 08:06:24 | Upraveno autorem (porovnej)

jak to tak ctu
tak jeste ze jsem do rune age nesel

20.5.2012 10:34:55

ndru
Prečo?Je to super hra,zato že za elfou je ťaške dobre zahrať?Možno sme len všetci babraci a nevieme za nich zahrať dobre. :-) (a tu bi sa mal ozvať niekto kto za nich vie zahrať a dať nam nejake tipy)

20.5.2012 11:49:18

ndru
Tak to zas ta hra je dobrá. Jen ti elfové jsou pro hardcoráře:)

Wolf: No kdyby dali znič sorcereresku a dostaneš dvě many , tak to nebude viset nikdě. ALe to je jen slovíčkaření.

No my to hráli vždycky tak, že jsme si ju tam nechávali jako reward, tak jsem zvědavej, jaký to bude bez toho :)

20.5.2012 11:50:37

Lapcis
my to tak hráli taky a taky to tak zůstane :-)
Ten keyword Reward má právě kvůli toho, aby ti zůstala na stole i na konci kola a doplňovala se například s pegasem, kde platíš právě ty dvě influance.

21.5.2012 06:54:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Je to mnohem horsi, nebyla to chyba
No, my to tedy hráli správně (přesně podle popisku na kartičce a teď i vysvětlení FFG), ale uvidím, jestli to trochu nezměnit. Zatím stále považuji elfy ne za plnohodnotnou rasu, ale nepěkný úlet. :-)

2 ndru:
Nic to ale nemění na tom, že runeage je super hra - je to jediný deckbuilding, kde nemám pocit, že se hraje paralelně víc solitérů a jestli odejdu, nikdo to nepozná. Prostě je to super hra pro max. 3 hráče, nebo 3 hráče a jednoho masochistu. :-)

21.5.2012 08:27:42

to Anderson
ja jsem predne zaryty ascensionista (e;

21.5.2012 08:40:14

2 ndru
Sice nechápu, co na tom lidi baví, ale je to jejich volba. :-) Já si dám deckbilding raději konfrontační a bojový (což runeage splňuje vrchovatě), případně si počkám, až nějaký vydá GMT (když už mají nejlepší euro, proč by nemohli udělat i deckbuilding) :-).

21.5.2012 10:04:34

storm sorceress
Mám to teď nově koupené. Na přibaleném lístku je k této jednotce toto:
A storm sorceress is only destroyed at the end of the turn when using her action ability.
Vychází nám z toho to,že může být vyložena a leží dokud nepoužiju její vlastnost,pak je zničena.
Jen navazuju na starší debatu, kde to řešíte tím, že ji zrušíte na konci tahu.
Jak to teda je. Špatně si to vykládám,překládám, nebo jak?...... jen že podle původního je to fakt na prd.
Díky za upřesnění.

13.2.2013 15:11:30

bufo
"action ability" podle mě říká - vylož jak trofej (reward), ne využij vliv, to říká vlastnost té trofeje (po vyložení)

13.2.2013 15:42:57

wolfsen
jojo, ale nechám ji vyloženou, a zruším ji až ji využiju, nebo na konci mého tahu jde automaticky pryč. O tohle jde.

13.2.2013 16:32:23

bufo
no však to říkám - vyložíš ji a tím využiješ "action ability" a na konci tahu je zničena bez ohledu na to, jestli jsi využil vliv nebo ne

a btw, Jarrok to píše níže

ale možná by to nevadilo houserulovat, možná by to dokonce prospělo

13.2.2013 16:44:01

wolfsen
aha. Mně to právě vyznělo tak,jak jsem psal. Tak nic. Vše při starém. Elfíci prostě dostanou přes dírku. Díky

13.2.2013 17:21:40

Jak vyvazit elfy - modifikace DA
Mrknete sem:
http://boardgamegeek.com/image/1499996

-> pripadne pomerne obsahle ctivo zde:
http://boardgamegeek.com/thread/895799/looking-for-elven-balance-look-no-further

Jiz nekolikrat otestovano, funguje to dobre. Elfum tato varianta pomaha preklenout problematicky start hry a efektivne konkurovat i v pvp prostredi. Zkuseny hrac se tak muze lepe postupne zamerit na posileni pozic ve stredni a zaverecne hre, v niz elfove mohou dobre vynikat s ohledem na dostatek vlivu.

A protoze sam nejsem prilis priznivcem modifikovani konkretnich karet ve hre bez potisku vsech (jina tloustka pro michani), v tomto pripade bez problemu postaci vytisknout upravu 1x, zalaminovat a dat hraci ktery za elfy hraje (aby si umistil viditelne ke svemu hradu jako reminder).

30.5.2013 12:09:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Deepwood archer
Ako som to pochopil može minuť influence za 1 k sile?

18.9.2013 18:18:04 | Upraveno autorem (porovnej)

deepwood
Nevim odkud mas tuhle informaci,ale dpwood pri vylozeni obnovi jedno tv e mesto nebo pevnost. Nebo tak to teda hrajem, a melo by to tak i byt.
Jo aha. To se vztahuje k té upravě.

18.9.2013 20:15:45 | Upraveno autorem (porovnej)

vyvazenie elfov
XehutL mohol by si mi upresnit ako to hravate? "Vylepsis" si iba Archerov alebo aj Darnatiho a ridera?
Predpokladam, ze pouzivas len jedno z tych vylepseni

9.1.2014 15:44:39

vyvážení elfů
Jak je to s tím vyvážením elfů? Ten obrázek na BGG už není a z toho povídání nevím o čem je vlastně řeč. :) Díky

27.2.2014 17:19:29

enzo
jak to na kompu najdu, tak to sem dám. A z řečí si nic nedělej. To jsou jen,odbornýýý,lékařskýýý, pindy.
Já mám třeba elfi rád jak jsou, a vítězství si užívám.

27.2.2014 20:59:38

Jiné neutralní karty
Zkoušel jste někdo hrát i s jinými neutrál kartami než předepisuje scénář? Eventuálně neutral karty z rozšíření ve scénářích core setu? Funguje to?

4.3.2014 16:14:47

enzo
Neptej se a zkus.
Budeš překvapen co všechno se může stát.
Hrajeme klasicky základ + tři karty neutrálů. No a pak hrajeme prostě šest na blind.

4.3.2014 18:49:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Vyvážení elfů, reporty, tipy
Kdyby to ještě někoho zajímalo, tak rozprava k vyvážení elfů, strategické tipy a reporty ze hry jsou ke stažení na BGG tady:
http://www.boardgamegeek.com/filepage/99815/strategy-guides-session-reports-for-rune-age

25.3.2014 09:44:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Massive Darkness 2: Hellscape vo fólii
Massive Darkness 2: Hellscape vo fólii
Akt. cena: 1799 Kč
Končí za: 7 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas