Rune Age - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

co od hry očekáváte

První info o hře:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_minisite.asp?eidm=155&enmi=Rune%20Age

Svět Terrinothu v deckbuilding hře. Možnost z výběru scénáře - kompetetivní i kooperativní volba... Já osobně jsem v očekávání.
10.3.2011 09:45:06

event faze a dobirani karet
Odehrali jsme ve 4 vsechny scenare x krat i bez toho, ze bychom si dolizali po eventu do 5 karet. To jsme bohuzel prehledli. Kde je to pravidlo napsano? Hrozne moc by me to zajimalo:) diky. Jinak hru doporucuji, protoze je velmi chytlava a vsem se zalibila:)

14.8.2011 23:08:19

Dobírání karet
Toto pravidlo je napsáno na straně 9. Bohužel jsem ho taky přehlídl, takže jsme to hráli bez dobírání, ale první quest šel dohrát i tak :)

14.8.2011 23:45:22

cataclysm
Povedlo se vam dohrat tento scenar (nemyslim zpusobem ze jste backstabli kolegu)
zatim jsem ho hral 5x (3x ve dvou a 2x ve trech). Dostali jsme se daleko, zasadni je naga ktera rusi hnusne ability a pillage hrat predevsim na hrace co skupuje jednotky. Nicmene nedostali jsme se dale nez k prvni trojkove a to pak uz nekdo hebnul.
Zejmena slabsi mi prisly ability, ktere umoznovali zabijet jine unit (coz v kooperativce je k nicemu)

15.8.2011 03:21:46

cataclysm
My jsme se i bez toho dobirani dostali ve ctyrech max. po prvni trojkovou :)

15.8.2011 10:23:33


Cataclysm
No my to nakonec na sesty pokus dali vcelku na pohodu. Jel jsem s cervenyma jen na warlordy ktery jsem hned daval zpatky do balicku a berserky na odpis. Kamos za lidi.

15.8.2011 10:52:13

Srovnání
Zítra ulovím rybu ... tedy vlastně hru :-)

Vybírám mezi dvěma hrami - core setem warhammer invasion a právě runa agem. Je tu někdo kdo zná obě hry a pomůže mi s volbou?

Rád mám hry s hodně možnostmi deckbuildingu s jednoduššími a elegantními pravidly.

16.8.2011 18:12:44

První hraní...
Dneska jsme si zahráli ve čtyřech dva scénáře (Cataclysm a Resurgence).
A musím říci, že jsem příjemně překvapen. Jak jsem od hry příliš nečekal, tak jsem se bavil po celou dobu.

Domů nevím, ale kdykoli přijde někdo s nabídkou zahrání, neodmítnu ;)

16.8.2011 22:01:25

Sinuhet
Rune age mi doma leží a čeká na první pořádnou hru.
W:I je naprosto skvělá hra, ale obávám se, že bez deckbuildingu (= nehorázný rozpočet) to není ono. Jinak ale moje nejoblíbenější karetka, při hře je vždy spousta rozhodování, což například o magiku říci nejde. Oproti tomu Rune age o deckbuildingu tolik není, rozhodně tam nevytvoříš žádné superkombo, ale bude tam hodně interakce, což zase například v Dominionu dost lidem chybí. Celkově jsou to hlavně naprosto odlišné hry.
Výhody Rune age - cena!!
2- 4 hráči
Výhody W:I - rozšířitelnost / cena!!
komplexnější hra

16.8.2011 22:35:15

Stepan
Děkuji, něco takového jsem potřeboval slyšet.

16.8.2011 22:43:29

Sinuhet
Rune Age není zas až tolik o tom deckbuildingu, tak jak jej známe. Je tam nejvíce interakce, jakou jsem v deckbuildingové hře zatím viděl. Z herního hlediska mi připadnou národy vyrovnané, zkušenějšího hráče strategie jednotlivých narodů praští ihned do očí, snad jen u Elfů to není jasné na první pohled.

W:I je lákavý atmosferou, ale pokud bych chtěl jí do tohohle typu hry, tak bych volil Game of Thrones, chápu není to fantasy, ale zatím jsem nehrál komplexnější karetní hru.

17.8.2011 07:25:22

Lumirius
Díky za info.
Já teď hledám hru, která nás nebude nějak drtit složitýma pravidlama. V pondělí jsme se švárou po práci dali herní večer, zahráli jsme 2x lotra lcg a pak jsme hledali něco, co by odsejpalo, bylo to elegantní a dal se u toho stavět balíček. Už jsme byli dost po celým dnu unavení a představa hry se složitějšími pravidly nás nijak nelákala. V tu chvíli jsem snad i zatoužil po dominionu. Přemýšlím ještě o thunderstonu, který by mohl tématicky být zajímavý, staví se tam deck a pravidla máš za chvilku v sobě.

17.8.2011 08:56:17

Prvni dojmy
Po pravde je hra dost jina, nez jsem cekal, deckbuildingu jako takoveho je tu pomalu a ve srovnani treba s Dominionem k dispozici relativne malo karet a z hlediska deckbuildingu to imho nema takovou hloubku. Mam za sebou teda jen dva scenare Kataklysmu s Hrabinhem, ktery jsme oba tak nejak projeli. Mechanismy mi ale prijdou pekne a hraje se to svizne, urcite si to rad zahraju zase;)

20.8.2011 10:29:24

to Aneken
Mám za sebou taky dvě hry (díky Lumiriovi za zasvěcení) a jak se mi moc nelíbí deckbuildingy (díky Snoopyxovi za zoufalý výklep v Thunderstonu, nechcete raději zahrát Cosmica? ;-) ), tak se mi Rune Age líbil. Proč? Jednoduchá odpověď - Interakce! To je to kouzelné slůvko, které RA odlišuje od Dominionů a Thunderstonů. Proto se mi zdá Kataklysma jako nejslabší scénář, i když mám kooperativky velice rád. Kataklysmu jsme hráli jednou, líbila se, ale Resurgence byl prostě lepší, protože jsme se tam mezi sebou mydlili hlava nehlava. A to je to, oč tu běží. Když je možnost, že na vás někdo může zaútočit, tak si dáváte jo většího bacha. Když se to navíc skombí s možností si nechávat karty na ruce za influence, tak to do hry přidává zajímavý taktický prvek. Udělám nějaký masitý útok za cenu toho, že si všechny dobré jednotky vyhážu a naberu jen nějaké šušně, nebo si raději nějaké maséry schovám, aby se mi lépe bránilo? Když jde do tuhého a máte hodně damage na home realmu, tak si to jo dvakrát rozmyslíte. Takhle jsem přišel o dvě města, protože mi na ruku přišly jen samé prachy, a podobně jsem zase zmasil Lumiria, kterému hned přibylo asi 8 děr v hradbách jeho pevnosti. Prostě masakr.

20.8.2011 11:03:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak prvotní nadšení opadlo
a nastalo vystřízlivění, ale i tak si myslím že je to dobrá hra. Kdybych to mělo připodobnit k filmovému průmyslu, tak se nejedná o žádný celovečerní film, ale je to kvalitní televizní sitcom.
Osobně jsem nehrál scénář Monument, ale kluci (Leech a Kadaver) ho zkoušeli a myslím, že je tam pěkný vyrovnávací prvek co se týče rozdílných cen Monumentů pro různé národy a taky kouzlo co krade škudlilum kartu z ruky.

Jediné mínus na který jsem teda narazil je dlouhá čekačka, když jsi první mrtvola, hlavně ve scénáři Runewars.

8.9.2011 06:56:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Pocity
Zatím jsem měl možnost hrát 4 hry:
2x Cataclysm, 1x Resurgence a 1x Monument.

Výčet toho, co se mi líbí:

+ Pocit, že nehrajete sám se sebou.

V porovnání s ostatními deckbuilding karetkami jako Dominion, Thunderstone a další, kde máte pocit, že si to celou dobu "šmydlíte" sám a pak z toho vypadne vítěz. Je zde neustálý kontakt se spolu/protihráči.
A to jak zkrze karty událostí, jenž ovlivňují všechny, popř. je mohou získat všichni. Tak zkrze neutrální města, jež si můžete dobývat navzájem (a získat tak cenný vliv - influence)

+ 4 zcela unikátní frakce.

Zatím jsem si zahrál pouze za dvě rasy, ale stejně tak se těším na zahrání si s některou z dalších, tak by mi nevadilo opět prověřit tu samou. Sice pouhé 4 karty jednotek nedávají možnost k hromadě strategií, ale překvapivě stačí.

+ Karty událostí.

Jak jsem již zmínil výše jsou karty událostí právě to, co odlišuje tuto hru od ostatních DB.
(V Thunderstonu to trochu simulují pasti a poklady, ale ne úplně ideálně). Jako příklad bych uvedl deskovku World Without End, ze které se z normálního počítacího eura stává díky událostem velmi zábavná a variabilní hra, která se neopakuje.

+ 4 Zcela různé scénáře.

Nebaví vás (vaši přítelkyni) mlátit se mezi sebou - sáhnete na kooperativní Cataclysm nebo na Monument scénář (téměř bez bojů). Ovšem se zmíněným pocitem, že nehrajete sami ;)

Co se mi nelíbí:

- Počet karet událostí.

Není to až taková hrůza, ale já jsem velkým fandou znovuhratelnosti a variability. Například ve scénáři Cataclysm by se třeba desítka karet událostí navíc sešla... protože jinak má člověk pocit, že hraje opět to samé s malým rozdílem. Daná karta nepřijde v prvním kole ale například ve třetím a naopak.

- Eliminace hráčů.

Sice jsem zatím nehrál "nejbojovější" scénář Runewars, ale dokážu si představit, že sedíte a koukáte půl hodiny na to, jak se ostatní mydlí. Tohle přesně nenávidím na Bangu!


Ke zbylým prvkům stručně:

Co se týče počtu neutrálních karet pro každý scénář... tady jsem si říkal: "Sakra 3 karty, není to málo?". Překvapivě není a umocňuje to efekt soupeření, kdy z omezeného počtu karet chce každý alespoň TU jednu.

Co se týče vybalancování ras mi zatím přijde, že mají trochu navrch ty papírově agresivní (Uthuk a Nemrtví), ale ze dvou kompetitivních her nelze dělat velké závěry.

Závěrem pro mne příjemnější volba než Dominion - ve kterém si každý jede na svém písečku, než Thunderstone - kde trvá věky setup a ještě větší samotné hraní, které - pokud jste si nestačili koupit ty nejlepčí karty - časem frustruje, Nightfall, kde vlastně ani nevíte co se celou dobu děje a pak to skončí :)

8.9.2011 07:51:21

ooooo
vsecko to zni moc zajimave, uz se tesim, az to vyzkousim, jen nevim kdy :( Ostrava je ted daleko ...

13.9.2011 22:01:35

První dojmy
Konečně jsme se dostali k této hře. S kamarádem jsme zkoušeli konfrontační scénář a dojmy jsou velice pozitivní. Už předtím jsem rozjel hru pro jednoho hráče, ale nějak se mi to nezdálo. No, tentokrát jsem byl nadmíru potěšen. Každá kartu tady má svůj význam, ikdyž pro každou rasu trošku jiný. První hru jsem zkusil rychle překonat soupeře, ale brzy jsem se dostal do nepříjemných problémů, když protihráč začal hrát draky. Podruhé jsem nepodcenil surovinovou základnu a těsně zvítězil. Ta hra opravdu funguje, přestože na první pohled by se mohlo zdát, že ne.

1.10.2011 15:16:33

První dojem
Koupil jsem si Rune Age na občasné večerní sólo rychlohraní. Mám za sebou zatím jednu porážku v 1. scénáři a řek bych, že je to přesně to, co jsem hledal. Rychlá příprava, nijak složitá pravidla, hezké mechanismy, dobrá atmosféra. Obrázky na některých kartách super, někde míň super, ale celkově pěkné.
Jen mi přišlo divné, že jsem se ke konci nějak zacyklil, tedy pokud jsem to hrál správně, že se točily pořád dokola 4 karty událostí 2. úrovně. Tak by mě zajímalo, jestli je to normální.

26.2.2014 19:21:29

enzo
Ano, tak je to v pořádku. Mě se to snad ale ještě nikdy nepovedlo dobrat, abych musel karty z druhého levelu znovu zamíchat.

26.2.2014 20:33:57

saiwer
Vážně? To se dá vyhrát tak rychle? Tak to jsem se moc neukázal. :)
Musí se ta karta cíle porazit během jedné bitvy, že? Nelze mít víc pokusů a kumulovat na ní zranění, správně?
Edit: Jde to tak rychle. :) Na třetí pokus.

26.2.2014 20:49:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Názor zkušeného hráče
Uvažuju o koupi téhle hry a zatím tady na diskuzi převažují komentáře jen po pár hrách (v podstatě objevujících mechanismy hry). Mohl by někdo po delší době hraní shrnout svůj názor? Třeba jaká je znovuhratelnost apod? Díky

24.3.2014 21:02:35

Vybíráme z Bazaru

Unmatched trex a sattler
Unmatched trex a sattler
Akt. cena: 530 Kč
Končí za: 7 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas