Rune Age - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

co od hry očekáváte

První info o hře:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_minisite.asp?eidm=155&enmi=Rune%20Age

Svět Terrinothu v deckbuilding hře. Možnost z výběru scénáře - kompetetivní i kooperativní volba... Já osobně jsem v očekávání.
10.3.2011 09:45:06

martannen
Toz ja se na to tesim. Svet Terrinothu me sice nejak nelaka, ale deckbuildy mam naopak velmi rad;)

10.3.2011 09:51:52

mody
Já si myslim, že jestli hra nabídne několik módů typu Free for all, kooperace atd., tak se stejně časem zjistí, že jenom jeden je více hratelný než ostatní a ty budou spíš pro takové ty experimentátory a ochránce původní myšlenky. Na hru jsem dost zvědavej, ale docela mě děsí ta poměrně nízká cena. Něco tu zkrátka nehraje. Trochu se bojim, že to bude nějaká hodně light oddechová slátanina všech deckbuildingů dohromady. Doufám, že budoucí Havelock bude moci říct tomu současnému, jak hrozně se pletl. 8)

10.3.2011 10:07:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Havelock
No ja nevim, 35 dolcu neni zas tak malo. Retail Dominionu je 45 dolcu a to tam je dvakrat tolik karet;)

10.3.2011 10:16:35

první preview
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2166

No vzhledově to vypadá pěkně, ale zatím mě zaráží jedna věc. A to je variabilita. Hra obsahuje údajně "pouze" 252 karet. Vzhledem k tomu, že jsou ve hře peníze tří hodnot jako v Dominionu, tak jich musí být nějaké množství což srazí těch 252 karet ještě na míň. Dalé jsou ve hře 4 frakce. takže se to musí dělit čtyřmi, protože má každý své vlastní karty (něco jako v Nightfall, ty 2 karty co může kupovat jen on). Já teda nevím, ale přijde mi, že každá hra bude skoro stejná. Nabízí se tady samozřejmě rozšíření, ale to už mi přijde jako opravdová zlodějina, aby dali do základu tak málo karet a pak to rozšiřovali aby se variabilita zvýšila. Má to v podstatě 2x méně karet než Dominion a díky těm 4 odlišným frakcím, bude hrát každý prakticky každou hry se stejnýma kartama, velmi lehce obměněnýma neutrálníma kartama. Chápu, že je to silver line game za 35$, ale i tak mi to přijde nějak málo na to že to má být deckbuilding, kde je variabilita základní pilíř pro to aby hra bavila i po 300 odehraných hrách (bez rozšíření)

14.4.2011 12:59:03

to Beholder
To, že jsou ve hře čtyři frakce, neznamená, že dělíš výsledný počet karet čtyřma. Ne všechny karty jsou totiž frakčně závislé. Přesněji, každá frakce má jen 4 vlastní karty jednotek (samozřejmě budou určitě po více exemplářích) a vypadá to, že jednu kartu nějakého strongholdu (těch taky asi bude více exemplářů). Jde to vidět v tom preview na obrázku rozložení hrací plochy.
Zbytek karet bude neutrálních a encounterů/event. Neutrální města budou určitě po jednom exempláři (protože se o ně dá stále bojovat, i když už je vlastní jiný hráč), encountery/eventy taky (otázka je, kolik jich celkem bude) a zbytek budou neutrální jednotky a taktiky. Řekněme, že takových karet by tam mohlo být celkem cca 100. Kdyby každá byla řekněme v 6-ti exemplářích (myslím si, že počty exemplářů se budou typ od typu měnit - obrů bude míň než razorwingů, tak jsem to nějak zprůměroval), tak máš 16-17 různých typů (takže řekněme, že jich bude kolem 15). Není to nějak extra moc, ale zase tak zoufalé to není.
Problém spíše vidím v tom, že se tam hraje na scenaria a každé bude hrát s jinými kartami. Ty neutrální karty jsou na ukázaném scenariu jen 3, což se mi zdá trošku málo. Když si k tomu ale připočtu těch 5 karet každé frakce, tak to dohromady dává 8, což je srovnatelné s Dominionem. Je pravda, že těch 5 karet se vlastně nemění a mění se jen ty 3 neutrální, ale tak nějak počítám s tím, že do toho budou ještě vstupovat ty encountery/eventy. A boj bude podle mě ovlivněn ještě kostkou nebo nějakým randomizátorem.
Taky se mi to na deckbuilding nezdá nějak extra rozmanité, ale je to prostě Silver Line a tak bych to přirovnával třeba k Death Angelu, kde je těch karet taky zoufale málo :-)

14.4.2011 13:54:51

Já do toho jdu určitě
Díky za pěkné rozbory a náhledy téhle hry. Vypadá to moc pěkně a zajímavě a již jsem rozhodnut :)

14.4.2011 14:05:58

Kadaver
Nemyslel jsem to tak doslovně s tím dělením. Myslel jsem to tak, že jsou to 4 specifické skupiny karet, které může kupovat vždy jen ta určitá rasa ke které ty karty patří. Takže hraní za jednu rasu bude znamenat, že v každé hře mám vždy 5 stejných svých karet (zřejmě jich víc nebude vzhledem k celkovému počtu) + 3 neutrální, které se budou měnit, ale celkem jich taky nebude moc. Takže mi to přijde mnojem méně variabilnější než Dominion ve kterém máš 25 různých karet, které může kupovat kdokoliv a do každé hry se jich namíchá 10.

No ale uvidíme, zásadní bude ten počet exemplářů každé karty.

14.4.2011 14:17:38

rozšíření?
chvilku jsme v Korunce s Kadaverem rozmlouvali o téhle hře, při chystání Mansionu a Silverline edice nemívá další rozšíření. Může se teda brát tahle hra jako konečný produkt a tím její variabilita končí. Pokud neudělají "rozšíření" třeba, jako samostatně hratelnou krabici s možností kombinace.

15.4.2011 06:29:33

Lumirius
To jsem si taky myslel, ale byl jsem vyveden z omylu. I Silver Line má rozšíření - třeba Anima, LotR (ačkoliv rozšíření k němu nejsou dostupná) nebo třeba posledně formou Print on Demand rozšíření pro Death Angela. ;-)

15.4.2011 08:09:52

Lumirius
tak, tak, já myslím, že lze očekávat rozšíření i když to je silver line. Buď normální nebo print on demand (to mi příjde nejpravděpodobnější)

15.4.2011 12:13:39 | Upraveno autorem (porovnej)

karta
tady jedna z karet - http://www.boardgamegeek.com/image/972509/rune-age.

Schopnost nicim inovativni, ale fakt se mi to dost libi graficky;)

21.4.2011 14:16:49

grafika
každopádně grafika je z MÉHO POHLEDU excelentní, je to jeden z hlavních důvodů, proč už mám rozhodnuto....

21.4.2011 16:16:54

další preview
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2197

Ale jo, začíná se to vybarvovat celkem hezky. O Replayabilitu mám sice strach pořád, ale uvidíme. Graficky to vypadá hezky a herně to na mě působí tak jakoby elegantně jednoduše. Angličtina je lehoučká, takže by se to mohlo doma chytit.

26.4.2011 08:06:55

Beholder
veřím že to Corey nepodělá :-)

26.4.2011 09:52:00

Lumirius
DOUFÁM, že to Corey nepodělá:-) V MEQ podle mě replayabilitu docela odflák... a tahle věc mě začala fakt zajímat!

26.4.2011 11:46:42

grafika
..se zdá, že bude po sté převařená polívka. Nebo se mýlím?

26.4.2011 12:05:43

halbarad
já myslím, že minimálně ty obrázky jednotek a měst by mohla být premiéra. Jinak jsem tam zatím identifikoval draka z krabice od Descenta a myslím, že některé obrázky vypadají na Runebound...

26.4.2011 12:14:27

Beholder
No já mám právě Runebound + několik (převážně karetních) rozšíření a těch obrázků jsem tam identifikoval celkem dost. A to nemám Runewars, Descent, Dungeon quest...

26.4.2011 13:27:49

Beholder
Draka? Kde? Prolez jsem všechno info, ale obrázku z Descentu jsem si zatím nevšim ani jednoho...

edit: musim se naučit klikat na odkazy... Už jsem našel démona, tak to tam tan drak taky někde bude

edit2: a už ho mám:-)

26.4.2011 14:26:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Scenaria
Mi se líbí, že v té hře jsou scenaria, která se hrají úplně jinak. Když máme chuť na kooperativku, můžeme si zahrát kooperativní scenario, když na vyvražďovačku, můžeme si zahrát vyvražďovací scenario. Zase na druhou stranu se mi nelíbí, že každé scenario má předdefinované neutrální karty, které v něm budou. Je pravda, že je to prý volitelné a že se budou moct neutrální karty vybírat i náhodně, ale otázkou zůstává, jaký to bude mít vliv na hru a enjoyabilitu :-)

26.4.2011 17:20:38

Video
Video s prezentací hry od FFG:

http://www.youtube.com/watch?v=Bs_WcSDi78I&feature=feedu

Vypadá to jako oddechový fantasy Dominion s jistou variabilitou stylu hry. Společně s přívětivou cenou to vypadá docela zajímavě, co myslíte?

12.6.2011 21:40:37

:)
Po shlédnutí a přepočtení ceny na kartu očekávám ždímačku na peníze. Jelikož se poohlížím po nějaké karetce, která by neznamenala vyloženou finanční smrt, dám asi spíš přednost war of honor - multiplayer Legend of five rings, ke kterému budou vycházet preconstructed decky, nebo world of warcraft tcg - zejména raid sety.

12.6.2011 23:57:30

alucard
Jinými slovy: Chci nějakou karetní hru, ale nechci dále utrácet za její rozvoj. Proto si raději vyberu jinou (navíc dražší), kde vím, že bude mít časem nové balíčky nebo ještě jinou, o které vím, že je to TCG. - Nějak v tom marně hledám smysl.

13.6.2011 00:56:58

:)
Rozdíl je v tom, že legend of five rings a world of warcraft je tu už nějaký pátek. Takže není těžké koupit na ebayi pakl karet, kdy cena vychází cca 50 haléřů na kartu. Plus ty hry mají prodejné preconstructed decky, které jsou dle ohlasů takového charakteru, že stačí i na turnaj. Nevím zda ffg u ostatních karetek změnila politiku, ale tuším býválo, že když člověk něco chtěl musel koupit několik preconstructed balení aby to dostal. Prostě si člověk vybere z existujícího portfolia to co chce a za mín. Chtěl bych něco primárně na multiplayer ne na 1 na 1.

13.6.2011 09:09:20

alucard
Já nerozumím dvěma věcem:

Přepočítávání ceny na 1 kartu.

Srovnávání deckbuildingové nesběratelské karetky a TCG

13.6.2011 09:28:19

Vybíráme z Bazaru

Prodej Marco Polo česky včetně insertu
Prodej Marco Polo česky včetně insertu
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas