nepřihlášený

přihlásit

registrovat

RÖK

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Autoři: Thierry Chapeau
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Popis hry

Rök je postřehová hra pro 2 až 5 hráčů. Hráči se v průběhu hry snaží sezbírat co nejvíce párů stejných run.

Doprostřed stolu se umístí runa osudu (kámen s tečkou) a každý hráč si vylosuje jeden kámen, který si umístí před sebe runou navrch (runa rovnováhy). Dva hráči nesmí mít stejnou runu rovnováhy. Hra může začít.

Průběh hry

Každý hráč si z pytlíku vylosuje určitý počet kamenů (v závislosti na počtu hráčů), které skrytě podrží v dlani. Na domluvený signál vhodí všichni hráči kameny naráz doprostřed stolu a ihned po jejich dopadu, začnou mezi nimi hledat dvojice označené stejnou runou. Kameny se sbírají pouze jednou rukou a je možné, že zatímco jeden hráč sbírá jeden kámen z páru, druhý hráč mu sebere ten druhý. Při hledání a sbírání hráče zajímají pouze kameny, které padly runou navrch, kameny z runou vespod je nezajímají.

Kromě sbírání párů si hráči musí dobře hlídat svojí runu rovnováhy a v případě, že se tato objeví na stole, sebrat jí dříve než některý ze spoluhráčů. Když svojí runu rovnováhy neuhlídají, může to pro ně znamenat ztrátu některých doposud sebraných párů.

Kolo končí v momentě, kdy uprostřed stolu nejsou žádné kameny k sebrání. Hráči si skontrolují, jestli nesebrali něco, co neměli (některé runy pouze vypadají, že jsou do páru ;-). Chybně sebrané páry vrátí do pytlíku ještě s pokutou. Hráč, který neuhlídal párový kámen ke své runě rovnováhy, odevzdá runu rovnováhy tomu, kdo mu kámen do páru sebral a spolu s ní mu dá všechny páry stejné barvy.

Kameny s runou vespod se vrátí do pytlíku, hráči, kteří nemají runu rovnováhy si vezmou jeden z nesebraných kamenů s runou navrch. A může začít další kolo.

Hra končí v momentě, kdy na nalosování zbývá v pytlíku stejně nebo méně kamenů, než je hráčů. Zvítězí hráč, který během hry nasbírá nejvíce párů.

Autor: Jedudedek