Revolver - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
White Goblin Games
Autoři: Mark Chaplin
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

CZ verze

Mela by byt v unoru 2012. Duvodem, proc jsme se pr hru rozhodli je fakt, ze je to zatim nejhezci karetka pro dva, co jsem hral. A tim nemyslim jen zpracovanim, ktere mi fakt sedlo, ale i pribehovosti a napetim, ktere ve hre je. Takze priznivci Divokeho zapadu se maji na co tesit!;)
19.11.2011 11:06:12

Radek
Jeste neni nic jisteho, jakmile bude, tak s tim vylezem ven;)

23.11.2011 18:01:35

PJ

aneken
Určitě, s tímhle jsi mi udělal vekou radost, tak napjatě čekám, jaké další pecky snesete anglicky nehovořícím Čechům :o)

23.11.2011 18:21:07

Rex
Připojuji se k nadšeným ohlasům na vaši činnost! Přiznám se bez mučení, že objevy ještě nemám, ale už na ně líčím a dříve či později u mně skončí a jsem zvědav na další akce!!!

23.11.2011 18:35:51

Beholder - Revolver;)
Tak teda kdyz to panovi je malo, tak se trochu rozepisu;)
Hra je pro dva hrace. Jeden hraje za bandu desperatu, druhy za strazce zakona. Bandita ma vylozene postavy pred sebou a jeho snahou je se s vudcem bandy dostat do vlaku a prezit tam 4 kola. Serif se snazi bandity strilet (nekteri tuzsi maji pro hrace banditu neprijemne efekty, ktere se spusti, kdyz jsou zabiti) a zaroven si musi hlidat mexickou hranici, protoze kdyz se mu nedari bandity strilet, tak mu prchaji.
Hra se odehrava na jednotlivych lokacich, pricemz z jedne do druhe se clovek posouva na zaklade casove linky (na kazde lokaci se hraje urcity pocet tahu). To dava hre prbehovy/filmovy spad. Vtip je v tom, ze kdyz vystrilis sve karty v jedne lokaci, muzou ti chybet v dalsi. Karet neni nikdy dost...
Karty maji ruzne efekty a za kazdou stranu je hra uplne jina. Jako bandita jsi casto dost v defenzive, jako serif si nemuzes dovolit povolit, protoze pak ti hrozi prohra kvuli mexicke hranici.
Hra je svizna, tech 45 minutmi prijde nadsazene, odehrajes ji za pul hodky...;)
Snad to pro predstavu staci, kdyztak se ptej;)

23.11.2011 18:41:03

Hammer, PJ
Diky za podporu, chlapci!;)

23.11.2011 18:42:31

aneken
výborně, stačí. Díky moc ;)

23.11.2011 23:58:47

Pravidla
Nahral jsem sem pak cesky preklad pravidel hry, takze po schvaleni bude mozne na nej kouknout;)

27.11.2011 13:20:05

Jedna věc k pravidlům
Už jsme se o tom Anekene bavili, ale v pravidlech není nikde objasněný pojem Kill a Destroy, pokud teda žeton Kuráže nejde použít jako ochrana proti kartám s destroy efektem (dynamit, vykolejení vlaku). Možná to bude pro hráče matoucí. V pravidlech je totiž u Kuráže napsané, že je to jako by měl charakter život navíc, já bych si to třeba vyložil aji jako ochranu před efektem "destroy".

28.11.2011 07:11:06

Lumir
Zabij je u postavy, znic u predmetu, ne? Navic Colty ma jen jednu kartu s efektem znic a tam je vyslovne, ze nicis blokovaci kartu. Serif zase muze nicit jan karty ve hre, ktere u Coltyho nejsou postavy. Tu moznost nejakeho zmateni tam sam moc nevidim...

28.11.2011 09:03:44

DD

Lumir
Kde jsi zjistil ze zeton True Grit nelze pouzit proti dynamitu? Na karte dynamitu je napsano zabij, ne znic. U bandity je akorat karta Adios, amigo - ktera ignoruje zeton True Grit, ale tam je to v pravidlech napsano (toto jsme pro prvni hru prehledli a bylo to dost zasadni). Clovek si musi precist i tu cast o vykladu karet, aby to hral spravne.

28.11.2011 15:00:46

kluci
Máte pravdu na Dynamitu je opět napsáno killed.
Na kartě " I only came along fer the ride!" je napsáno, že po obětování dvojice banditů, destroy (znič) všechny šerifovy karty. Až od Anekena jsem se dozvěděl, že na destroy nejde použít True grit, což není nikde v pravidlech napsáno. (destroy je teda napsáno jen u tehle karty a v pravidlech u vykolejení vlaku)

DD: Podrobný popis karet si znova přečtu, s Adios amigo! jsi mě teda taky překvapil, protože na kartě je napsané kill. Nemám rád, když jsou různé varianty výkladů v nějakém zavedeném pravidle.

Anekene: Po nastudování podrobných popisů pravidel zrovna u karty Adios amigo a Došly ti náboje, co, kamaráde ?! je v druhé větě použité: Poté si vezmi jednu kartu. Není to moc dobrý překlad pravidla, protože podle anglického originálu, si kartu dobereš i když kartu nezničíš, čili i když není Kulomet nebo Colonel ve hře. A pokud je použito "Poté" je to obvykle podmínkou pro to vykonat další část karty.

A nebo jsem už prostě postižený z Game of Thrones LCG.

28.11.2011 17:10:37

Lumir
Huh, tak ted se nechytam:) Dyt tam u obou karet mame, ze si to beres, i kdyz nezabijes Neda/neznicis Kulomet, ne? Aspon ja to tam vidim;)

28.11.2011 18:44:15

Aneken
Ok ja už toho teda nechám :-)

28.11.2011 20:17:04

Lumir
Klidne pokracuj, jsme radi za kazdou pripominku;)

29.11.2011 08:12:15

OT
no a nechcete vydat třeba karetku LotRa? Něco takovýho kdyby tady bylo v CZ verzi by nebylo marný :-)

29.11.2011 09:48:57

re
tajemná: Ne ne, FFG překládá a vydává zásadně Blackfire, možná že je tenhle nápad zaujme a tentokrát nechají překlad na Google Translatoru ;-)
Se omlouvám, nemohl jsem jinak...

29.11.2011 10:57:27

tajema
Renco, to bychom hlavne neutahli, zatim jsme takove rodinne vydavatelstvi;)

29.11.2011 12:30:43

aneken
to byl jen takový malý nápad :-)

ale já věřím kluci, že to nebude trvat dlouho a nějaké takové pecky se z toho rodinného vydavatelství dočkáme...prozatím si jdu koupit Timeline II :-)

29.11.2011 12:34:05 | Upraveno autorem (porovnej)

ruy

nebezpecna grafika :)
..pred par dnami mi kamarat predstavil mechanizmus BANGu a hra ma sice velmi zaujala no grafika s prepacenim je taka "vyflusnuta" napriek mojmu nadseniu pre kartovky :)
..a pred chvilou som poguglil grafiku REVOLVERu a som viac nez nadseny :) cize v praxi odsuvam kupu BANGu pripravujem manzelku na novu "krasnu" kartovku a vyd. REXHRY drzim palce a nech sa dari :)
..a co sa tyka cz verzie ostavam dufat ze grafika a snad aj balenie hry by mohlo ostat zachovane z originalu http://cf.geekdo-images.com/images/pic1110327_md.jpg
:)

25.1.2012 21:14:21

ruy
Určitě :)
To se zase plácnem přes kapsu :)

25.1.2012 23:24:58

Ikri
ale stojí to fakt za to ;-)

26.1.2012 06:34:03

ruy
Jasne, grafika zustava puvodni a bude to samozrejme v plechove krabicce!;)

26.1.2012 09:20:44

aneken
I přes to, že nejsem nějak zvlášť velký fanda westernu, hru pořídím už jen proto abych vás podpořil :). Doufám, že nás bude dost na to aby jste měli chuť a odvahu jít i do případných rozšíření.
Zdar a sílu!

17.2.2012 13:04:40

Kafe
Dikec, tohle vzdy potesi, ze je nekdo rad, ze delame, co delame;)

17.2.2012 16:54:36

anaken
Jak to vypada s prekladem, distribuci? Mame pulku brezna, da se uz nekde koupit?

14.3.2012 13:33:39

Vybíráme z Bazaru

DIVUKRAJ FUNKARTY-AJ
DIVUKRAJ FUNKARTY-AJ
Akt. cena: 490 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas