Resident Evil Deck Building Game

xxxxxxxxoo hodnoceno 27x (Seznam vlastníků)

Resident Evil Deck Building Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 50 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Bandai
Autoři: Tylar Allinder
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidla

.
25.12.2010 22:04:15

rbx
díky
no jo, tak snad se časem dočkám

3.2.2011 11:00:00

Ella
Je to divne, ale musi utocit - nenapadlo by mne to, ale diky Tvemu dotazu jsem to radeji overoval na oficialnim foru:

http://www.bandaicg.com/residentevil/forum/showthread.php?523-Professional-Question

Hra je super, ale s temi pravidly si mohli dat vice zalezet, ne aby clovek musel hledat kazdou druhou vec na netu :-)

3.2.2011 11:00:36

eyciir
takže i když budu mít třeba jenom 10 a bude tam 40cítkovej, tak musím na něj? Hmm opravdu pro profíky
do pravidel to napíšu tak, aby nebylo pochyb

3.2.2011 11:02:03

munice a zlato
Ahoj, hrajeme poprvé tuto hru a obecně poprvé i deckbuildingovou hru. A mám několik zásadních začátečnických dotazů, kdy odpovědi mi nevyplývají ani z pravidel, ani z diskuse:
1. Když použiji munici do zbraně k boji, jde zpátky do zdrojů nebo do odkládacího balíku ????
2. Totéž když nakupuji, vracím zlato do zdrojů nebo do discard pile ? (že jde za kolo obé už jsem se dočetl, ale co s použitou kartou muniuce/zlata)
3. munici dělím do zbraní tak, že posčítám hodnoty veškeré munice a všech zbraní a musí být munice minimálně stejně. Nebo ke každé zbrani musí být extra karta (karty) munice ?

Díky za odpovědi na možná přihlouplé dotazy.

3.4.2011 12:10:14

panzer
1. a 2. na discard

3. první varianta

3.4.2011 12:24:06

Beholder
Uf, díky. Už jsem se bál, že je celá hra jen o sbírání karet munice :)

3.4.2011 12:53:38

to panzer
mno. a neni?

3.4.2011 12:57:51

ndru
není

3.4.2011 13:37:10

ndru
No já bych řekl že je to spíš o čištění svého balíčku (o počáteční slabé karty), alespoň tak to vypadalo při druhé hře :)

3.4.2011 18:40:01

to panzer
tohle imho docela zalezi od chrakteru, ktery si vylosujes. zazil jsem hru, kdy jedna strana svedomite cistila a sice mela krasnou koncovku, ale ve srovnani s protihracem, ktery necistil (balik az ke stropu) to v celkove hre projela o dost bodu

3.4.2011 18:46:19

ndru
Jestli je to tak jak říkáš, tak to je na té hře právě krásný. Ta hra byla trefa, hrajeme už třetí partii za sebou, to se mi běžně nestává :) A to pomíjm fakt, že spostu věcí asi hrajeme blbě :)

3.4.2011 19:05:21

to panzer
ke mne si zatim hleda cestu

3.4.2011 19:21:04

pár dotazů
Tak počtyřech hrách jsem narazil na dost v pravidlech neřešených situací. Měl bych ještě pár dotazů:

1. Ada Wong - "When Ada Explores, you can look..." prostě se může podívat na horní kartu Mansion a případně ji dát dospod. Ale udělá to a) před svým prohledáváním (tedy může jednoho infikáče odmítnout), nebo až po svém prohledávání (a vybere kartu následujícímu soupeři). Hráli jsme a) ale i za b) dává smysl

2.Sheva Alomar - může zaměnit 1 kartu z ruky s vrchní kartou inventáře. Ale co znamená může ? Že se podívám na vrchní kartu a pak se rozhodnu, nebo se rozhodnu k exchange a pak ber co ber. A co s měněnou kartou z ruky ? Jde místo vrchní karty do inventáře nebo do discard pile ?
Na takovýchto nejasností jsme narazili asi na 10, ale už jsem je pozapomínal.

3. Co se obecně dělá s kartou kterou otáčím z vršku inventáře jako např. u Bolt-Action Rifle abych podle ní jenom zjistil jestli budu mít bonus damage. Tu otočenou kartu dávám na discard pile, nebo zpět do inventáře ?

4. Yellow Herb - když najdu v Mansion např. 2 tyhle konopí či co to je, znamená to, že kdykoliv při zásahu odečítám zranění od health + 20 a ještě léčím za 20 ? To by pak znamenalo, že mi zásah např. za 30 paradoxně pomůže doléčit 10 životů...

Vím že k tomu byla mohutná diskuse níže, ale přijde mi, že současné použití zlata na nákup a kulek na střelbu, z jedné karty v jednom kole, hodně oslabuje roli obchodu ve hře. V podstatě po chvíli mám na všechno a ani se nemusím rozhodovat, jestli radši nakupovat, nebo prohledávat....hmm.

A už se holky kroutí. Nekroutili se, ale už kroutí, mršky :)

4.4.2011 23:29:20

panzer
1. prostě když se rozhodneš jít explorovat, tak se koukneš na vrchní kartu a když je to OK (monstrum, které můžeš sejmout nebo třeba raketomet) tak ji bereš, když není OK (moc silné monstrum nebo moc slabé za málo dekorací) dáš ji dospodu a koukneš se na další. Na bandai foru jsem našel, že to můžeš udělat jen jednou, takže když dáš dospod, tak bereš další a tu už musíš akceptovat

2. Asi platí ta verze "ber co ber". Ale já to hrál tak, že jsem se první podíval a pak popřípadě měnil, ale asi se to nesmí. Karta z ruky jde každopádně na vrch balíčku (je to výměna)

3. dáš ji zpět na vrch balíčku

4. funguje to tak, že si to připlácneš ke svoji postavě a v momentě získání ti vyléči 10 životů a navíc ti zvyšuje tvůj maximální počet životů o 10, takže se můžeš green herbama doléčit více než jak jsi s postavou začínal. Při zásahu nic neodečítáš ani neléčíš.

ad munice/zlato: podle mě to je Ok :)

4.4.2011 23:57:50 | Upraveno autorem (porovnej)

panzer
ad 2,
Kdyz se rozhodnes tu schopnost pouzit, proste vezmes jednu kartu z ruky a vymenis ji za horni kartu lizaciho balicku - aniz bys vedel, co tam je. Karta z ruky tim padem lezi na vrsku balicku.
Zacne to davat smysl hned, kdyz to zkombinujes s jeji specialitou - rifles. Das z ruky na vrsek balicku kartu, co stoji 40 a vice. Pak vylozis rifle a vyuzijes vlastnost teto zbrane - otocis horni kartu ze sveho baliku - a ejhle, je tam karta za 40 a vice, takze rifle najednou dela 50 damage :-) A je-li Sheva na 2. levelu, tak jen za 30 naboju - coz je prakticky nejlepsi pomer naboje/damage ve hre :-)

5.4.2011 00:06:17

ok,ok
Pánové díky. Takže asi jedinou vážnější chybu jsme hráli to, že jsme každou byť jen prohlédnutou kartu z inventáře dávali na discard pile a ne zpátky. A samozřejmě s Yellow Herb, protože jsem blb a neumím pořádně číst (pletu si attach s attack:-).
Ta schopnost Ada Wong nám přišla natolik nevyváženě silná, že jsme to jednu hru zkusili s prohlížením až po průzkumu (tedy škodit soupeři) a taky to docela fungovalo (přišel jsem tím např. o nález raketometu což synátor samozřejmě škodolibě kvitoval)
Každopádně ještě jednou díky za rychlé rady.

5.4.2011 01:02:03

komba
Tak po story modu (nevím co proti němu máte, vždy za hodinu dohráno a z 10 her 10 vyrovnaných řežeb) přecházíme na Mercenary mód. Jen se chci pro jistotu zeptat jestli správně chápu jak se hraje to kombo (hra ve dvou tedy jeden hráč).
Zahraju průzkum - zombáč - bum poražený, hraje soupeř (jedno jak) - dostávám se opět na tah - průzkum - zombáč bum poražený - do kombo balíčku - a tak dál než v nějakém dalším tahu zombáče neporazím, pak sčítám kombo viz pravidla.

A ještě drobný dotaz - akční karta Ominous Battle - musím trashnout kartu z ruky dříve než doberu +3, nebo moho nejdříve dobrat ? A musím trashovat ? (předpokládám že ano, když není "can")
Obecně lze při hraní akčních karet hrát libovolné pořadí text -symboly ?
Díky

9.4.2011 22:12:02

panzer
První odstavec: ano

Druhý odstavec: vždy se první řeší ikonky a pak text.

Trashnout musíš.

9.4.2011 22:27:50

Mercenary mode
Tak bych řekl, že Mercenary není špatný, rychlejší, ale daleko víc na náhodu jak zrovna chodí karty. Tedy Story mode vede.
Ještě bych měl otázku (díky Beholdere :) k Zombie Butcherovi v Mercenary mode. Pokud nařídím protihráči přeskočit následující kolo a tento hraje jako druhý, vynechává toto rozehrané kolo, nebo až to následující ? A předpokládám že mu i přerušuji kombo ?.
Dík

10.4.2011 11:01:31

panzer
Vynechává tah, který by měl odehrát hned po tobě. Takže při hře dvou hráčů pojedeš prostě 2x za sebou. A rušíš mu kombo.

10.4.2011 11:21:37

versus mód
Omlouvám se že to tu plevím jenom já, ale ty pravidla jsou napsaný fakt blbě. Chceme zkusit versus mód a zase úplně netuším jak. Prostě vyložím útok a protihráč odečte zranění (aniž by jakkoliv bránil) ? To ale neodpovídá manuálu že se má v boji postupovat jako ve Story modu. Tedy musím překonat momentální health protihráče ? (to si teda dám třeba u Chrise se 120). Podle reakcí tady někdo psal že se "opižlával nožíky". To by odpovídalo postupu kolik útočím tolik odebírám, ale neodpovídá to zase pravidlům boje ve Story modu.....

16.4.2011 13:29:36

panzer
Tím je myšleno to, že normálně vykládáš zbraně a náboje a ten souboj probíhá stejně jako ve Story módu. Ale nejde samozřejmě o to zasáhnout soupeře tak abys mu sebral plný počet životů :). Normálně si dáváte zranění a zaznamenáváte si počet životů a jakmile u někoho klesně počet životů na 0, tak ten druhý si připisuje bod. Hraje se tuším na 2 body.

16.4.2011 14:11:30

upřesnění
Zabrousil jsem do diskuse k Dominionu, a poslední otázka od Saši mi vyvolala podobný dotaz na kumulování akcí i u této hry. Když zahraji kartu akce např. Umbrella Corporation (+2 karty, +1 akce), vezmu 2 karty vyložím +1 akci, vykonám druhou vyloženou akci a pak až nakonec dávám 1 kartu z ruky na vršek Inventory (jak říká text karty), nebo nejdříve vykonám vše co karta říká (včetně textu) a až pak hraji druhou vyloženou akci ?
Tedy když je druhou akcí např. +1 karta, tak vlastně beru tu kartu co jsem první akcí odložil na vršek Inventory ?

Vím, že Beholder psal níže, že se nejdříve řeší ikonky a až pak text, ale pak se nabízí otázka, když kombím několik akcí v jakém pořadí řeším texty na kartách ?

12.6.2011 16:32:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Panzer
Kompletně vyřešíš celou kartu, tzn. lízneš si 2 karty, dostaneš možnost zahrát ještě jednu akci, ale než to provedeš, musíš vrátit jednu kartu na vrch inventáře. Proto je lepší si nechávat tuto akci až jako poslední

12.6.2011 19:49:34

Shattered memories
ahoj lidi koupil sem si tuto hru + rozsireni a zatim jen prekladam a snazim se to pochopit chci se zeptat na vyznam slova trash a pak na kartu shattered memories je tu napsano trash up to 2 cards from your discard pile. then trash this card mam to chapat tak ze vemu 2 karty z odhazovaciho baliku a vyradim je ze hry a tuto kartu taky nebo ze zamicham 2 karty do baliku a tuhle taky?

26.7.2011 22:23:34

Vybíráme z Bazaru

Settlers: Zrod impéria
Settlers: Zrod impéria
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 20 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas