Resident Evil Deck Building Game

xxxxxxxxoo hodnoceno 27x (Seznam vlastníků)

Resident Evil Deck Building Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 50 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Bandai
Autoři: Tylar Allinder
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidla

.
25.12.2010 22:04:15

Gatling gun majini
This Infected gets +5 Damage for every 10 Ammo the Attacking Player has.

has = bylo prideleno k utoku nebo lezi nastole nebo stul vcetne ruky nebo jinak?

25.12.2010 22:54:17

munice
dava zaroven +Ammo i +Gold?

na BBG je odpoved ano. jen nevim kdo odpovida (tj. jestli to je hrac nebo nejaka poverenejsi osoba)

26.12.2010 18:31:19

rbx

Ndru
no, ammo muzes pouzit bud na nakup, nebo na naboje. Karty obecne nemuzes pouzit dvakrat, to co jednou vylozis, tak uz nemuzes pouzit podruhe. Takze kduz za munici nakoupis, tak uz je nemuzes logicky pouzit pro strelbu, protoze po pouziti jdou na discard pile.

26.12.2010 19:38:25

rbx
no já mám pocit, že Drakkenstrike co dělá na BGG videa Components Breakdown Video Review in HD, při vysvětlování hry zmínil, že za vyloženou munici můžeš nakoupit a pak ji ještě použít v boji, ale jistý si nejsem :)

26.12.2010 20:15:18

to Beholder
jj. presne neco takoveho jsem zahlidl

26.12.2010 21:29:21

to rbx
logicky mne to vede ke stejnemu nazoru

ovsem implicitne mi z textu vychazi: vyloz vsechnu munici co mas na ruce a podle ni se pak zaridi zlato, naboje, dmg (gatling gun majini) apod.

26.12.2010 21:30:22

bbg
3- The 5 cards you pull can be used to both buy and explore with. When buying resources gold is counted from the 5 cards you pulled (even if you played the card)? Ammo can be played during explore the mansion even if you used the ammo to buy resources?

3) Ammo cards are used in both buy and explore phase. You can use them for both situations. So using 30 gold to buy a herb still allows you to use 30 ammo for the mansion

(al nevim na kolik je to fundovana odpoved)

26.12.2010 21:32:27 | Upraveno autorem (porovnej)

to rbx
chm. s tim ze po pouziti jdou na discard pile si nejsem jisty. vzhledme k tomu ze u 'item' pisou, ze zustavaji do konce kola bych to bral, ze u ostatnich to tim padem asi neni (zas ovsem to je jen implicitne)

ovsem pokud jdou do discard pile tak mne to vede k dalsi uvaze:
co s prebytky? mam 2x30ammo a potrebuju jen 50. tech deset jde do vzduchu?

26.12.2010 21:40:10

obdobne
'full-bored machine gun' potrebuje 70 ale kdyz 'mam' (tady bych to videl na to co pisu nize - vylozim vsechnu munici co mam a prepoctu na ammo a zlato) 100 tak dela vetsi dmg

26.12.2010 21:41:22

rbx

Ndru
z te odpovedi v anglictine to jasne neni. Tam pisou za se to muze pouzit na to i ono, ale neodpovedeli, jestli zaroven.

A ano, prebytecna munice jde do kelu, stejne jako prebytecne zbrane. O tom je ale deckbuilding, u Ascension je to korigovano tou slabou kartou, na kterou muzu jit vzdy. Nevim, proste jsem vzal princip hrani Ascensionu a stejne hrajeme i Resident. Prijde mi spravne nepouzivat veci dvakrat v jednom kole. Jediny, s cim si nejsem jisty, je vlastnost jedne z postav, ktera muze pouzit pistole dvakrat. Teto funkci nerozumim.

26.12.2010 22:10:22

rbx

Leon's ability - 2x pouziti pistoli
tak toto uz je mi tez jasne. Kdyz do ni narvu dvojnasobek munice, muzu z ni strelit dvakrat. Takze kdyz mam dve pistole a 40 munice, tak je to stejne, jako kdybych mel mel 4 pistole. Tedy dost silna vlastnost.

26.12.2010 22:24:41

rbx
Tak Leon zejo, co bys od nej chtel :), ale u me vzdycky vzbuzoval respekt Barry. Jinak s temi naboji souhlasim s radkem jen me zarazi veta
"So using 30 gold to buy a herb still allows you to use 30 ammo for the mansion"

neni to uplne jasne.

26.12.2010 22:54:51

to Falco
jj. jen pripominam, ze neni jiste jak moc ofiko je ta odpoved

26.12.2010 23:56:30

ndru
aha ono to vypadalo jako vytah z pravidel. Mno ony odpovedi jsou takhle vselijake. Casto resim na ffg foru k Tannhauseru a je nas tam tak pet co pisou odpoved ke vsemu a tvarime se jako drsnaci co tomu nejvic rozumi ale parkrat tam byla taky bota.

27.12.2010 00:05:44

vynatky z BBG diskuzi
As soon as you play a ammo card you have values added to your ammo pool and cash pool.

That's how it works.
Read the rulebook. Page 2: "Bonus Icons: These show any additional bonuses the Ammunition gives. In the example, this Ammunition gives +10 Ammo, and +10 Gold."
AND +10 gold. Not "or", it's AND. Nothing on the card, nor anywhere in the rules states "or".
Ammo x10 card gives you +10 ammo AND +10 gold.
If you believe that Ammo does not give you both things printed on it, then logically The Merchant only gives you 20 gold OR 1 card OR 1 buy. After all, it's printed/worded the same way.

Ammo cards when played give both gold and ammo to use for the turn.

They do. It doesn't say in the rules that ammo and gold are mutually exclusive, and if it did then it would infer that bonuses from action cards are mutually exclusive too since they are listed in the same way as ammo+gold. e.g. the Merchant's +1 Buy doesn't stop you from having his +20 gold so the Ammo's +10 ammo shouldn't stop you from getting it's +10 gold too.

For anyone unsure about ammo giving both ammo and gold in the same turn, look at the card pictures on Page 2.
"Bonus Icons: These show any additional bonuses the Ammunition gives. In the example, this Ammunition gives +10 Ammo, and +10 Gold."
AND +10 gold. Not "or".

We (incorrectly) played mutually exclusive ammo and gold usage last night - and my gripe about the game was that story mode with 2 players went a little longer than I liked. I suspect playing with correct rules will make things go quicker.

27.12.2010 00:08:37

otestujeme
uvidime

27.12.2010 00:10:16

...
já si taky myslím, že ammunition poskytuje gold i ammo

27.12.2010 00:24:27

ndru
dival jsem se na oficialni Bandai fora a vsichni rikali ze plati oboji. Proklikal jsem sice flash tutorial ktery zahrnuje hodne situaci ale zrovna tahle tam neni.

EDIT: oficialni odpoved (bod 2) )
http://www.bandaicg.com/residentevil/forum/showthread.php?213-Questions-to-clear-confusion&highlight=ammo

27.12.2010 10:58:34 | Upraveno autorem (porovnej)

druhy problem s naboji
http://www.bandaicg.com/residentevil/forum/showthread.php?205-What-is-the-situation-on-Ammo&highlight=ammo

zde resi ze po souctu vylozenych naboju si je muzu prerozdelit jak potrebuji, takze neztracim preplatky

27.12.2010 11:02:50

mercenary mode
Když otočím z mension time bonus, tak zaznamenám + x kol, kartu vyřadím ze hry a otáčím další kartu z mension? Combo bonus zařadím do svého comba a tahám další kartu z mensionu?

31.1.2011 11:56:50 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Beholder
-Items, bonuses, and tokens do not count towards the combo. So you will need to either get another explore some how, or hope that your partner kills an infected on their turn.

takze jinymi slovy explorujes vzdycky jenom jednou a pokud ti to prerusi tvoje combo, mas smulu. Ve hre na tymy mas jeste sanci, ze ten druhy neco zabije. Pokud hrajes ve dvou hracich, máš peška.

31.1.2011 14:25:10

rbx
aha, tak jsme to hráli špatně. Přišlo mi nefér když ti time bonus přeruší kombo. Každopádně díky ;).

31.1.2011 14:35:05

rbx

Beholder
no, my to taky hrali tak jak ty, ale prave kvuli tomu jsem se dival do jejich fora, na nejakou oficialnejsi odpoved. Ono v pravidlech je napsano, ze combo delaji zabiti zombici, tedy karty typu Infected. A to combo a time bonusy nejsou.

31.1.2011 14:42:34

profesionální obtížnost
The face-up Infected must be Attacked by Characters on their turns
until it is defeated. When you choose to Attack the Revealed Infected, you use
an Explore to do so. You cannot Explore the Mansion until the Revealed Infected
is defeated.

chápu to tak, že další hráči nemusí na otočeného infikovaného útočit, ale díky němu nemůžou dál prozkoumávat sídlo
prosím písněte mi jestli jsem to pochopila dobře díky
PS: kdy bude hra v ČR?

3.2.2011 10:48:00

rbx

Ella
ja myslim ze jsi to pochopila dobre. Je proste otoceny zombak a dokud ho nekdo neskoli, tak se neda jit do baraku. A aby to jeste pojistili, tak pisou, ze k jeho skoleni je potreba Explore faze tahu.

hra v CR: ani bys neverila, jaky je to problem.:-(

3.2.2011 10:58:20

Vybíráme z Bazaru

Pod hvězdami
Pod hvězdami
Akt. cena: 238 Kč
Končí za: 9 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas