Race for the Galaxy: The Gathering Storm

xxxxxxxxoo hodnoceno 47x (Seznam vlastníků)

Race for the Galaxy: The Gathering Storm - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Dobyvatelé vesmíru
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Abacus Spiele
Rio Grande Games
Ystari Games
Autoři: Thomas Lehmann
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

hlina

CR vydani

Nevite nekdo kdy Albi prelozi/vyda toto rozsireni?
11.2.2009 12:59:59

Parxel
Svata pravda, tohle je prvni verze GW, ktera se da hrat a opravdu se drzi sveho nazvu.
(Ve fazi spotreby vsadite kartu, ktera ma cenu/obranu 1-6, pak otocite tolik karet z balicku, kolik je jeji cena/obrana. Pokud je mezi nimi nejaka ktera ma vyssi cenu/obranu, nechavate si vsazenou kartu i jakoukoli z otocenych karet. V opacnem pripade neberete nic a ztracite sazku.)

21.9.2009 10:18:41

Oprava
...jakoukoli JEDNU z otocenych karet.

21.9.2009 10:19:35

chjo
Hm tak se koukam vyplnili me obavy ze zacatku diskuse. Asi se DV opravdu vubec neprodavaji. Ja se ani nedivim, on kdyz si o tom clovek moc nezjisti a pak vidi v obchode balik karet za pomerne velkou cenu, tak sahne jinam. Coz je skoda, protoze hra je to suprova.

Kdyby aspon nebyl ten rub pocestenej, obalovat se mi to fakt nechce. To zase mel nekdo skvelej napad :)Cele v aj sem to nechtel, precejenom je hra v Cj prijemejsi. Zejmena pri prvnim hrani.

7.10.2009 15:59:29

cena
VasekVydra: souhlasím s tebou. Také se nedivím, že se to neprodává, když za nějakých 150 kartiček chtějí ve většině obchodů kolem šesti stovek. To pak každý radši sáhne po Dominionu, který je jen o málo dražší, ale karet je tam třikrát tolik...
Čili asi nakonec opravdu nezbyde, než rozšíření koupit v originále a karty obalit. Spíš ten jazykový hybryd bude zvláštní...

7.10.2009 17:21:47

porovnání
No a když už jsme u toho - překládat něco, co do samotné hry přidá de facto jen pár žetonků a osmnáct karet, je zbytečné. Víc bych to pochopil u Rebels vs Imperium, které se na rozdíl od tohoto nedomrlého tahání peněz z kapes opravdu nebojím nazvat rozšířením.

7.10.2009 17:25:10

nemalujte čerta na zeď
Jak píše níže PJ, tak překlad sice není aktuální, ale není vyloučený. Každopádně se zde hovořilo o termínu jaro 2010, spíš později.
Cena - nevím, ale že by hra byla nějak drahá, to se mi nezdá, dát 540,-Kč nikoho nezabije. Je to podle mě cena normální, jenže většina lidí by chtěla nakupovat "zadarmo".

7.10.2009 17:28:38

Deth
Nemyslím si, že by 540Kč byla nějak přehnaná cena za hru. Ale zkus se na to podívat pohledem běžného návštěvníka obchodu, který se rozhoduje za co utrácet a má na výběr mezi pár kartičkami v obrovské krabici a krabicí s jinou hrou za stejnou nebo jen o málo vyšší cenou, ve které něco skutečně je. Pár kartiček v obrovské krabici zkrátka nevyhraje...

7.10.2009 18:04:45

A nebylo by lepší než tady mlátit prázdnou slámu ...
... aby se VasekVydra vyjádřil odkud ví a jak je ta zpráva hodnověrná, že se rozšíření vydávat nebude ?
A k Dansemacabre bych jenom dodal, že 540 kč není jen za pár kartiček ale za celou přidanou hodnotu hry. Něco jiného je výrobní cena materiálu a něco jiného je celý výrobek. Když jdeš do kina, tak taky neplatíš jen během promítání spotřebovanou elektřinu.

7.10.2009 18:49:10

Názor
VasekVydra: Tak s tím počeštěním zadní části karet to není tak zlé, zkoušeli jsme a málokdo si všimne, jestli je na rubu Race for the Galaxy nebo Dobyvatele vesmíru. Je to tak tmavý nápis, že to nejde poznat. Spíše karty z rozšíření poznáváme podle světlého okraje, protože nejsou tak "ochytané" jako základ. Ale to se snad časem změní :-)
Dansemacabre: Souhlas, taky mě s tou cenou za rozšíření nasrali, když pak člověk zjistí, že polovina karet je prazdných :-(

7.10.2009 19:01:24

to All
Muj nazor je, ze cena za zakladni hru je primerena. Vzhledem k tomu ze je to skvele propracovana hra. Bohuzel ze z obalu to clovek nepozna. My jsme si ji koupili s pritelkyni v podstate naslepo a hodne nas chytla. Ted se cena pohybuje mezi 500-600 Kč, ale jestli si dobre vzpominam tak ze zacatku byla cena vyssi.

Rozsireni mi prijde drahe vzhledem ke dvoum faktum:

1. Polovinu rozsireni tvori soliterni varianta. Pekne, ale herne prakticky k nicemu.
2. Vlastni herni material tvori 18 karet planet+technologii,
4 karty startovnich planet, a par zetonku pro "first goals" a "most goals".

To mi celkove prijde dost malo na to, abych to bral jako rozsireni. Spis neco jako doplnek!?

Osobne jsem si nakonec po dlouhem rozvazovani poridil hru vcetne obou rozsireni kompletne v anglictine, abych se vyhnul tomu, ze si rebely zahraji az na stara kolena. Jestli vubec.

8.10.2009 09:13:43

Parxel
naprostý souhlas, základ vidím jako výbornou hru za velmi přijatelnou cenu, ale GS je fakt vydírání. Cca 450,- za 22 herních karet+7 akčních karet pro pátého hráče a pár žetonů... Pokud nechcete hrát solitérní hru, doporučuju nekupovat. Doufám, že mě u druhého rozšíření nepotká stejné zklamání...

8.10.2009 09:52:18

Eyron
Druhe rozsireni mi uz prijde dustojne. Karet je tam podstatne vic. Z hlavy si, ale nepamatuji presne kolik. My jsem jich zaclenili do hry par, protoze nam pripadaji zajimave. Jinak nejvetsi zmenou je "overtaking", ktery jsme zatim do hry nezaclenili, ale zabira tretinu pravidel cca 4 strany.

8.10.2009 10:15:32

Parxel
Z toho mi vyplývá, že nejlepší by bylo vydat společně v jedné krabici první a druhé rozšíření. Náklady by mohly jít dolů, proto i cnea a hráči by byli spokojeni. Škoda, že se tomu tak nestane.

8.10.2009 10:29:33

druhé rozšíření
V Rebels vs Imperium je 40 nových herních karet, karty pro pátého hráče a "goals" stejnš jako v GS. Navíc krásné pravidlo vojenského zabírání soupeřových military planet. Čili si myslím, že k využití maximálního potenciálu hry stačí zakoupení Rebelů a vytištění "goals" z GS (ke stažení na boardgamegeeku).

8.10.2009 14:04:23

to kren
No vzdyt ja jsem netvrdil, ze se nebude vydavat vubec. Ale do pristiho jara to urcite nevyjde. To tu psal PJ a nekdo to potvrzoval.

A buhvi jestli vubec potom. Kdyz jsem DV kupoval (pomerne dlouho po vydani) tak uz mi v prodejne rikali ze je lepsi original kvuli rozsireni neb to v Cj nejde moc na odbyt. A i jinde jsem ziskal pocit, ze taky nic moc. Ale budu moc rad pokud me nekdo vyvede z omylu...

8.10.2009 15:22:07

to VasekVydra
No ono je to dost škoda, že se DV moc neujaly, ale chápu celkem proč. Ona to není hra, která by se dala pořídit jako housky na krámě. Ono je nejlepší, když si to napřed člověk zahraje a chytne ho to. Musím taky kriticky přiznat, že kdybych nic nevěděl o San Juanu a měl se učit sám z čisté vody podle příručky DV, tak budu asi dost tápat. Těžko někomu v hračkářství vysvětlíš, že když se to naučí, tak je to vynikající hra.

8.10.2009 16:02:05

učení
já bych ani v tom učení neviděl problém, tápali jsme jen první možná ještě trochu druhou hru pak už jsem věděli co dělat (a to jsem san juan nikdy nehrál). Ale u které hry se tohle neděje že.

8.10.2009 18:33:24

Jazyková kombinace
Nakonec jsem překonal pochybnosti a pořídil si obě rozšíření v angličtině. Mám tak po Dominionu druhého "jazykového mutanta". Karty z rozšíření mají sice jiný rub, ale při hře to vůbec nevadí. Jen startovní planety vybíráme pro jistotu poslepu. Jinak při hře už jiný rub nehraje žádnou roli: I když vidím, že má soupeř na ruce nějaké karty s jiným nápisem na rubu, nemůžu z toho vůbec nic vyčíst...

21.10.2009 12:50:26

to Eyron
Tak to je celkem v pohode v tom pripade. Mozna do toho casem take pujdu. :)

21.10.2009 18:39:01

Eyron
My jsme to nakonec vyresili tak, ze jsme si koupili vse v anglictine. Duvodem nebyla ani tak nekompatibilita s rozsirenim, ale proste se nam to v anglitine.

Skoda ze na to nemyslel vydavatel. Rub karet mohl byt jazykove nezavisly.

22.10.2009 08:44:16

Joe

No jo...
Ako už bolo povedané pred pár dňami vo vlákne o základnej hre Dobyvateľov, rozšírenie nebude :(

Škoda škoda škoda!

26.1.2010 09:03:54

Kde kupit
Neviete niekto poradit kde sa to da zohnat? (kezde aj zaklad mam v anglictine tak mi anglicka verzia vobec neprekaza, len neviem kde to kupit) najlepsie CR,SR

12.3.2010 11:16:18

Kovko
Není vhodné tady "lepit" reklamu na shopy.
Aneb, jak roztomile píší anglicky mluvící uživatelé internetu: Use the fucking google!

12.3.2010 11:22:22

Vybíráme z Bazaru

Insert FS Spirit Island
Insert FS Spirit Island
Akt. cena: 105 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas