Race for the Galaxy: The Gathering Storm

xxxxxxxxoo hodnoceno 47x (Seznam vlastníků)

Race for the Galaxy: The Gathering Storm - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Dobyvatelé vesmíru
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Abacus Spiele
Rio Grande Games
Ystari Games
Autoři: Thomas Lehmann
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

hlina

CR vydani

Nevite nekdo kdy Albi prelozi/vyda toto rozsireni?
11.2.2009 12:59:59

Joe

re: CR vydani
Co viem, tak Albi to planuje pravdepodobne na koniec roka/zaciatok buduceho. Ale nie su to ziadne potvrdene a pevne dane informacie.

25.2.2009 13:04:05

CR vydani
No, uz jsem s nima preddomluvenej, ze to budu pro ne prekladat (podotykam, ze s lehce nepodarenym prekladem zakladu nemam nic společnýho;)), ale termín stale nani jasny. Jasne ale tedy je, ze to na 99% v cestine vyjde.

25.2.2009 13:34:27

Super!
Nemůžu se dočkat...

25.2.2009 20:53:14

Joe

Aneken
Aneken, ak by si potreboval korektora alebo nejakú pomoc, vďačne sa ponúkam! Rád by som totiž tiež predišiel tým nešťastným prekladom základnej verzie do češtiny, ako bolo spomínané...

Ako napríklad New Vinland - skôr to mohla byť Pastevská planeta / Planeta pastvin. Alebo moja najobľúbenejšia - Pre-sentient Race - Předvídavá rasa :-D (malo to skôr byť Nevyvinutá rasa / Nevyspělá rasa). A tak podobne.

Dokonca som si urobil súkromný preklad nových kariet z Gathering Storm ;)... len ak by bol záujem.

J.

26.2.2009 21:20:18

Joe
Diky moc za nabidku, jestli muzes, posli mi to pliz na martin.hrabalek@gmail.com, rad na to mrknu. Mam uz slibeny dalsi dva preklady karet, tak udelam vyber TOP. Mam slibeny i proofready, ale pokud se chces taky zapojit, budu jedine rad, cim vic lidi to vidi, tim lip, moje zkusenost je, ze nehlede na to, jak se clovek snazi, se tam dycky nakej sotek vloudi:)

26.2.2009 22:11:23

Kdy?
Nejsou nějaké čerstvější informace, kdybychom se mohli dočkat?

24.6.2009 10:25:41

Vyjde?
Take by me to zajimalo. Zaklad jsem si ted koupil a fakt je to super hra. Kdyz sem to ale kupoval, tak me trochu strasili, ze se to moc neprodava a ze mozna rozsireni nebudou v cj. Vi tedy nekdo jak to vypada? Prekladate?

29.6.2009 12:56:56

to aneken
Nechci otravovat Radka Švece z Albi, tak se obracím na tebe když děláš ten překlad The Gathering Storm. Race mám rád a tak si chci pořídit i Gathering, ale ještě jsem vůbec nestudoval to rozšíření, takže má otázka bude možná irelevantní, ale snad mi odpovíš. Nebude rozpor v terminologii rozšíření (v názvu karet) oproti základní verzi, která byla překladově, podle mnohých, nepovedená?

8.7.2009 11:15:58

kren
Hele taky jsem to rozsireni moc nestudoval, ale co jsem pochopil, tak na zakladni klicova slova je mysleno uz v prekladu zakladu (viz. barevne odlisene nazvy mimozemska, rebelska apod.) Chyby v prekladu byli spis doslovna prelozeni nekterych planet/technologii (jako napr. predvidava rasa = prehistoricka apod.), ktere by nemeli mit vetsi vliv.

9.7.2009 22:12:41

PJ

Odložení vydání
Tak pánové, všechny Vás asi zklamu - podle Radka Švece nemá zatím Albi v úmyslu vydat lokalizované vydání. Pochopil jsem, že alespoň do jara 2010, kdy by se měly objevit lokalizované Dominion - Intriky a Pandemic: On the Brink.

21.8.2009 07:47:17

snad se dočkáme
To jsi mě nepotěšil,
já si klidně počkám, jen aby české vydání vůbec bylo. Ovšem na druhou stranu si určitě koupít ta dvě rozšíření k jiným hrám, co o nich píšeš.

21.8.2009 08:55:44

Hlavně že...
...Dominion :)

21.8.2009 09:16:45

:-(((
Tak to je pro mě extrémně špatná zpráva.Příště kupuju originály a ani mě nenapadne brát lokalizace. Grrrr.

21.8.2009 11:24:04

PJ

Eyron:
Taky mně to zkazilo náladu. Ale nebylo to definitivní ne, tak bych to bral spíš jen jako dočasné než trvalé odložení. Ale pravdou je, že ta další rozšíení jsou také velmi velmi zajímavá a určitě stojí za to.

21.8.2009 12:14:51

CR vydani
Neprijemne prekvapeni i pro me, taky jsem se to dovedel az od PJ, uz od unora Albi tvrdilo, ze se na to chysta... No jeste ze mam ceskou i anglickou verzi:)

21.8.2009 12:35:28

Aneken
A nechceš vyměnit tu mou českou za tvou anglickou? ;-)
Myslíš, že by byl velkej problém, dát dohromady cz verzi základu a Eng verzi rozšíření? Kromě rubu karet?

21.8.2009 14:57:24

PJ

CZ + EN = matlanina
Velkej problém to zase tak není; už jsme to jednou hráli. Nesrovnalosti s reverzem karet vyřeší obaly. Ale je to taková makarónská patlanina a nějak mně to při čtení textů a hraní karet rušilo :-/

21.8.2009 15:24:20

Gathering
Domluvil jsem se s Albi, že dám na ZH překlad. Takže jej předělám do grafiky (pokud se někdo hlásí, že by to udělal, tak ať se mi ozve) a dám sem.
Je to celkem pěkné rozšíření. Hře to dodává zase jiný rozměr, protože se člověk musí starat i o úkoly. Taky hra pro jednoho není k zahození, když je dlouhá chvíle a čas.

21.8.2009 22:40:42

PJ

cauly
S grafikou nepomůže, na to nemám SW ani hlavu :o) ale nebízím pomoc s korekturou.

22.8.2009 10:54:17

rbx

Cauly
Kolik je to karet?

22.8.2009 11:50:38

rbx
No, karet je to myslím 20. Ale chtělo by to i ta pravidla do grafiky, překlad je hotov. Co ty na to?

22.8.2009 20:24:31

Dojmy
Tak mi přišlo toto rozšíření v angličtině. Mám český základ a musím říct, že kromě nápisu je rub karet stejný, takže zase až takový problém s mixováním české a anglické edice není. Nápis na anglické verzi je jen trochu světlejší. Je to asi jako když u Bangu! mícháte karty Fistful Cards a High Noon. Ke všemu jsem měl k rozšíření přibalené české pravidla od corfixu.
Mám však dva problémy:
1. Startovní svět 6 - Ancient Race... Je tu napsáno (překlad dle mě) Zahoďte před prvním kolem 3 (ne 4) karty před prvním kolem. Což nechápu, když dle českých pravidel se před prvním kolem zahazují 2 ze 6 karet, aby se vytvořil odhazovací balíček?
2. Máte nějaké návrhy, co doplnit na prázdné karty světů a technologií? Třeba něco, s čím hrajete vy?
Díky

20.9.2009 20:45:39

Tormentr
1. Tak jsem na to ze zvědavosti koukl. Tvůj překlad je bohužel špatný. Je tam napsáno discard down to 3. Což doslovně znamená vyhoď DO 3 karet. Takže vyhazuješ dokud nebudeš mít 3 karty respektive na začátku prostě vyhazuješ 3 karty (ne 4 jako v základu) ;)

20.9.2009 21:04:23

oprava
samozřejmě ne 2 jako v zákadu...

20.9.2009 21:16:02

to Tormentr
Je to presne tak, jak pise Beholder. Duvodem je zrejme to, ze planeta, ktera produkuje geny, je preco jenom silnejsi pri akci consume-trade a proto se to kompenzuje malou nevyhodou v podobe tri karet do zacatku hry. Misto ctyr.

Vlastni karty zatim nepouzivame a ani jsme o tom neuvazovali. Vcera jsme to hrali s rozsirenim The Gathering Storm a doplnili jsme to par kartama z rozsireni Rebel vs. Imperium. Pridva to do hry plno novych moznosti a pritelkyne to uz nevydrzela a protestovala ze uz je to na ni doopravdy moc. Takze nove karty a dalsi vychytavky ... No proste budu muset zvysovat davkovani pomalu.

ad: V rozsireni Rebel vs. Imperium je nova verze Gambling world, ktera je konecne zajimava a pouzitelna ve hre.

21.9.2009 08:47:40

Vybíráme z Bazaru

Architects of the west kingdom
Architects of the west kingdom
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas