Race for the Galaxy: Rebel vs Imperium

xxxxxxxxxo hodnoceno 35x (Seznam vlastníků)

Race for the Galaxy: Rebel vs Imperium - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Dobyvatelé vesmíru
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: Rio Grande Games
Autoři: Thomas Lehmann
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

názory

Už jsme si s tímto rozšířením zahráli cca 10 her a všem se nám to celkem líbí. Jenom už je to místy trošičku překombené a jeden neví, co má vlastně udělat s kartami na ruce, nebo jak se v tom monstrózním rozšířeném balíku dostat ke kartě, kterou potřebuje.

Dobývání soupeřových planet je zajímavá záležitost - konečně dostaly smysl různé karty pacifistické karty a mírové technologie (aneb když tu devítkovou pevnost vyložím přes Rebel Pact, nedávám tím nikomu popud k útoku na mě).

Takže s ohledem na předchozí mě dost zarazilo nízké hodnocení ostatních.
5.11.2009 13:27:59

Dansemacabre
My zatím používáme z tohoto rozšíření jenom některé karty a overtaking jsme zatím nehráli, ale když už jsi zmínil to překombení tak jsem z toho měl občas podobný pocit. Místama mi hlava už začínala protestovat a přítelkyně toho měla také plné kecky. Ale i tak je dobrá, že vydržela až do rebelů.

5.11.2009 19:05:52

Parxel
Mně právě prišlo, že je třeba používat opravdu skoro všechny, protože jsou většinou zaměřené na rozvíjení všech možných strategií, které nešly pořádně hrát v základu (například zelené technologie, multibarevná produkce nebo vykládání vojenských planet nevojensky - jenže paradoxně jak to dalo dalších X možností, tak je to pak hrozně na hlavu...). A overtaking zas takové zlo není - člověk se naučí nehrát si na vojáky, když na to nemá :)

5.11.2009 21:16:30

Dansemacabre
Rozvinutí upliftu se mi také líbí, protože začali mít konečně nějaký smysl. Jinak toho overtakingu se nebojíme, ale prostě jsme se k němu zatím nějak nedostali. Přišly na řadu jiné hry a RftG máteď chvíli útlum.

Mohl by jsi krátce popsat jak overtaking probíhá. Z pravidel jsem odtušil, že ho lze provést jenom za určitých podmínek, ale dataily zatím neznám.

5.11.2009 21:30:34

overtaking
Podmínky: Ve chvíli, kdy si vojensky vezmeš military planetu REBEL nebo IMPERIUM, stáváš se zároveň možným cílem pro vojenské vzetí REBEL nebo IMPERIUM military planety (čili když dobudeš rebely, můžou tvé rebelské planety začít ve fázi "osidlování" dobývat i ostatní hráči, čímž ale sami sebe taktéž učiní cílem pro dobývání vlastních rebelských vojenských planet). Pokud ale zaútočíš jen na ten jeden druh (rebel nebo imperium), proti dobývání všeho jiného než konkrétně toho druhu jsi imunní. Neutrální a mimozemské planety se mezihráčským dobýváním vzít nedají. Čili je vidět, že dokud jedeš jenom farmu na zboží nebo šikanuješ mimozemšťany a do rebelských nebo imperiálních military planet se nenavážíš, nemůžou se ani ostatní navážet do tebe.

Princip: Sečteš svou vojenskou cílu proti té konkrétní planetě (s případnými bonusy) a když je větší nebo stejná, jako je soupeřova vojenská síla (taky s konkrétními bonusy) plus síla planety, dobývání se podařilo, ty si planetu vezmeš a normálně lížeš kartu, pokud jsi měl zahranou fázi "osidlování".
"Konkrétními bonusy" jsem myslel třeba "proti rebelům" nebo "proti modrým planetám".

5.11.2009 22:05:56

Dansemacabre
Napadá mě, že se to asi víc projeví ve více hráčích než ve dvou. Protože pak je asi mnohem větší šance, že bude někdo hrát na vojenské planety. No uvidím, možná to tento víkend také testnu.

Jinak se mi hodně líbí možnost odhazovat i karty z ruky při zachování celkového počtu karet, kterou právě umožňují některé speciální karty z tohoto pozšíření. Vím, že jsem to nenapsal moc srozumitelně, ale je to ten symbol karet v ruce pro fázi Explore. Dává to průzkumu docela slušnou sílu, protože když zahraješ Explore +5, tak si můžeš vyměnit karty, které máš v ruce.

Pak se mi líbí karty, které umožňují mít v ruce 12 karet nebo ukončit hru při vyložení 14 karet místo obvyklých 12.

6.11.2009 08:32:59

Parxel
Aha, tak my to většinou hrajeme ve čtyřech - to je pak asi úplně jiná jízda.

(mimochodem: velká výhoda této hry obecně je její úplně stejná herní doba bez ohledu na počet hráčů :))

6.11.2009 13:58:05

Dansemacabre
My to hrajem nejčastěji ve dvou. Ve více lidech máme za sebou tak cca 5-10 her a je to stejně dobrý.

Ve dvou to je někdy docela fofr, protože když můžeš udělat 2 akce za okolo a využít k tomu např. technologie improved logistic z 1. rozsireni, tak pak můžeš v jednom kolo klidně vyložit třeba 4 planety a to už je hodně rychlý.

6.11.2009 14:06:25

Eskel

pravidla
Nalézají se někde pravidla v češtině? Rád bych si hru koupil v originále ale netuším zdali bych dokázal přelouskat pravidla v angličtině.

6.1.2010 15:44:33

pravidla
No pokud nejsou tady, tak nejspis ne :) Ale na strankach Rio Grande Games jsou originalni anglicka pravidla, muzes zkusit jestli to prelouskáš. Já jsem je kdysi četl a nejsou moc náročný.

6.1.2010 15:52:21

pravidla
ok juknu tam a kdybyste někdo měl české pravidla třeba v texťáku ??

6.1.2010 16:12:52

to Dansemacabre: overtaking
Tvůj příspěvek je poněkud starší, takže jsi na to už možná přišel, ale ono to dobývání není taková selanka, jak popisuješ, pročež to sem písnu. Předně je umožněno pouze při vyložených šestkových kartách Imperial Seat, Rebel Seat nebo Imperial Cloaking Technology (jednorázová). Každá z nich má jednu podmínku, kdy se dá použít - zranitelnost soupeře - vyložená rebelská/imperiální planeta nebo vojenská síla větší než 1. Při hře např. v 5 mají tedy jen tři hráči možnost dobývat a to jen tehdy, mají-li k tomu dispozici (pro třetí expanzi Brink of War jsou slíbeny další karty umožňující převzetí). Dobývat se dá jakákoli vojenská planeta, nemusí být nutně imperiální/rebelská. Hrál jsem párkrát scénář pro dva Rebels vs. Imperium, kdy si vybereš stranu a obdržíš ty sídelní planety a byly to takové závody ve zbrojení, že se nikomu nepodařilo nic dobýt. Rebel Pact dává navíc značnou obranu proti Imperiálům. Overtaking je spíš taková možnost navíc, než plně použitelné pravidlo.

23.2.2010 09:21:03

Bacil
Musím dát Bacilovi za pravdu, po přečtení pravidel jsem byl možností zabírat planety nadšen, jenže pak jsem hru koupil a rozbalil a zjistil, že to umí jen několik málo karet a jelikož mám už první rozšíření, karet je tolik, že se na zabírání skutečně nedá postavit strategie. Navíc, když náhodou přijde ze začátku do ruky a hráč ji vyloží, ostatní si dají bacha, aby nevyložili iperial/rebel kartu, které by ovetaking soupeři umožnila...

23.2.2010 13:25:03

musím se přidat aneb rozpaky nad rozšířením
Konečně jsem se dostal k přečtení pravidel pro Rebely vs. Imperium a musím souhlasit s Eyronem a Bacilem. Overtaking lze použít pouze ve velmi specifické situaci. Včera jsem nad tím kroutil hlavou, ale bohužel je to tak.

30.3.2010 07:24:08

Kde koupit všechny rozšíření?
Ahoj, základní hra je bezvadná, chtěl bych vyzkoušet další rozšíření, kde je mohu koupit, případně vyzkoušet? Děkuji mnohokrát za navedení...

25.10.2010 15:49:02

Joe

hemerojd
Mno, jedine anglicky - česky už nie. Skús niektorý český online obchod, mohli by mať ;)

25.10.2010 15:58:54

Hemerojd
Tak ideální k vyzkoušení je počítačová verze, kde jsou první dvě rozšíření určitě a podle webu dokonce i třetí.
http://www.keldon.net/rftg/

25.10.2010 15:59:50

Dotaz na pravidla
Chtěl jsem se zeptat, jak funguje princip počítání vojenské síly (bere-li se v potaz také speciální vojenská síla - např. vojenská síla pouze na zelené, modré, či jiné planety) při dobývání jiných planet a naopak, co všechno se počítá do síly při obraně. V návodu píší, že se počítá totalní síla podobně jako u 6 technologie Vojenský řád (tzn. nepočítá se speciální a dočasná síla). Kousek dál zase píšou, že se počítá úplně všechno. Díky.

29.4.2011 12:13:26

Marabu
My to hrajem tak, že se do obrany počítá jen základní vojenská síla, nikoli speciální.

29.4.2011 18:58:40

Vybíráme z Bazaru

Fog of Love
Fog of Love
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas