První Marťané: Dobrodružství na rudé planetě

xxxxxxxooo hodnoceno 59x (Seznam vlastníků)

První Marťané: Dobrodružství na rudé planetě - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

REX hry vydají v češtině

Tak REX hry to vydají česky:
http://www.deskofobie.cz/rozhovor-rexhry-velke-oznameni-2017/

Je opět předobjednávkový systém:
http://prvnimartane.rexhry.cz/
25.7.2017 12:38:33 | Upraveno autorem (porovnej)

D.A.M. a Karlhof
Ak to tak bude tak samozrejme to bude dobre, ale ak ste čítali celú túto diskusiu (vrátane toho, čo píše sám Eyron, keď cituje vydavateľa) alebo vyhlásenie Rex hier v deskofobii, či videá od Kubrta, tak viete, že zatiaľ nič tomu nenasvedčuje a preto tu je taká burlivá diskusia.

27.7.2017 17:37:23

Aplikace
Rad hru podporim protoze se mi libi.
Jen takovy dotaz na tu aplikaci, pokud se toho doziju a budu si hru chtit zahrat za 10 let se synem a za 40 s vnoucaty. Bude to vubec mozne?
Je ta aplikace stahnutelna a muze fungovat offline? Na jakych platformach funguje? Musi ji nekdo na siti dotovat a pokud nebude tak bude smazana?

27.7.2017 19:56:35

Aplikace
Tak offline určite fungovať bude, ale či pôjde stiahnuť a niekde uložiť, tak to netuším. A že ju niekto o pár rokov nevymaže z netu, to sa zaručiť tiež nedá, pretože za pár rokov internet ako ho poznáme teraz už vôbec fungovať nemusí :D :D

27.7.2017 20:38:05 | Upraveno autorem (porovnej)

RE Apka
Portal slibuju apku i pro PC (krom obligátního androidu a applu) a stáhnout by se měla dát z jejich webu.

28.7.2017 09:21:45

app
aplikaci na PC je už možné stáhnout zde: http://portalgames.pl/en/first-martians-app-available-on-pc/

28.7.2017 12:49:31

endymion
404

28.7.2017 13:40:13

@#5C4RL37 a aplikace pro windows
Nemusíš sem psát 404 problém je u tebe. Já jsem aplikaci bez problému stáhl a co mne teda hodně potěšilo, že je to jednoduchá samostatná aplikace ve formě spustitelného EXE souboru a tudíž není potřeba nic instalovat.

28.7.2017 14:00:29

chyba
ještě dopoledne to šlo, škoda, že jsem to nestáhl, mohl jsem to nahrát někam jinam :-(

28.7.2017 14:01:12

Jde to stáhnout pořád
Já nevím co řešíte, teď jsem to znova zkoušel a je to normálně přístupné a stažitelné.

28.7.2017 14:05:04

lepší odkaz
http://bit.ly/FMappPC

28.7.2017 14:23:03

...
na bit.ly zásadně neklikáme :)

28.7.2017 15:44:23

bude to stat za to?
myslize, ze to fakt bude stat za to a pripadne proc jo?

16.8.2017 10:52:32

review
Koukni sem
https://boardgamegeek.com/thread/1827334/he-loves-it-he-loves-it-not-he-loves-it-he-loves-i

Myslím že to bude dobrý, ale nic převratného. Údajně se tam musí hodně počítat a tím pádem klesá zábava. Asi to bude něco jako Robinson... čili, objevíš tohle a tím pádem už konečně můžeš dělat tohle a to potřebuješ dál k něčemu jinému kam se musíme postupně dostat...

Já mám pouze obavy, aby to nebylo překombinovaný. U Trzewiczeka mi taky vadí přílišná přímočarost scénářů.

17.8.2017 11:56:17

Odložení
Tentokráte máme špatnou zprávu. Portalu se bohužel produkce Prvních Marťanů v domácím Polsku vymkla z rukou vinou tamní tiskárny a část výroby se pravděpodobně přesune do Číny. To s sebou samozřejmě nese zdržení v časovém plánu, které není malé. Nový termín vydání je březen 2018. Situace se bohužel nedala předvídat a my i Portal se omlouváme. Jako malou náplast jsme připravili alespoň misi navíc, aby i čekání navíc alespoň stálo za to. Dále budeme mít prostor maximálně vyladit mobilní aplikaci ke hře. Portal ke hře zveřejnil velmi obsáhlý almanach (66 stran), který obsahuje časté otázky, upřesnění pravidel, rozšířené příklady a upřesnění misí. Ten přeložíme také a dáme pak volně ke stáhnutí. Díky za pochopení

9.10.2017 12:50:01

20.3. se blíží
zatím je ticho po pěšině, vyjde hra 20.3??

8.3.2018 17:30:55

Ještě se opozdí
Také jsem byl zvědavý tak jsem psal rexíkům a aktuální info je že dnes volaly s portálem a ten jim potvrdil termín dodání na 2.týden v dubnu :-(
______________________
hráč a drobný sběratel

13.3.2018 17:18:48 | Upraveno autorem (porovnej)

CZ pravidla
Pověsil jsem sem česká pravidla, takže zatím můžete studovat, až budou schváleny. Kvůli m,ístnímnu limitu na velikost souborů ale nejsou v takové grafické kvalitě, jak bychom chtěli, takže tady je link na větší, kvalitnější verzi:
http://www.rexhry.cz/sites/default/files/instructions/fm.rulebook.cze_.web_.pdf

pracuje pro REXhry a Planetaher.cz

14.3.2018 14:12:45

Chyba na krabici
Jsem jediný, kdo si všiml, že má víko na jednom boku napsané "První Martané" (tedy chybí háček nad T)? :-D

***
Deskoherní inkvizitor

13.4.2019 17:13:19 | Upraveno autorem (porovnej)

gm
To je ústupek slovenskému trhu... spočítala se procenta a vyšlo to takhle ;)
________________________________
BLACK LIGHT STUDIO | Graphic Design

13.4.2019 18:48:13

Vtip?
Áno, "první martané" je fakt slovenský výraz. Nemám nič proti národnostným vtipom, ale aspoň nech sú dobré. ;)
p.s. prví marťania

13.4.2019 19:17:45 | Upraveno autorem (porovnej)

­
Tak to by si váš překladatel do slovenštiny zasloužil vyhazov, když nepřeložil podtitul ani popisky "Herní doba" a pod ;-)
***
Deskoherní inkvizitor

13.4.2019 20:43:40

...
Nezbyly prachy, už tak dělal za polovic...
________________________________
BLACK LIGHT STUDIO | Graphic Design

13.4.2019 23:24:36

vtipalkom
Dost ubohe vtipy. Hlavne ked vieme pre koho pracuje Morthe. Keby ste sa radsej vyjadrili aka je Martan dobra hra a boli trosku napomocny dostat hru z pod zeme, kde je zakopana podla mna nepravom.

-----------------------------------------
Som kapitalista a som na to hrdy.

14.4.2019 22:37:15

Magor
Zeptal jsem se na chybějící háček v logu hry na krabici, Morthe mi jako člověk, který grafiku dělal, odpověděl. Poslední vtípek možná byl malinko na hraně, ale opravdu je třeba se kvůli tomu tak čertit?

***
Deskoherní inkvizitor

14.4.2019 23:19:10

...
Tak jinak. O chybě víme, a měl jsem z ní špatné spaní já, Eliška jako korektorka a všichni kluci, kteří to opakovaně několikrát za sebou kontrolovali. Všichni jsme to přehlédli a je opravdu ostuda, že se něco takového stalo přímo na krabici. Bohužel to nedokážeme zpětně ovlivnit, nezbývá než trochu nadhledu, jinak bychom skončili v Arkhamském ústavu pro duševně choré.

FM jsou dobrá hra, byť trochu nepřístupná, a kluci se o tom opakovaně bavili v některých ze svých videí.
________________________________
BLACK LIGHT STUDIO | Graphic Design

15.4.2019 08:17:23

Vybíráme z Bazaru

Mikromakro 2
Mikromakro 2
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas