První Marťané: Dobrodružství na rudé planetě

xxxxxxxooo hodnoceno 59x (Seznam vlastníků)

První Marťané: Dobrodružství na rudé planetě - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

REX hry vydají v češtině

Tak REX hry to vydají česky:
http://www.deskofobie.cz/rozhovor-rexhry-velke-oznameni-2017/

Je opět předobjednávkový systém:
http://prvnimartane.rexhry.cz/
25.7.2017 12:38:33 | Upraveno autorem (porovnej)

cz
palec nahoru. Určitě předobjednám

25.7.2017 13:20:26

cz
Předobjednáno :)

25.7.2017 14:09:50

Cz
Bez vahani.

25.7.2017 14:37:18

od rexiku?
Jasna volba

25.7.2017 15:47:58

Aplikace
Je fajn, že hra bude i v češtině, ale jak to bude s českou verzí aplikace?

25.7.2017 15:58:42

Matt
Aplikace bude samozřejmě celá v češtině, už se na ní pracuje. Je pro hru tak zásadní, že by to bez české aplikace ani nemělo smysl;)

25.7.2017 16:02:54

super + otázka na bonusy
super, teším sa, zrejme do toho pôjdem, ak budú peniaze a manželka to schváli :)

Akurát mi prídu divné dva bonusy (nepíšem to ani tak ako kritiku, skôr pre to, aby som dostal objasnenie, prípadne by som rád počul názory ostatných):
* bonusový scenár... absolútne nerozumiem jeho dočasnosti. V českom Robinsonovi vyšiel bonusový scenár kompletný a papier sa sám po roku nevznietil ;)
Chápal by som tú dočasnosť napr. vtedy, keby to bol scenár platený a dal sa neskôr dokúpiť. Takto mi to príde ako obrovská škoda - niekto vymyslí hru, ale povie, že sa môže hrať len 6 mesiacov, či jeden rok a potom ju už hrať zakáže. Neviem, príde mi to divné.
(pre vysvetlenie - nepríde mi divné to, že je nejaký bonus len dočasne prístupný, ale všeobecne, že bude ten scenár len dočasne prístupný)

* cheaty... vieme ako to bude presne fungovať? Lebo zatiaľ nechápem zmysel cheatov pri stolnej hre. Akože na čo tú hru hrať (obzvlášť tipu robinsona, kde je tá obtiažnosť práve základnou mechanikou, bez ktorej hra postráda zmysel), keď chcem podvádzať? To môžem aj bez toho, nie?

25.7.2017 16:53:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Nezaujalo
Legacy prvky, dočasný scénář, cheaty. Mi to spíš přijde jako dát tam toho co nejvíc na odrazení hráčů.

25.7.2017 17:52:00

podobne ako ludomyl
hru si idem predobjednať, ale tiež by ma zaujímalo to čo ludomyla, popísal to pomerne presne čo prekvapilo aj mňa. A je to celé na štýl legacy systému? Na BGG som o hre skoro nič neštudoval :) A ak to je legacy, tak to ma trochu odrádza. Ale idem do toho aj napriek tomu, a aj napriek tomu, že Robinson sa u nás doma neuchytil.

25.7.2017 18:09:51

legacy
Ak som z popisu dobre pochopil, tak v hre máš 6 scenárov, ktoré hráš ako Robinsona - samostatne, v podstate ktorý ako chceš. A potom sú v hre 2 kampane, ktoré obsahujú aj legacy prvky (takto to bolo povedané, že legacy prvky - neviem, čo si pod tým predstaviť, rozumiem to tak, že niečo sa zmení,ale nie tak zásadne ako pri iných legacy hrách). Akurát neviem, že či tieto 2 kampane vychádzajú z rovnakých 6 scenárov.

25.7.2017 18:24:03

Ludomyl
Je to temer tak, jak pise Ludomyl. 6 samostatnych scenaru a dve kampane. Avsak pouze jedna kampan je typu legacy - zahrajete si ji pouze jednou. Druha by mela byt opakovatelne hratelna. Zda jsou kampane sestavene z existujicich scenaru (osobne se domnivam, ze nikoli) nevim.

25.7.2017 19:22:35 | Upraveno autorem (porovnej)

re
Zkusím to uvést na pravou míru:
- 6 samostatných misí
- 1 kampaň, ve které lze hrát mise opakovaně, dokud se nepodaří je vyhrát, podobně jako třeba v Pandemic Legacy, ale mise jsou nové, nekopírují "samostatné" mise
- 1 legacy kampaň, kde příští scénář začínáte přesně tam, kde skončil minulý, žádné přehrávání, jen tvrdý boj o přežití :-)

Co se týká kódovací tabulky jako bonusu: více žel nevíme, jde o nějakou tabulku, z níž se dají vyluštit nějaké kódy, které se dají vložit do aplikace, kde by měly fungovat jako nějaké cheaty, více zatím prostě nevíme (Special code board - with some equations which after solving give You the special codes in the app -like cheats)

No a časově omezená mise bude v aplikaci dostupná jen po určitou dobu. Vymyslel to Portal, snažíme se zjistit, do kdy bude přístupná, zatím k ní nemáme data... (Special scenario which can be played for a limited time - we use it for the brick and mortar stores early launch but of course preorder owners will be able to play this as well - for free.)

25.7.2017 19:45:19

scenáre / kampane
Super, to sa mi páči :) to je veľké plus oproti Robinsonovi.

Čo sa týka obmedzeného scenára - tak možno by stálo za to im navrhnúť, nech po uplynutí času dajú možnosť ho normálne kúpiť, ako to má FFG pri svojich aplikácie potrebných hrách (predobjednávky a rýchlokupiči to budú mať 0,5-1 rok zadarmo, a všetci si to po roku budú môcť dokúpiť). Zároveň sa vytvorí aj priestor pre prípadne ďalšie scenáre do budúcnosti.

25.7.2017 19:51:31

Vyjasnění pojmů pro neznalé
Možná by nebylo od věci, aby pro neznalé byly vysvětleny pojmy:
- scénář
- kampaň
- legacy kampaň
- cheat

26.7.2017 09:37:51

..
Nechci si dělat úplně promo, ale tento typ informací se snažím představit v jednom svém videu:

http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/first-martians-adventures-on-the-red-planet-5624/videa/3896/#content

Mohlo by to vnést možná trochu světla. :)

26.7.2017 09:50:37

hmm
mne to už je v podstate aj jedno. Už som predobjednal aj zaplatil, dávno som nekúpil hru takto naslepo ako teraz :)

26.7.2017 10:16:25

Ja taky na slepo...
Ale verim ze to nesklame. Robinsona jsem jednou hral a bavilo me to. Martana jsem cetl i videl v kine a skvele se bavil u obojiho. Pokud to bude aspon z 50% kombinace robinsona a martana, tak budu spokojeny :)

26.7.2017 10:40:29

Oprava
*nezklame :)

26.7.2017 10:42:07

Beholder
Četl? Viděl v kině? Něco mi uniklo... Z čeho to vychází? Dík.

No, ten scénář, který bude v apce přístupný jen určitý čas pro předplatitele, mi přijde taky jako hovadina. Co s ním bude pak? To se s tím budou dělat a pak to "smažou"?
Navíc, jak se znám ... než se pořádně dostanu ke hře, tak už bude určitě nepřístupný :)

Ale už jsem taky předobjednal, beru jako bonus už jen to, že předobjednávka je levnější a že tím podpořím REXhry :)

26.7.2017 13:28:35

Duirin
https://www.databazeknih.cz/knihy/martan-217983

https://www.csfd.cz/film/384557-martan/prehled/

Hra je timto inspirovana

26.7.2017 13:32:49

Dočasný scenár
Tak som si pozrel aj Kubrtovic videa a musím povedať, že ma ten bonusový scenár prestal trápiť. Robinson má koľko, 7 scenárov? A málokomu sa niekedy ohral. Tu je síce scenárov 6, ale aj 2 kampane po 5 scenárov. Z toho jedna kampaň sa dá hrať opakovane a tá jej repetetívnosť bude asi taká istá ako u iného scenáru. Len tak ľahko sa tá hra teda neohrá. Bonusový scenár bude fajn, stále mi to z ich strany príde divné, že ho potom vymažú, ale je mi to jedno :D ja toho budem mať dosť.

26.7.2017 13:55:46

ludomyl
ukľudnil si ma :D

26.7.2017 14:16:16

Docasny scenar
Tohle mi taky trosku prijde jako ulet. Bezne kupim hru, ktera mne zaujme a pokud to vydrzim, tak ceka doma nejaky cas (vetsinou tak pul roku, ale nekdy to jsou treba i roky) na svoji prilezitost - treba neci narozeniny.

Takze uz vidim, jak dam synkoj hru a reknu: "ale honem si to musime zahrat, protoze na ten jeden scenar uz mame jen tri dny". Kdyby to tam nebylo vubec, mel bych z toho lepsi pocit.

Mozna jsem trosku na hlavu, ale treba kdyz kupuju svym detem v obchodu nejake susenky s lakadlem k nejake soutezi na obalu a pak zjistim, ze ta soutez uz pred mesicem skoncila, tak mne to akorat otravi, i kdyz to byl jen nepodstatny bonus - kdyby tam zadna zminka o soutezi nebyla, koupil bych ji stejne, ale pocit bych z toho mel paradoxne lepsi ;) .

26.7.2017 15:46:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Dočasná scénář
Nebude to náhodou tak, že ten scénář bude dočasně zdarma a po uplynutí doby za pár kaček ke koupi?

27.7.2017 14:23:33

Karlhof
Taky si myslím, že to tak bude. Např. půl roku zdarma pro předplatile a poté třeba 3eura.

27.7.2017 14:37:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Zbloudilí
Zbloudilí
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 13 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas