Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Oficiální český překlad

A je to tady
http://www.blackfire.cz/novinky/nova-karetni-hra-pan-prstenu-v-profesionalni-ceske-verzi-v-prodeji-od-pulky-cervence.html
26.6.2012 10:51:46 | Upraveno autorem (porovnej)

BladeBrown
To je hloupost...pokud teda nevíš co s penězi. Stačí 2 základy a AP po jednom. Pokud to nutně chceš hrát ve 4, tak si každý postaví balík s jednou ze 4 sfér a myslím si, že se pobavíte. Ale já jako většina doporučuji max 2 hráce nebo solo. Ve čtyřech to asi bude zívačka, ale kdo ví, nemám s tím zkušenosti...

Proxy jsou vytištěné karty z databáze a vložené do obalu spolu s nějakou slabou kartou, kterou nikdo nehraje aby to z rubové strany nešlo poznat, že to je jen náhražka karty. Nebo stačí i vložený papírek s popisem oné karty.

28.6.2012 13:52:52 | Upraveno autorem (porovnej)

plnohodnotné hraní
BladeBrown: Proxy jsou karty, které si sám nějakým způsobem nakopíruješ.

ndru: to je hodně subjektivní. např. já nemám problém hrát solo i ve dvou pouze s jedním základem. I když pravidla umožňují mít v balíčku od každé karty 3 kopie, tak mi přidávání karet, které jsou v základu v menším počtu příjde jako forma cheatingu... Mnozí se mnou nebudou souhlasit, proto ještě jednou zdůrazňuji, že tohle je čistě subjektivní...

28.6.2012 14:07:19 | Upraveno autorem (porovnej)

BladeBrown
Možná jsem to neřekl úplně jasně. Sestavit 4 balíčky jde i s jedním základem a pár AP. V Magicách taky můžeš postavit balík pokud máš 60 karet. Je ale otázka, jestli vás to pak bude bavit. Není to jednoduchá hra, takže tvorba správnýho decku se správnou kombinací hrdinů je celkem důležitá. Ve 4 to ale zase bude mnohem jednodušší než solo, takže na tvorbě decku nemusí tolik záležet. Osobně bych ale lotra nehrál ve více než 2 lidech.

28.6.2012 17:04:40

4 hráči
Takze zmiku o 4che hracich beru spis jako dobry reklamni tah, nez realnou vlastnost hry.

28.6.2012 18:47:59

BladeBrown
Asi tak, na krabici základu máš napsáno pro 1-2 hráče a pro tento počet to imho i FFG testuje a dělá. Ve vyšším počtu hráčů to jde teoreticky hrát, ale obtížnost pak půjde hodně dolů a nebude to ono. Ale nezkoušel jsem to. Trochu mi přijde, že Blackfire chce prodat co možná nejvíc kusů a tak tam ty 4 hráče zmiňuje, ale možná jsem zaujatej :).

28.6.2012 18:56:16

4 hráči
4 hráči se dají hrát z 1 základního setu bez potřeby jakýchkoli proxyn (teda alespoň v anglické verzi to tak šlo). V krabici jsou 4 předkonstruované balíčky se vším všudy (včetně 1 Gandalfa pro každého hráče), každý balíček zaměřený na jednu sféru. Jediné, co v krabici chybí, jsou dialy na počítání threatu, ty jsou tam jen dva. Stačí si ale tento nedostatek jakkoli nahradit (tužka a papír, kostky, žetony z jiných her, ...) a můžete směle hrát ve 4.
Ve 4 hráčích jsem hrál myslím 2x první quest a nebyla to žádná zívačka (mám pocit, že jsme občas dostávali celkem na budku, je už to nějaký ten pátek od vydání). Každopádně první quest je prý nejlehčí, tak bych se jednoduchosti moc neobával. Hra rozumně škáluje, protože se v každé quest fází otáčí tolik encounter karet, jaký je počet hráčů.

28.6.2012 22:40:59

Kadaver
Jde to, ale je to tak maximálně pro seznámení se s pravidly. Ty balíčky mají jen 30 karet. Správně má mít balík aspoň 50 karet. Další problém vidím v tom, že lotr je deckbuildingová hra. Takže tvorba balíku je jedna z hlavních částí celé hry. Taky si moc nedokážu představit hrát jednobarevné balíky. Co se obtiznosti týká tak jen se základem asi bude těžký i první scénář. Pokud by si ale každý z těch čtyř hráčů udělal vlastní balík z karet základu a pár AP, tak nemá zlo šanci.

29.6.2012 00:01:14

To Dzejkob and zbytek
první dva questy jdou v klidu se základem dohrát a jednosférové balíčky jsou sice neměnné ale dá se to taky. 30 karet každému dohromady stačí a aspoň můžeš počítat víc s tím, že kartu dostaneš na ruku a na naučení bohatě stačí. Jinak souhlas s Kadaverem co se týká 4 hráčů.

Dle mne (osobní názor) battlepacky budou vycházet podobně jako u FFG jedinou slabost vidím, pokud se to tiskne in china, že to stejně jako u FFG nebude hned.. Každopádně bych se do toho nebál jít.

A myslím si, že každý neangličtinář má čtyři volby, buď bude hrát hru se zdejším překladem, po krátkém pohledu dost dobrým, nebo si koupí českou edici, aby to nemusel tisknout a vsouvat ke kartám, nebo se naučí anglicky, nebo hru bude ignorovat. Za sebe můžu říct, že je fajn že tato dobrá karetka vyjde in czech.

29.6.2012 07:33:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Video
Tady ještě takový doplněk k lokalizaci hry. Rozhodli jsme se investovat také do dabingu videí, která popisují hru a základní pravidla (série 5 videí), abychom usnadnili přístup i méně zkušeným hráčům. Úvodní video naleznete zde: http://youtu.be/-S1xD2neSi0

29.6.2012 13:50:52

4 hráči
Tak tady bych nesouhlasil, v originálu pravidel je, že jde o hru pro 1-2 hráče a podle mě to má svůj důvod. Hrál jsem ve čtyřech asi 3x a vždycky byl Quest řádově jednodušší než hra solo nebo ve dvou...

2.7.2012 13:36:35

4 hráči
Na krabici je psáno pro 1-2 hráče, ale hned na druhé straně originálních pravidel se píše:

(Up to four players can play the game cooperatively with a second copy of the core set.)

2.7.2012 16:44:17

4 hráči NE!
souhlasím s Eyronem. Jedna nebo dvě encounter karty nevyrovná 3-6 hrdinů a 3-6 zdrojů navíc. Hra si ani "neprdne" a ztrácí své kouzlo. Pouze jako solo nebo s dalším spoluhráčem.

2.7.2012 22:03:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Hra ve čtyřech
Myslím, že pokud bys zmenšil počet karet na ruce na začátku a každý by mohl mít max dva hrdiny na místo třech, myslím že hra by pak i ve čtyřech fungovala.

3.7.2012 13:20:24

...
tak teprve teď jsem zjistil, že BF počešťuje LOTRa... pokud nebude překládat i další balíčky (jakože se to předpokládat nedá), tak se pro mě celé BF již definitivně stává žumpou české deskoherní scény... a hned vám řeknu proč: v základu je minimálně jedno dobrodružství bez dalších balíčků prakticky nehratelné, prostě tam na to nejsou karty. potřeba jsou minimálně další dvě až tři rozšíření, abyste to dohráli (no možná se najde nějakej machr, kterej to dohrál celé se základem, ale já to nejsem a ani lidi kolem mě). takže doufám, že se pletu a BF začnou vydávat v češtině i další packy a přesvědčí nás, že hry vydává nejen pro peníze, ale i pro lásku ke hrám. Hunt for Golum tedy můžeme očekávat někdy na konci léta, pokud ne, vydává BF pro většinu hráčů prakticky nehratelnou hru...

12.7.2012 19:24:27

to ozzy79
Jo? A proč to tedy FFG takhle vydali? Nikde jsem si nevšiml, že by na starteru bylo napsáno něco ve smyslu "pozor, tohle není kompletní hra, bez dokoupení dalších balíčků ji nelze dohrát" ...

12.7.2012 20:46:18

Core set only
Principielně mi to přijde jako prodávat auto bez možnosti výbavy. Pojede to, ale tu jízdu spíš protrpíte.

12.7.2012 21:37:03

to Ozzy79
Z čeho jsi usoudil, že nebudou vydávat ty rozšiřující balíčky? Z toho, jak hru prezentují na svých stránkách, mi naopak plyne, že s balíčkama počítají. Ale souhlasím s tím, že pokud vydají jen základ od hry, která staví svůj potenciál na dokupování nových karet a nových dobrodružství, je tvá kritika zcela oprávněná.

12.7.2012 22:09:45

rbx

...
asi takto... vrhnout se do vydavani LCG a nepocitat s vydavanim baliku je zhovadilost a osobne si myslim, ze baliky vydavat budou. Minimalne ten prvni cyklus. Dokonce si i myslim, ze v souvislosti s Hobitem v kinech by marketingove stalo za to, vydat to az od Hobita. Stejne to je uplne mimo soucasny pribeh.

12.7.2012 22:14:22

Merlin
asi takto... lotr je jiz od zacatku koncipovany jako lcg, sama ffg avizovali, ze u spousty dobrodruzstvi bude dulezite poskladani balicku, o tom tam hra je. naprosta vetsina hracu do toho sla a jde s tim, ze budou rozsireni, ktera to udelaji hratelnejsi. pokud bf budou vydavat dalsi packy se stejnou frekvenci jako to nasledne delalo ffg, pak vsechna cest a klobouk dolu. pokud ne, je to jak pise havelock a radek, bude to jako bys koupil ferrari s motorem od trabanta... takovej trosku podraz na hrace :-) ale doufam, ze plati ta prvni varianta

12.7.2012 23:28:07

-bacil-
no podle dosavadni strategie bf a taky velikosti ceskeho trhu moc neocekavam, ze by se nejak roztrhnul pytel s nasledujicima rozsirenima, ale jak pisu, doufam, ze se pletu...

nicmene rozsireni u lotra jsou natolik zasadni (proto je v charakteristice te hry to living), ze mi prijde zvlastni, ze pokud by bf s dalsim vydavanim pocitali, ze by to hned neavizovali... nebo to berou jako samozrejmost, pak ok, v tom pripade si ale myslim, ze by to marketingove mohli zvladnout lepe... ono "teste se na pana prstenu a kazdy mesic na dalsi nova dobrodruzstvi" uz neni marketingove o tolik nakladnejsi, nez jen "teste se na pana prstenu" :-)

12.7.2012 23:40:20

ozzy79
pro mě jsou BF žumpa už dávno, ale předpokládám, že tohle by si už nedovolili, vydat jen core set u lcg hry :)

13.7.2012 00:01:06

Adventure packy
Mě připadá trochu nefér, aniž bych se chtěl BF nějak zastávat, tady dělat ukvapené soudy. Proč je hnedka nazývat žumpou? Zatím ještě nevyšla základní hra a už se tu polemizuje o rozšíření. Já osobně si taky počkám, jestli začnou vydávat i rozšíření, ale přece je nebudu odsuzovat za něco, co možná vydají nebo nevydají...

Také doufám, že se Ozzy plete, ale na výroky ohledně BF počkám nějaký ten týden...

13.7.2012 20:55:00

..
imo zumpou sa da nazvat toto tu; prizemna zlovola a podsuvanie vylucne negativistickych pseudonazorov, vkuse dookola a vsade, pri kazdej prileztosti nake agresivne pejorativne splasky.. njn
PS chalani, ved serte uz na to, do kedy este?? .to nemate v sebe aspon cosi pozitivne, potazmo stipku nadhladu a zdrzat sa zbytocne pofidernych komentov?

13.7.2012 22:02:24

Pan prstenu: karetni hra
potvrdzujem aj za seba: bez vydania rozsirujucich balickov v cestine nekupujem ani zaklad. Jedna negativna skusenost s Wilsonovou Civkou staci - ak k nej nevydaju preklad Fame and Fortune buduci rok, tak to bude asi moja prva spolocenska hra vyhodena zo zbierky...

13.7.2012 23:20:23

.opčík
jen jsem si dovolil vyjádřit svůj názor vycházeje z dřívějších zkušeností s bf. za svým názorem si stojím, nehodlám si hrát na sluníčkový stát, když se mi něco nelíbí, tak to řeknu tak, aby to bylo všem jasné a nebudu předstrat žádnou pseudodiplomacii. pokud se ti to nelíbí, ok, máš na to právo stejně tak jako já na ten svůj názor. prostě jsem řekl, co si o tom myslím a je jen na bf mi můj názor vyvrátit. z potěmkinových vesniček už jsem vyrostl. a hodlám v tom pokračovat i nadále, to mi věř :-) myslím, že nadhled v tom mám, ale i z nadhledu ti hovno zůstane hovnem a růže růží.

14.7.2012 01:35:32

Vybíráme z Bazaru

Krabice a obaly pro The 7th Continent
Krabice a obaly pro The 7th Continent
Akt. cena: 280 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas