Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Heirs of Númenor a 3. cyklus Against the Shadow

http://fantasyflightgames.com/edge_npm_sec.asp?eidm=157&esem=1

Celý cyklus bude zameraný na boje o Minas Tirith. K slovu sa dostanú aj Haradčania a mordorské vojská. No nekúp to! :)
14.9.2012 12:57:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Obléhání Cair Androsu - balíky pro dva hráče.
Ahoj všichni.

Hráli jste tenhle scénář ve dvou? Jaké pak volite balíky. Jeden hráč čisté taktika, tam asi není moc o čem přemýšlet. S takovým balíkem mám v sólo mode vysokou úspěšnost, pokud mi tedy hned v prvních dvou kolech neodejdou Břehy.

Ve dvou se nám moc nedaří. Zkoušel jsem čistě modrý balík na kontrolu zrad a ohrožení, ale rozjíždí se pomalu a většinou jsme dojeli na slabou sílu obrany při plnění úkolů nebo nás umlátili.

Možná bych zkusil 2x taktiku. Hrdinové na to jsou, ostatní karty taky. Jeden by hrál balík silné zaměřený na orly, druhý s tím co zbude. Hrálo by se hodně na události a zkoušeli bychom se zbavovat nepřátel ještě v oblasti odhalení. V boji na blízko by to vzali do rukou orli na jedné straně a trpaslíci na druhé.

Ale chtěl bych hrát i trochu zajimavější kombinaci, ale tam zatím nic moc nefunguje - ač jsem se často drželi dobře, tak nás vždy zařízla nějaká zrada.

Kvůli zradám a kontrole ohrožení bych chtěl hrát modré karty. Asi bych dal šanci zeleno- modré kombimaci. A teď jen vymyslet, jestli hrát zelený Vilja balík (elfové, léčitel, pasti do oblasti odhalení a přístup ke kartám pro jednobarevné baliky) s malým podílem modrých karet (jen události a doplňky, maximálně Arwen a Imladris Stargazer), které by platil Elrond pomocí prstenu (nebo dát i píseň). Případně hrát modrého Glorfindela a mít tak přímý přístup k modrým kartám přímo. Samozřejmě se snažím udržet počet sfér co nejníže, kvůli zradám, které na to cílí - zdají se být málo efektivní, ale nám často vymlátili půlku stolu.

PS: hrajeme zatím jen české karty.

10.1.2021 18:43:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Re: Obléhání Cair Androsu - balíky pro dva hráče
Nevím, jestli jsou to přímo balíky na stabilní porážení tohoto scénáře... ale já jsem ho někdy začátkem listopadu hrál obouruč s balíky založenými na těchto:

https://community.fantasyflightgames.com/topic/78636-glorifindel-aragorn-boromir/

https://community.fantasyflightgames.com/topic/72091-thorin-company-very-powerful-dwarf-allies-deck/

V prním případě jsem vycházel z balíku uživatele Tracker1, doplněný o karty dle uživatele Bullroarer Took (hraju totiž jen s kartami z jednoho core setu a nedělám proxy). Plus asi nějaké změny dle mého vkusu. V druhém případě si úpravy přesně nepamatuju, ale hraju progression stylem.

13.1.2021 08:51:28

Re:vitac
Díky za reakci. Vyzkouším.

Taky se snažíme hrát jen karty dostupné v době vydání, ale pokud jde o základní set tak tam mám všechny karty 3x ( ty co nebyly jsem si vytiskl)

A nakonec se mi nejvíc osvědčily dva mono taktické balíky. Asi tak jsem jsem předtím popsal - Hama, Gimli a Beregond vedlo do boje orlí letku a Thalin, Boromir a Legolas trpasličí bijce.

Docela to funguje. Úspěšnost tak 60/40. Samozřejmě záleží jak přijdou karty. Občas vás ta hra tak pojede, že s tím asi nenadelate nic. 10 karet stínů u jednoho útoku naprostá klasika, navíc okořeněna tím, že ta poslední karta dává útočníkovi nový útok. A nebo dobře rozehraná hra a pak 3 karty s náporem a nakonec zrada, která všem postavám oslabi obranu a útok o 2 - takže krásné projedete úkol a pokud pak neskoncite na ohrožení, tak vás pomlati horda skřetů, protože vaše obránce někdo svlékl z brnění a všem útočníkům polamali mečíky :-D

Jedinou kartu, kterou jsem přidali byl Gondorsky štít.

Jsem rád že jsem to konečně slušně pokořili a můžeme pokračovat dál. Už jsem z toho měl trochu noční můru :-)

16.1.2021 17:46:05

Vybíráme z Bazaru

Twilight Imperium CZ
Twilight Imperium CZ
Akt. cena: 4300 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas